Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Modki i ramodki

Hubert Siekierka

Modki i ramodki

36,37

 

Opis: Mieszkańcy dużego miasta zostali dotknięci przed laty plagą niepłodnością, na skutek eksperymentów nieodpowiedzialnych naukowców. W mieście natychmiast powstał ośrodek zajmujący się sztucznymi zapłodnieniami ale przede wszystkim modyfikacją ludzkich genów. Po wielu latach narodzin prawie wyłącznie ludzi „ulepszonych” mających siłę, wzrok czy słuch różnych zwierząt, grupa młodych mieszkańców zaczęła domagać się zaprzestania wszelkich genetycznych eksperymentów. Ten bunt grupy przyjaciół stał się przyczyną wydania na nich wyroku śmierci. Chronią się oni najpierw w puszcze w domu pisarza pustelnika, gdzie zostają zdradzeni przez jego sąsiada. Ścigani przez zwiadowców w pośpiechu uciekają w góry, gdzie zostają jednak szybko wytropieni. Kiedy wreszcie znaleźli bezpieczną kryjówkę okazuje się, że jest ich zbyt dużo aby przetrwać tam mroźną zimę nie cierpiąc przy tym z zimna i głodu. Próbują jeszcze raz wrócić do miasta aby wywołać tam powszechny sprzeciw i bunt jego mieszkańców. W ostateczności decydują się na zamieszkanie w jednej z opuszczonych osad nad wielkim jeziorem gdzie dochodzi do ostatecznego starcia pomiędzy siłami …

O Autorze: Hubert Siekierka – urodzony w 1964 roku w Opolu. Po latach studiów w kraju i za granicą przez wiele lat nauczyciel muzyki, muzykologii oraz autor wielu publikacji naukowych. Obecnie pracuje w Niemczech, gdzie obok pracy naukowej, w wolnym czasie zajmuje się pisaniem powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego ulubiona forma literacka to powieść fantasy.

Dygresje
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-654-1979-8

Liczba stron: 342

Format: 17.3x16.0

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...