Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nigdy nie jest za późno na nowy początek

Julia Cameron

Nigdy nie jest za późno na nowy początek

8.4

(9 ocen) wspólnie z

30,95

 

„Piękno emerytury polega na tym, że mamy możliwość podróżowania wstecz w czasie i wybierania ścieżek, które wcześniej ominęliśmy“.

Julia Cameron, autorka światowego bestselleru „Droga artysty“, w swojej najnowszej książce przekonuje, że lata spędzone na emeryturze mogą być najbardziej twórczym i satysfakcjonującym okresem twojego życia.
Dwunastotygodniowy kurs skierowany do osób kończących karierę zawodową ułatwi ci powrót do marzeń i pasji z młodości lub sprawi, że odkryjesz nowe.
Autorka proponuje kilka prostych narzędzi, dzięki którym odnajdziesz motywację do aktywnego wykorzystania wolnego czasu:

* Pisanie Pamiętnika to powrót do doświadczeń z przeszłości i czerpanie z nich twórczej inspiracji. Kolejne rozdziały Pamiętnika będą powstawać w trakcie kursu.
* Poranne Strony to codzienne osobiste notatki, zapis strumienia świadomości, który ujawni twoje lęki, pragnienia czy radości.
* Randki Artystyczne to zachęta do zabawy i spontaniczności.
* Samotne Spacery to sposób na oczyszczenie umysłu i ćwiczenie uważności.

Zaplanuj swoją emeryturę, pamiętając, że nigdy nie jest za późno na nowy początek!


Julia Cameron jest dramatopisarką, poetką, scenarzystką filmową i telewizyjną (m.in. serial „Policjanci z Miami“), reżyserką oraz autorką ponad czterdziestu książek. Międzynarodowy sukces przyniosła jej bestsellerowa seria poradników na temat kreatywnośći. Pierwszy z nich: „Droga artysty“ został przetłumaczony na 36 języków i znalazł się liście „32 książek, które moga zmienić twoje życie“, opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed.
Z „Drogi artysty“ korzystają na całym świecie zarówno osoby, które pragną być bardziej twórcze w jakiejś dziedzinie życia, jak i uznani twórcy, zmagający się z chwilowym zwątpieniem w swoją kreatywność. Elizabeth Gilbert przerobiła kurs DROGI ARTYSTY trzy razy, zanim napisała "Jedz, módl się, kochaj". Z "Drogi artysty" korzystali m.in. słynny fotograf Helmut Newton, legendarny gitarzysta Pete Towshend i pisarka Patricia Cornwell. Z okazji 70. rocznicy urodzin autorki w lutym 2019 roku „New York Times“ zamieścił artykuł zatytułowany „The Queen of Change“ („Królowa przemian“), który podkreśla przełomową rolę, jaką odegrała książka Julii Cameron w rozumieniu i popularyzacji pojęcia kreatywności. „Wszyscy jesteśmy artystami“ – pisze Julia Cameron. „Każdy z nas jest kimś bardziej wartościowym, niż mu się wydaje“.

Julia Cameron mieszka w Santa Fe. Stale tworzy i prowadzi warsztaty kreatywności na całym świecie.

Szafa
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-881-4123-2

Tytuł oryginalny: It's never too late to begin again

Liczba stron: 272

Format: 18.6x22.8cm

Cena detaliczna: 46,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...