Menu

Katarzyna Kozłowska

Katarzyna Kozłowska urodziła się w 1965 roku. To polska dziennikarka, fotografka, pisarka, autorka książek dla dzieci i podróżniczka. Jest absolwentką pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała również edukację artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje jako nauczycielka wychowania przedszkolnego i kocha zwierzęta. Stawia na recykling. Prowadzi swój autorski blog z relacjami z podróży.

Katarzyny Kozłowska – bajki dla dzieci

Katarzyna Kozłowska zadebiutowała w 2018 roku książeczką dla dzieci, pod tytułem „Feluś i Gucio idą do przedszkola”. Rok później ukazała się publikacja „Maurizio. Włoska przygoda”, a kolejne lata przyniosły następne tomy przygód Felusia i Gucia oraz „Opowieść o kruku, który chciał zostać papugą”. W 2023 roku została wydana książka pod tytułem „Wakacje Adelki”. Autorka przenosi na strony swoich opowiadań swoją miłość do zwierząt i ekologiczny stosunek do otaczającego ją świata.

Katarzyna Kozłowska - wyjątkowe wyróżnienie

Katarzyna Kozłowska została laureatką V edycji Nagrody Żółtej Ciżemki w 2021 roku, za książkę „O kruku, który chciał zostać papugą”. Wyróżnienie dotyczyło również ilustratorki tej publikacji – Agnieszki Żelewkiej.
Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia – razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą? Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów. Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii „Feluś i Gucio”, w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo właśnie zawsze chciała ilustrować książki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Fun Time" to czteropoziomowy kurs języka angielskiego dla dzieci wieku od 3 do 6 lat, który został stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności językowych przedszkolaków.Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, stworzony kurs jest nastawiony na pracę z przedszkolnymi grupami łączonymi tak, aby zarówno dzieci młodsze, jak i starsze mogły przyswoić wprowadzane słownictwo, a zadania oraz zabawy były dla nich atrakcyjne i angażujące.Atmosfera zabawy stwarza przyjazne dla dzieci środowisko, w którym mogą przełamywać swoją nieśmiałość. Interesujące postaci i ich fascynujące przygody ujęte w opowiadaniach zachęcają dzieci do ich naśladowania, identyfikowania się z bohaterami oraz praktycznego wykorzystania poznanego słownictwa.W kursie najważniejszą rolę odgrywa przygotowanie dzieci do swobodnej komunikacji w języku obcym. Wykorzystanie technik dramowych, gier i zabaw z pacynką czy ćwiczeń z folią rozbudza ciekawość dzieci i stymuluje je do mówienia w języku angielskim.Zastosowanie metody TPR (reagowania całym ciałem) umożliwia dzieciom realizowanie silnej potrzeby ruchu, jednocześnie nie wymuszając aktywnej reakcji językowej, jeśli dziecko nie jest jeszcze na nią gotoweW każdym kręgu tematycznym znajduje się eksperyment nawiązujący tematycznie do jego treści. Pomaga to umieścić poznane słownictwo w naturalnym kontekście i połączyć je z różnymi obszarami wiedzy o świecie naukami społecznymi, przyrodniczymi czy sztuką.W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:karty pracywyprawka plastyczno-technicznaKarty pracy stanowią ważny element w procesie wprowadzenia dzieci w świat języka obcego.Kolorowe, bajkowe ilustracje zachęcą je do przygody z językiem angielskim.Karty pracy umożliwiają poznawanie i utrwalanie nowych słów i zwrotów poprzez angażowanie dzieci do różnych aktywności.Ćwiczenia ułożone są tak, aby jak najlepiej uzupełniały realizowany materiał.Na stronach kart pracy zawarty został słowniczek obrazkowy z naklejkami.Karty pracy wspomagają m. in:naukę słownictwa w oparciu o fotografię,rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu.Wyprawka plastyczno-techniczna zawiera karty z elementami do wypychania, wycinania i naklejania.Rozwija u dzieci kreatywność i zdolności manualne.Pozwala na realizację propozycji zabaw zawartych w przewodniku metodycznym nauczyciela.W zestawie znajduje się również Dyplom.
