Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lizbona Miasto, które przytula

Weronika Wawrzkowicz-Nasternak, Marta Stacewicz-Paixão

Lizbona Miasto, które przytula

6.9

(357 ocen) wspólnie z

39,90

 

Ta książka sprawi, że bez końca zakochasz się w malowniczych uliczkach i niespotykanym stylu życia meszkańców państwa położonego na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego.

Lizbona. Miasto, które przytula - to książka o niekończącym się stanie zakochania. Miłości do miasta, do jedzenia, do kultury i do siebie. Jest to historia celebrowania podróży i odkrywania miasta niczym odkrywanie nowego człowieka.

Autorki rozmawiają ze sobą, ale przede wszystkim z innymi zakochanymi w Lizbonie. Każdy opowiada o tworzącej się latami relacji z miastem i powodach, dla których wybrali stolicę Portugalii na swój dom. To wielobarwne, pełne słońca i radości opowieści o wyjątkowym „białym mieście”. To szum oceanu, szelest rozmów, dzwonki tramwajów, krzyk mew, kakofonia dźwięków, rozmów i ulicznego gwaru, feeria barw, które mienią się na kaflach zdobiących domy i tworzą jedyne w swoim rodzaju mozaiki. To pieśni fado niosące się po krętych uliczkach. To morze ciekawostek o zwyczajach, małych i dużych tradycjach, namiętnościach i przyzwyczajeniach Portugalczyków. To pokazanie innej perspektywy i percepcji poznawania miasta wszystkimi zmysłami: dotykiem, słuchem, smakiem i węchem. To wreszcie inny sposób na życie, a w zasadzie to smakowanie go każdą częścią siebie. Celebrowanie chwil, uważne obserwowanie świata, dawanie sobie czasu na przerwę, na rozmowy, na zapatrzenie się w dal. To zaprzeczenie życia w zachodnim społeczeństwie, w którym dominuje pęd, ciągła gonitwa i nastawienie na nieustającą zmianę.

Wielka Litera
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-803-2374-2

Liczba stron: 416

Wielka Litera

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Jak mądrze zwiedzić Lizbonę?

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Julia

czarująca


Bardzo wartościowa książka. Opowieści mieszkańców stolicy Portugalii to najlepszy przewodnik po tym pięknym mieście. Książka jest czarująca-dosłownie-potrafi rzucić na czytelnika urok. Bardzo dobrze napisana i na pewno godna polecenia.
Lidka G.

Lizbońska dusza

Uwielbiam podróże! Lizbona była na mojej liście już długo i w tym roku spędziłam tam kilka dni. Był to służbowy wyjazd, ale elementy turystyczne bardzo zapadły mi w pamięć. Postanowiłam wkrótce tam wrócić, tym razem prywatnie i na dłużej. Autorki przybliżyły mi temat na tyle dobrze, że momentami czuję już, jakbym miała lizbońską duszę! Natychmiastowo stałam się zrelaksowana, a to dopiero podróż w głowie...
Asia Józefińska

Gorąco polecam

Wow! Po lekturze tej książki nabrałam ochoty na wycieczkę do Lizbony. Raz udało mi się ją odiwedzić, co prawda tylko przejazdem, ale niesamowicie zaintrygowało mnie to miasto. „Lizbona. Miasto które przytula" to fantastyczna, pełna uwielbienia książka. Bije od niej ciepło i słońce. Dlatego też GORĄCO można ją polecić:)Wow! Po lekturze tej książki nabrałam ochoty na wycieczkę do Lizbony. Raz udało mi się ją odiwedzić, co prawda tylko przejazdem, ale niesamowicie zaintrygowało mnie to miasto. „Lizbona. Miasto które przytula" to fantastyczna, pełna uwielbienia książka. Bije od niej ciepło i słońce. Dlatego też GORĄCO można ją polecić:)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...