Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lontano
7.5

(529 ocen) wspólnie z

39,90

 

Atrydzi załatwiali porachunki, przelewając krew.
Morvanowie zagrzebują swoje trupy pod chwalebnymi sztandarami Republiki.
Ojciec jest najważniejszym gliniarzem Francji, starszy syn pracuje w kryminalnej, młodszy robi karierę w świecie finansów, a córka, najmłodsza z rodzeństwa, za wszelką cenę próbuje zaistnieć w branży filmowej… To nienawiść pełni w rodzinie Morvanów funkcję najsilniejszego spoiwa. Lecz kiedy Człowiek Gwóźdź – mityczny morderca z lat 70., którego schwytaniem zasłynął senior rodu – nieoczekiwanie wynurza się z afrykańskiej przeszłości, klan musi naprawdę zewrzeć szeregi.
Pośród intryg finansowych i pokątnego handlu cennymi minerałami, w świecie magii yombe i posępnych szpiegowskich nor, rodzinie przyjdzie stawić czoło nieprzeciętnemu mordercy, o którym po czterdziestu latach zdążyła już zapomnieć. Morvanowie stoczą pasjonujący bój ze śmiercią, który dla każdego z nich oznaczać będzie przede wszystkim konieczność zmierzenia się z własnymi, jeszcze straszniejszymi demonami…
„Rytualne morderstwa w sercu «francuskiej Afryki» i kroniki rodzinne… W swej najnowszej powieści Lontano Jean-Christophe Grangé po raz kolejny dowodzi wielkiego talentu.” L’Express
„Magia, fetysze kongijskich plemion, intrygi finansowe, nielegalna eksploatacja złóż, rola tajnych służb w Afryce – o tym właśnie opowiada nowa książka mistrza francuskiego thrillera, Jeana-Christopha Grangégo. To historia rodziny, która musi się zmierzyć z zabójcą, o jakim świat jeszcze nie słyszał, nieprzeciętnie skutecznym i przerażającym. Powieść sensacyjna, od której trudno się oderwać”. franceinfo.fr

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-799-9785-5

Tytuł oryginalny: Lontano

Liczba stron: 704

Format: 14.4x20.3

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...