Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Osobowość ćmy. Zielone drzwi

Katarzyna Grochola

Osobowość ćmy. Zielone drzwi

7.3

(35 ocen) wspólnie z

49,90

Kolekcjonerskie wydanie wszystkich dzieł najpopularniejszej współczesnej pisarki, która zmieniła oblicze polskiej literatury i podbiła serca czytelników.

Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy!


Nikt tak dobrze jak Katarzyna Grochola nie potrafi w codziennych wydarzeniach i zwykłych na pozór chwilach odnaleźć tego magicznego czegoś, co sprawia że życie staje się piękne i zaskakujące. Nikt, tak jak ona nie uwrażliwia czytelnika na dynamikę uczuć, plastycznie opisując blaski i cienie ludzkich związków.

Siódmy tom kolekcji zawiera: bardzo osobistą opowieść Zielone drzwi i popularną powieść Osobowość ćmy.

Zielone drzwi to zabawna, wzruszająca, a także bardzo osobista książka, pokazująca, że najciekawsze scenariusze pisze życie.

Ile z osobowości Katarzyny Grocholi mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie autorki, jej własne przemyślenia i ukochane miejsca przenikają na karty książek? Które zbiegi okoliczności w realnym życiu były tak nieprawdopodobne, że pisarka dotychczas o nich nie wspominała? Miłośnicy najpoczytniejszej polskiej autorki nareszcie mają okazję dowiedzieć się, jaka naprawdę jest Katarzyna Grochola.

Bohaterami Osobowości ćmy jest ośmioro przyjaciół. Mimo, iż zdarza im się błądzić, potykać i życie nie zawsze jest dla nich łaskawe, mają swoje marzenia, nadzieję na miłość i szczęśliwe zakończenia. Bo cóż jeśli nie miłość jest najważniejsza… Tak naprawdę ona jest główną bohaterką tej powieści.

Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-11-17

ISBN: 978-83-080-6245-6

Liczba stron: 544

Literackie

Format: 145x207mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...