Fun Time" to czteropoziomowy kurs języka angielskiego dla dzieci wieku od 3 do 6 lat, który został stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności językowych przedszkolaków.   Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, stworzony kurs jest nastawiony na pracę z przedszkolnymi grupami łączonymi tak, aby zarówno dzieci młodsze, jak i starsze mogły przyswoić wprowadzane słownictwo, a zadania oraz zabawy były dla nich atrakcyjne i angażujące.   Atmosfera zabawy stwarza przyjazne dla dzieci środowisko, w którym mogą przełamywać swoją nieśmiałość. Interesujące postaci i ich fascynujące przygody ujęte w opowiadaniach zachęcają dzieci do ich naśladowania, identyfikowania się z bohaterami oraz praktycznego wykorzystania poznanego słownictwa.   W kursie najważniejszą rolę odgrywa przygotowanie dzieci do swobodnej komunikacji w języku obcym. Wykorzystanie technik dramowych, gier i zabaw z pacynką czy ćwiczeń z folią rozbudza ciekawość dzieci i stymuluje je do mówienia w języku angielskim.   Zastosowanie metody TPR (reagowania całym ciałem) umożliwia dzieciom realizowanie silnej potrzeby ruchu, jednocześnie nie wymuszając aktywnej reakcji językowej, jeśli dziecko nie jest jeszcze na nią gotowe   W każdym kręgu tematycznym znajduje się eksperyment nawiązujący tematycznie do jego treści. Pomaga to umieścić poznane słownictwo w naturalnym kontekście i połączyć je z różnymi obszarami wiedzy o świecie naukami społecznymi, przyrodniczymi czy sztuką.     W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:   - karty pracy   - wyprawka plastyczno-techniczna     Karty pracy stanowią ważny element w procesie wprowadzenia dzieci w świat języka obcego.   Kolorowe, bajkowe ilustracje zachęcą je do przygody z językiem angielskim.   Karty pracy umożliwiają poznawanie i utrwalanie nowych słów i zwrotów poprzez angażowanie dzieci do różnych aktywności.   Ćwiczenia ułożone są tak, aby jak najlepiej uzupełniały realizowany materiał.   Na stronach kart pracy zawarty został słowniczek obrazkowy z naklejkami.
Fun Time" to czteropoziomowy kurs języka angielskiego dla dzieci wieku od 3 do 6 lat, który został stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności językowych przedszkolaków. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, stworzony kurs jest nastawiony na pracę z przedszkolnymi grupami łączonymi tak, aby zarówno dzieci młodsze, jak i starsze mogły przyswoić wprowadzane słownictwo, a zadania oraz zabawy były dla nich atrakcyjne i angażujące. Atmosfera zabawy stwarza przyjazne dla dzieci środowisko, w którym mogą przełamywać swoją nieśmiałość. Interesujące postaci i ich fascynujące przygody ujęte w opowiadaniach zachęcają dzieci do ich naśladowania, identyfikowania się z bohaterami oraz praktycznego wykorzystania poznanego słownictwa. W kursie najważniejszą rolę odgrywa przygotowanie dzieci do swobodnej komunikacji w języku obcym. Wykorzystanie technik dramowych, gier i zabaw z pacynką czy ćwiczeń z folią rozbudza ciekawość dzieci i stymuluje je do mówienia w języku angielskim. Zastosowanie metody TPR (reagowania całym ciałem) umożliwia dzieciom realizowanie silnej potrzeby ruchu, jednocześnie nie wymuszając aktywnej reakcji językowej, jeśli dziecko nie jest jeszcze na nią gotowe W każdym kręgu tematycznym znajduje się eksperyment nawiązujący tematycznie do jego treści. Pomaga to umieścić poznane słownictwo w naturalnym kontekście i połączyć je z różnymi obszarami wiedzy o świecie naukami społecznymi, przyrodniczymi czy sztuką.
