Menu

Szafa

Szafa
Dlaczego niezależne, pewne siebie kobiety tak często nie radzą sobie w życiu osobistym? Paradoks polega na tym, że im silniejsza jest kobieta na zewnątrz, tym bardziej bezradna jest jej „wewnętrzna dziewczynka” i tym większa jej tęsknota za dominującym macho, którego silna kobieta nie może zaakceptować. W swej znakomitej książce Maja Storch radzi, co zrobić, by zachować siłę i niezależność, a jednocześnie nie rezygnować z potrzeby opieki i oddania.
“Gdybyś miał przed sobą rok życia: eksperyment na świadomości" to rozwinięcie tematów poruszanych w pierwszej książce autora - “Kto Umiera?...”. Co by było, gdyby został Ci tylko rok życia? Jak należałoby wykorzystać każdą minutę swojego istnienia? Co zrobić, aby przeżyć ten rok jak najlepiej? Dzięki tej książce dowiesz się, jakie zmiany należy wprowadzić, aby żyć pełnią życia i nie marnować ani chwili.
Kto umiera? to niezastąpiona pomoc dla osób zmagających się z chorobą, bólem, utratą bliskiej osoby, a także dla tych, którzy pragną żyć bardziej świadomie i bez lęku przed śmiercią. Levine przyczynił się do powstania ruchu hospicyjnego oraz do przełamania w zachodniej kulturze tabu śmierci i umierania.
Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, byrealizować swoje marzenia.Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co się naprawdę kocha. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją. W sierpniu 2013 roku Droga artysty znalazła się na liście 32 Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed, obok m.in. Stu lat samotności, Z zimną krwią i Zbrodni i kary. Znajduje się również na liście 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Została przetłumaczona na trzydzieści sześć języków i sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy.
Ścieżka słuchania. 6-tygodniowy kurs pogłębiania uważności Julia Cameron Światowy bestseller Julii Cameron, Droga artysty, odmienił życie milionów ludzi. W swojej najnowszej książce autorka proponuje dodatkowe narzędzia służące odblokowaniu i rozwijaniu kreatywności. W ciągu 6 tygodni praktykowania ścieżki słuchania odnajdziesz drogę do swojego prawdziwego, twórczego ja. Książka, którą macie w rękach, będzie waszym przewodnikiem, nakłaniającym do uważniejszego słuchania na coraz bardziej pogłębione sposoby. Słuchając, zwracamy uwagę. Nagrodą za uważność jest uzdrowienie. Wędrowanie ścieżką słuchania, krok za krokiem, to pogłębianie więzi ze światem, z nami samymi, naszymi bliskimi i z tymi, którzy odeszli. Fani Julii Cameron pokochają tę książkę. "Publisher's Weekly"
„Piękno emerytury polega na tym, że mamy możliwość podróżowania wstecz w czasie i wybierania ścieżek, które wcześniej ominęliśmy“. Julia Cameron, autorka światowego bestselleru „Droga artysty“, w swojej najnowszej książce przekonuje, że lata spędzone na emeryturze mogą być najbardziej twórczym i satysfakcjonującym okresem twojego życia. Dwunastotygodniowy kurs skierowany do osób kończących karierę zawodową ułatwi ci powrót do marzeń i pasji z młodości lub sprawi, że odkryjesz nowe. Autorka proponuje kilka prostych narzędzi, dzięki którym odnajdziesz motywację do aktywnego wykorzystania wolnego czasu: * Pisanie Pamiętnika to powrót do doświadczeń z przeszłości i czerpanie z nich twórczej inspiracji. Kolejne rozdziały Pamiętnika będą powstawać w trakcie kursu. * Poranne Strony to codzienne osobiste notatki, zapis strumienia świadomości, który ujawni twoje lęki, pragnienia czy radości. * Randki Artystyczne to zachęta do zabawy i spontaniczności. * Samotne Spacery to sposób na oczyszczenie umysłu i ćwiczenie uważności. Zaplanuj swoją emeryturę, pamiętając, że nigdy nie jest za późno na nowy początek! Julia Cameron jest dramatopisarką, poetką, scenarzystką filmową i telewizyjną (m.in. serial „Policjanci z Miami“), reżyserką oraz autorką ponad czterdziestu książek. Międzynarodowy sukces przyniosła jej bestsellerowa seria poradników na temat kreatywnośći. Pierwszy z nich: „Droga artysty“ został przetłumaczony na 36 języków i znalazł się liście „32 książek, które moga zmienić twoje życie“, opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed. Z „Drogi artysty“ korzystają na całym świecie zarówno osoby, które pragną być bardziej twórcze w jakiejś dziedzinie życia, jak i uznani twórcy, zmagający się z chwilowym zwątpieniem w swoją kreatywność. Elizabeth Gilbert przerobiła kurs DROGI ARTYSTY trzy razy, zanim napisała "Jedz, módl się, kochaj". Z "Drogi artysty" korzystali m.in. słynny fotograf Helmut Newton, legendarny gitarzysta Pete Towshend i pisarka Patricia Cornwell. Z okazji 70. rocznicy urodzin autorki w lutym 2019 roku „New York Times“ zamieścił artykuł zatytułowany „The Queen of Change“ („Królowa przemian“), który podkreśla przełomową rolę, jaką odegrała książka Julii Cameron w rozumieniu i popularyzacji pojęcia kreatywności. „Wszyscy jesteśmy artystami“ – pisze Julia Cameron. „Każdy z nas jest kimś bardziej wartościowym, niż mu się wydaje“. Julia Cameron mieszka w Santa Fe. Stale tworzy i prowadzi warsztaty kreatywności na całym świecie.
