Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nazywam się życie

Andrzej Jankowski

Nazywam się życie

7.3

(12 ocen) wspólnie z

59,90

 

Pasjonująca historia człowieka, który spełnia swoje marzenia. Całkowicie autentyczna, choć czasem wręcz niewiarygodna opowieść o chłopaku z warszawskiej ulicy Chmielnej, który wyrusza w podróż przez życie. Staje się świadkiem i aktywnym uczestnikiem wydarzeń prowadzących do upadku komunizmu i poszerzania wolności. Jego książka nie jest jednak autobiografią – opowiada przede wszystkim o radości istnienia. Opisuje prawdziwe historie człowieka spełnionego. Inspiruje i zachęca do tego, żeby żyć, a nie tylko egzystować. Autorowi przychodzi to z łatwością – jest marzycielem, który potrafi swoje marzenia spełniać. Dzięki temu i my możemy wyruszyć w niekończącą się podróż dookoła świata..

Z pokładu jego jachtu wiele spraw widać lepiej i wyraźniej, wszak morze, ocean to przestrzeń nieograniczona ziemskimi troskami i zasadami. Może właśnie dlatego potrafi się tak intensywnie cieszyć wspaniałością świata. Pisze: „Jak wielkim cudem jest byt pojedynczego człowieka i jaką tajemnicą jesteśmy my – ludzie, zwierzęta, czy rośliny, a nawet planety i gwiazdy. Wszystko jest życiem, a my jego wspaniałą częścią”. Ta przygoda zaczęła się „od jednego głębokiego marzenia, które choć raz życiu mamy niemal wszyscy”. On potrafił zmienić swoje marzenia w rzeczywistość, a myślenie – w działanie. Ale czy nie jest za późno na realizację naszych marzeń? Po przeczytaniu tej książki odpowiedź na to ważne pytanie jest dużo łatwiejsza. Ale czy nie jest za późno na realizację naszych marzeń? Po przeczytaniu tej książki odpowiedź na to ważne pytanie jest dużo łatwiejsza.

GH Genesis House
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-952-5600-4

Liczba stron: 295

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...