Kreatywny zeszyt dla najmłodszych. Krótka historyjka przedstawiona na początku książeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyt zawiera aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci. Tom „Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5–6 lat. Wydanie z naklejkami kolorowymi i do kolorowania! Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii „Feluś i Gucio”, w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo właśnie zawsze chciała ilustrować książki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kreatywny zeszyt dla najmłodszych. Krótka historyjka przedstawiona na początku książeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyt zawiera aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci. Tom „Zabawy z Felusiem i Guciem. Wycieczka na wieś” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3–4 lat. Wydanie z naklejkami kolorowymi i do kolorowania! Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii „Feluś i Gucio”, w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo zawsze chciała ilustrować książki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś jest przedszkolakiem i każdego dnia doświadcza różnych emocji. Wizyta u lekarza okaże się próbą odwagi. Przygotowanie śniadania dla rodziców będzie powodem do dumy. A kiedy kolega przebiegnie po świeżo zbudowanym zamku z piasku, Felusia ogarnie złość. Czy te doświadczenia wydają się Wam znajome? Jak zawsze Felusiowi towarzyszy ukochany miś Gucio, który tłumaczy zawiły język emocji na bliskie i zrozumiałe każdemu maluchowi doświadczenia zmysłów – dla Gucia radość ma słodki smak, spokój przypomina dźwięki harfy, a tęsknota jest jak deszczowy dzień. Podczas lektury książki mały czytelnik znajdzie się w wielu dobrze znanych sobie sytuacjach. Razem z Felusiem i Guciem nauczy się rozpoznawać, nazywać i akceptować swoje emocje. Będzie też wiedział, skąd się biorą, w jaki sposób można je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. Katarzyna Kozłowska – absolwentka Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś jest już przedszkolakiem. Nadszedł czas, żeby poznał zasady dobrego wychowania. Dowie się, że w różnych sytuacjach, czy to w domu, czy w przedszkolu, należy zachować się w określony sposób. Dzięki temu, że pozna kodeks przedszkolaka, będzie wiedział, jak ładnie jeść przy stole, kiedy używać magicznych słów: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, i jak zachować się w teatrze. Kontynuacja książki „Feluś i Gucio idą do przedszkola”. Katarzyna Kozłowska – absolwentka Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś jest bardzo zajęty! Jak każdy przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, lubi fantazjować, szukać, sprawdzać i eksperymentować. Sam potrafi wymyślać sobie wspaniałe zabawy i wcale nie potrzebuje nowych zabawek – wystarczą przyjaciele, patyk lub kamyk! Feluś nigdy się nie nudzi, bo co dnia odkrywa otaczający go świat. Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek z serii „Feluś i Gucio”. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Hela i Akiko to świeżo upieczone przyjaciółki. Po wizycie Japonki u Polki przychodzi czas na odwiedziny w drugą stronę. Helenka długo wybiera prezent dla przyjaciółki i strój dla siebie, jest też ogromnie ciekawa smaku zupy miso. Naraz zabawa przybiera nieoczekiwany obrót… „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.
Codzienną zdrową dietą zadbaj o dobrą kondycję swojego organizmu. Zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, bóle głowy, obniżony nastrój, problemy ze snem, kłopoty trawienne – to tylko niektóre z objawów zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a także efektów stosowania źle zbilansowanej diety. Dzięki naturalnym procesom pH naszego ciała jest utrzymywane na stabilnym poziomie. Czasem dochodzi jednak do sytuacji, gdy ta równowaga zostaje zachwiana. Nieprawidłowa dieta może bowiem wpływać na pogorszenie funkcji organizmu, a także skutkować większym ryzykiem poważnych chorób. W książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące diety odkwaszającej i prozdrowotnego stylu żywienia oraz 100 przepisów na łatwe w przygotowaniu, smaczne i zdrowe potrawy ze składnikami odkwaszającymi. Które produkty działają odkwaszająco, a które kwasotwórczo? Jak komponować posiłki, by proporcje poszczególnych składników były prawidłowe? Czy to prawda, że kwaśne produkty wcale nie są zakwaszające?