Wydanie III Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, byrealizować swoje marzenia.Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co się naprawdę kocha. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją. W sierpniu 2013 roku Droga artysty znalazła się na liście 32 Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed, obok m.in. Stu lat samotności, Z zimną krwią i Zbrodni i kary. Znajduje się również na liście 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Została przetłumaczona na trzydzieści sześć języków i sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy.
Dlaczego niezależne, pewne siebie kobiety tak często nie radzą sobie w życiu osobistym? Tragiczny paradoks polega na tym, że im silniejsza jest kobieta na zewnątrz, tym bardziej bezradna jest jej „wewnętrzna dziewczynka“ i tym większa jej tęsknota za dominującym macho, którego silna kobieta nie może zaakceptować. Maja Storch, wybitna niemiecka psycholożka i terapeutka, radzi, jak rozwiązać ten wewnętrzny konflikt i co zrobić, by zachować siłę i niezależność, a jednocześnie nie rezygnować z potrzeby opieki i oddania. Musisz zająć się swoją „wewnętrzną dziewczynką“, pomóc jej dorosnąć, a wówczas nauczysz się wybierać właściwych mężczyzn.
Trzydziestopięcioletnia Barbara Wrona nie umie pogodzić się ze śmiercią męża. Gdy zawodzą psychiatrzy i ich recepty, młoda wdowa postanawia skorzystać z dobrodziejstw niekonwencjonalnej terapii w nowo powstałym ośrodku dla kobiet w małej wiosce na Podlasiu. Tam, gdzie Wrona ma nadzieję odnaleźć spokój, jest akurat wyjątkowo niespokojnie. Mieszkańcy wioski nie akceptują obcych i wypowiadają kobietom wojnę. W Puszczy Białowieskiej pada drzewo za drzewem, w lasach grasują kłusownicy, w okolicy giną ludzie, a w czterech ścianach wiejskich domostw rozgrywają się rodzinne psychodramy. Wszystkojedność to nienachalny ekomanifest, komediodramatyczna oda do kobiecości, błyskotliwa i niezwykle zabawna opowieść o trudnych miłościach, żałobie, lękach i bezsilności w przededniu nadciągającej zagłady klimatycznej, o której większość ludzi słyszała, ale tylko nieliczni w nią wierzą. Nowa powieść Grzegorza Sobaszka to przewrotny portret mężczyzn, którzy nie radzą sobie z życiem, i kobiet, które zaczynają mieć tego dość. „Z sowizdrzalskim humorem Sobaszek opisuje Polskę lepiej niż reporterzy. Ta powieść jest wyjątkowa i wyjątkowo śmieszna”. Aleksander Hudzik, „Newsweek Polska” „Podlasie. Są tu wsie jakby żywcem wyjęte ze skansenu, bimbrownie ukryte w środku przepastnej głuszy i sfiksowani ekolodzy, którzy ostatnią w Europie naprawdę dziką puszczę ukochali ponad wszystko, ale nie umieją zatroszczyć się o swoje dorastające dzieci. Są też pensjonariuszki eksperymentalnego ośrodka terapeutycznego, zafascynowane filozofią Wschodu, jest pokręcony klimat, zbrodnia i nastrój jak z thrillera. Grzegorz Sobaszek, który ma słuch zarówno do intryg, jak i do języka, proponuje wycieczkę do krainy, gdzie moc szeptuchy jest równie silna jak władza, biznes, układy i całkiem współczesny zabobon ? że przyjdzie obcy i nas zje”. Paweł Smoleński, „Gazeta Wyborcza” „Wszystkojedność to cudna satyra obyczajowo-społeczna. Sobaszek zderza ze sobą dwa światy: tak zwanych miastowych inteligentów, tęskniących do prostego życia bliżej natury, z mieszkańcami podlaskich wsi. Powieść czyta się świetnie, losy bohaterów wciągają, a poczucie humoru autora i jego dystans do otaczającej rzeczywistości zasługują na najwyższą pochwałę”. Maria Fredro-Boniecka, „Vogue Polska”
Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, by realizować swoje marzenia. Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co się naprawdę kocha. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją. W sierpniu 2013 roku Droga artysty znalazła się na liście 32 Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed, obok m.in. Stu lat samotności, Z zimną krwią i Zbrodni i kary. Znajduje się również na liście 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Została przetłumaczona na trzydzieści sześć języków i sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy.