Wakacje Adelki. Czytam sobie. Poziom 1 Katarzyna Kozłowska Czy trudno zaplanować idealne wakacje? Zdaniem Adelki to zdecydowanie ciekawsze zajęcie niż odrabianie pracy domowej! U progu lata, wdychając zapach kwitnących magnolii i podjadając ciepły placek z rabarbarem dziewczynka snuje urlopowe plany. Będzie czas na pikniki, jazdę na rolkach i nurkowanie. Brzmi idealnie! Ale okazuje się, że wakacje mogą być jeszcze lepsze, bo tego lata Adelka spędzi je w towarzystwie nowego, kudłatego przyjaciela. To Rudy – psiak z azylu, którego bohaterka pokochała od pierwszego wejrzenia. Książka Katarzyny Kozłowskiej z ilustracjami Zofii Różyckiej to tytuł z poziomu 1 serii Czytam sobie, przeznaczonego dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Początkujący czytelnicy i czytelniczki znajdą w niej dyplom sukcesu i naklejki. To idealna lektura na lato! „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania: Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.
Helenka mieszka w pięknej zabytkowej kamienicy z mamą i tatą. Zna wszystkich lokatorów – widuje ich z balkonu i w cukierni na dole. Szkoda tylko, że w całym domu nie ma nikogo w jej wieku… Pewnego dnia na ulicy zatrzymuje się furgonetka pełna mebli – zamieszka tu chyba ktoś nowy! Tylko kto…? Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.
Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych uroczystościach. Są tu opisy świąt ludowych, religijnych, państwowych, przedszkolnych i zupełnie prywatnych, a koło czasu pokazuje nazwę miesiąca, na który przypada dane wydarzenie. Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek „Feluś i Gucio idą do przedszkola”, „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować”, „Feluś i Gucio poznają emocje”, „Feluś i Gucio poznają zawody”. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jak każdy przedszkolak, Feluś jest bardzo ciekawy świata. Fascynują go ludzie wykonujący różne zawody i chętnie ich naśladuje podczas zabaw z kolegami i koleżankami. Raz jest kucharzem, raz odkrywcą kości dinozaurów, a kiedy indziej buduje z klocków niesamowite budowle… Zawsze jednak wspaniale opiekuje się swoim kotem! Feluś ma wiele pasji i próbuje swoich sił w rozmaitych dziedzinach, żeby odkryć, co tak naprawdę lubi robić. Miś Gucio, towarzysz Felusia, także poznaje zawody – chce być fryzjerem albo kierowcą. A może jednak weterynarzem lub aktorem…? Wszystkie zawody są ciekawe! Wspólna lektura zachęci małego czytelnika do odkrywania swoich mocnych stron, do zadawania pytań o zawody osób z najbliższego otoczenia, a także do rozmów o tym, czym są wytrwałość i wykorzystywanie swoich atutów. Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek „Feluś i Gucio idą do przedszkola”, „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” oraz „Feluś i Gucio poznają emocje”. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.
Zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, bóle głowy, obniżony nastrój, problemy ze snem, kłopoty trawienne – to tylko niektóre z objawów zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej…, a także efektów stosowania źle zbilansowanej diety. Dzięki naturalnym procesom zachodzącym w organizmie pH naszego ciała jest utrzymywane na stabilnym poziomie. Czasem dochodzi jednak do sytuacji, gdy równowaga kwasowo-zasadowa zostaje zachwiana. Nieprawidłowa dieta może wpływać na pogorszenie funkcji organizmu, a także skutkować większym ryzykiem poważnych chorób. Jak zatem zadbać o właściwe pH naszego organizmu? Które produkty działają kwasotwórczo? Jak komponować posiłki, by proporcje poszczególnych składników były prawidłowe? Czy to prawda, że kwaśne produkty wcale nie są zakwaszające? W książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące diety odkwaszającej oraz prozdrowotnego stylu żywienia, a także przepisy na łatwe w przygotowaniu, smaczne i zdrowe potrawy, dzięki którym zadbasz o równowagę kwasowo-zasadą swojego ciała. Katarzyna Kozłowska – absolwentka studiów na kierunku dietetyka i pasjonatka zdrowej kuchni. Od lat zajmuje się zdrowym odżywianiem i edukacją żywieniową. Szczególnie interesuje się wpływem diety na urodę i dobre samopoczucie.
Kruczoczarny kruk Roch ma myśli czarne jak kruk... bo jest czarny. A kocha kolory i... chciałby być kolorowy jak papuga. Ba, chciałby nawet być papugą – piękną jak Lola, dostrzeżona przypadkiem w oknie starej kamienicy w położonym nieopodal lasu mieście. Lubi się jej przyglądać z zachwytem, ale z ukrycia. Rozmyśla, jak by to było, gdyby wyglądał jak ona. Kiedy jego leśni przyjaciele wymyślają sposób, by czarne pióra kruka stały się kolorowe niczym Łąka Tysiąca Kwiatów, Roch wierzy, że zdoła to odmienić jego smutne życie. Czy kruk i papuga mogą zostać przyjaciółmi? W jaki sposób bohaterski Roch będzie mógł pomóc uroczej papudze? A w czym śliczna i mądra Lola pomoże jemu? Ile kolorów zdoła dostrzec w czerni? I co naprawdę potrzebne jest do szczęścia? Ta pełna humoru opowieść o bardzo nietypowym kruku to bajka o tym, co najważniejsze: o marzeniach, przyjaźni, oddaniu, o szacunku i wolności, a przede wszystkim... o poznaniu i polubieniu samego siebie. Do tej wartkiej, wesołej historii i świetnie przedstawionych, często komediowych postaci, chętnie się powraca. Bo – jak każda dobra bajka – pozwala się czytać wielokrotnie. I stawiać sobie coraz to nowe ważne pytania. Choćby to, czy na pewno warto słuchać (nie zawsze przemyślanych) rad? Czy lepiej stroić przyjaciela w cudze piórka, czy wskazywać mu, jak piękne są jego własne? I jak to jest, że nie zawsze od razu wiadomo, co jest dla nas naprawdę dobre? Ta bajka, jak wszystkie bajki na świecie, skończy się dobrze, ale... wcale nie tak, jak myślicie!