Rozwiązła i romantyczna powieść o warszawskim klubie gejowskim Mateusz, znudzony jałowym życiem intelektualisty dziennikarz, postanawia rzucić się w wir rozpusty. Gdy trafia do Lolelaj, legendarnego warszawskiego klubu gejowskiego, odnajduje w nim swój prawdziwy dom. Pełna ironii i humoru powieść Bartosza Żurawieckiego to list miłosny do miejsca, gdzie w półmroku darkroomu zwyczajni geje stają się bogami, a każde, nawet najbardziej błahe wydarzenie – materiałem na anegdotę. Czyż te nasze ploteczki, świńskie rozmówki, przelotne uniesienia, rutynowe seksy, pijackie zrywy, zaraźliwe depresje nie zasługują na to, by zostać spisane? Czy tylko heteropierdoły są tego godne? Czy dalej mamy dusić w sobie swoje małe dramaty i oddawać cześć Wielkim Narracjom, które przyniosły nam tyle cierpienia? Poza tym, kto powiedział, że w Lolelaj nie może się zdarzyć wielka miłość? Bardzo nieprzyzwoita książka! A przez to - również przez to - ogromnie zabawna i nostalgiczna. Śmiałem się, rozmyślając o przemijaniu. Piotr Kofta Wejdźcie do Lolelaj Bartka Żurawieckiego. To także mój świat. Maciej Nowak
Nowa książka autorki Tęsknoty silnej kobiety za silnym mężczyzną. Tym razem szwajcarska psycholożka poprowadzi przez fascynujący proces odkrywania idealnej, dopasowanej do danej osoby wagi. Rewolucyjna, oparta na najnowszych badaniach naukowych metoda Mai Storch pozwala osiągnąć i utrzymać idealną sylwetkę bez diet, bez wyrzeczeń i poczucia winy. Książka zawiera arkusze robocze do pracy nad sobą, które można pobrać również ze strony internetowej wydawnictwa. Maja Storch jest doktorem psychologii na uniwersytecie w Zurychu, psychoanalityczką, terapeutką i autorką kilkunastu książek z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego. Kieruje Selbstmanagement und Motivation Institut Zürich (Instytutem Zarządzania Sobą i Motywacji w Zurychu). Jej książka Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną, która osiągnęła w Niemczech nakład 130 tysięcy egzemplarzy, stała się światowym bestsellerem. W oparciu o tę książkę znana polska terapeutka Katarzyna Miller od kilku lat prowadzi cieszące się ogromnym powodzeniem warsztaty dla kobiet, podejmujące temat trudnych relacji osobistych.
9 sierpnia 1969 roku w domu Sharon Tate i Romana Polańskiego w Los Angeles doszło do najgłośniejszej - poza zabójstwem prezydenta J.F.Kennedy'ego - zbrodni w historii USA. Oprócz Sharon Tate w bestialski sposób zamordowane zostały cztery osoby. Dzień później zginęły kolejne dwie. Za tymi morderstwami stał Charlie Manson i jego Rodzina. Dlaczego młodzi ludzie, kobiety i mężczyźni, zabijali na rozkaz Mansona? Co wspólnego z tą okrutną zbrodnią ma piosenka The Beatles HELTER SKELTER?