Świat jest piękniejszy i bezpieczniejszy niż nam się wydaje – wystarczy zdobyć się na odwagę, by go lepiej poznać! Stwierdzenie, że „życie zaczyna się po pięćdziesiątce” co prawda brzmi ładnie, ale jak się zabrać do jego realizacji? Dla Kasi, kobiety dojrzałej, szczęśliwej matki i żony, wcale nie było to takie oczywiste. Przyszedł jednak moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto odkładać marzeń na potem, bo „potem” dzieje się właśnie teraz... Mając 52 lata wyruszyła w samotną podróż dookoła świata, podczas której przemierzyła 3 kontynenty, 30 wysp i 59 tysięcy kilometrów. Spotkania w ciemności z owadami, ukąszenie przez indonezyjskiego szerszenia, śmierć koreańskiej hostelowej współlokatorki, zabieg boleśniejszy niż dwa porody czy zaproszenie od nowozelandzkiej rodziny na darmowy nocleg po godzinie znajomości, to tylko niektóre zaskakujące „pamiątki” z tej szalonej wyprawy. Jeśli szukacie inspiracji do zmian w swoim życiu, jeśli chcecie podążać za marzeniami, ale nie wiecie od czego zacząć – poznajcie historię Kasi i jej fantastycznej podróży! Podobno człowiek ma dwa życia, a to drugie rozpoczyna wtedy, gdy uzmysłowi sobie, że ma jedno… Najpierw jest czas na pracę i na obowiązki, czas na budowanie domu i wychowywanie dzieci, ale przychodzi taka chwila, kiedy wewnętrzny głos wzywa do rozwijania swoich pasji, do samorealizacji i zastanowienia się nad sobą. Ten stan czasem może przyjść wcześnie, a czasem całkiem późno i nieoczekiwanie, ale to jest właśnie nasze drugie życie… Telefon od Agnieszki z Niemiec i propozycja wspólnego wyjazdu z plecakami na kilka tygodni do Indonezji pozwoliły mi tylko szybciej podjąć decyzję. Spojrzałam na mapę i pomyślałam: dlaczego nie? Najpierw do Indonezji, a potem… Hm, stosunkowo blisko stamtąd do Australii, a potem do Nowej Zelandii… Postanowiłam więc, że jadę… dookoła świata! Katarzyna Kozłowska – podróżniczka, która przełamuje stereotypy wieku i udowadnia, że metryka nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Samotnie zwiedziła wiele miejsc na świecie, wspina się po górach, pisze i wydaje książki oraz prowadzi bloga podróżniczego: www.goanywhere.to Do tej pory ukazały się jej następujące powieści: „Trzymałam Anioła za rękę”, „Bo warto”, „Gniew motyla”. Autorka zawodowo związana jest z Sopotem, gdzie jako trenerka motywuje do zdrowego i aktywnego trybu życia.
Maurizio to wyjątkowy kot: śpiewa w słynnej kapeli Stalowe Wibrysy i jeździ kanarkowym Mini Morrisem. To prawdziwy show-biznesowy wyjadacz – nie straszni mu ani paparazzi, ani manikiurzystki, ani nawet dentyści. Ale jest jedna osoba, której boi się najbardziej na świecie – to jego własna mama. To dlatego kupił okulary – bo bał się mamy. Ten z pozoru nieistotny przedmiot przewrócił do góry nogami jego i tak zakręcone życie. Poczytaj o tym, jak niewinne żółte okulary potrafią podbić świat! Daj się wciągnąć w czytanie z „Czytam sobie z Bakcylem”. Autorką przygód kota Maurizia jest Katarzyna Kozłowska, dziennikarka i blogerka, właścicielka dwóch kotów – Ryjka i Poziomki. Ilustracje przygotowała Agnieszka Żelewska – ilustratorka podręczników i bajek dla dzieci, miłośniczka spotkań z dziećmi i wspólnego rysowania. „Czytam sobie z bakcylem” to nowa seria literacka dla dzieci w wieku szkolnym. Propozycja ta wywodzi się z bestsellerowej serii „Czytam sobie”. Młodzi czytelnicy, którzy przyswajali sobie naukę czytania z serią „Czytam sobie” i już opanowali książki z trzeciego poziomu mogą kontynuować swoją przygodę czytelniczą z „Czytam sobie z bakcylem”. Nowa seria to nowi bohaterowie, wciągające historie i wielka czytelnicza przygoda dla wszystkich, którzy na dobre zarazili się bakcylem czytania. „Czytam sobie z bakcylem” to literatura najwyższej jakości – najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy oraz wspaniałe i pobudzające wyobraźnię opowieści. Rozbudowana fabuła, przepiękne ilustracje, duże litery i wygodny, poręczny format to też atuty serii. Wszystkie dzieci, które chcą zaspokoić swoją pasję czytania powinny sięgnąć po „Czytam sobie z bakcylem”. To seria, która spełni oczekiwania młodego miłośnika książek.