Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pawłowski. Biografia

Krzysztof Pawłowski, Adam Szymczak

Pawłowski. Biografia

34,03

 

Książka o życiu byłego senatora RP, twórcy Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Niezwykle barwna i bogata w historie, fakty, kulisy, anegdoty i wspomnienia.

Przeczytaj o kulisach sukcesu lat 90., które też szczerze ujawniają błędy i porażki oraz inspirującą opowieść o tym ile dla innych ludzi może zdziałać jeden człowiek!

Poznaj:
- Historię WSB-NLU, widzianą oczami jej twórcy
- Powody ogromnego sukcesu uczelni i jej przewagi konkurencyjnej
- Kulisy podejmowanych decyzji i odważnych przedsięwzięć
- Szokujące wspomnienia z wczesnych lat dzieciństwa
- Galerię ludzi, których Rektor spotkał na swojej drodze
- Anegdoty, historyjki i inne smaczki „z kuchni” lidera, przedsiębiorcy, wizjonera i innowatora.

"Chciałbym tak właśnie być zapamiętany: Był prawym człowiekiem. Nic więcej."
KRZYSZTOF PAWŁOWSKI

Ur. 26.06.1946 r. Fizyk (UJ, doktorat na AGH), senator RP I i II kadencji. Twórca WSB-NLU w Nowym Sączu, wieloletni rektor, a od 2012 roku prezydent tej uczelni. Autor ponad 30 publikacji naukowych z zakresu fizyki grafitu oraz ponad 200 publikacji z zakresu rozwoju szkolnictwa wyższego, rozwoju regionalnego i polityki.

Laureat wielu odznaczeń (w tym Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski) oraz nagród m.in. Medalu Edukacji Narodowej, Krakowskiego Dukata oraz nagrody Kisiela „Wprost”. „Przedsiębiorca Roku 2003”, Honorowy Obywatel Nowego Sącza, doktor honoris causa NLU. Współzałożyciel i pierwszy prezes KIK-u w Nowym Sączu oraz prezes Sądecko-Podhalańskiej Izby Gospodarczej. Członek Rady Dyrektorów Polsko-Amerykan´skiej Fundacji Wolności, członek Rady Fundacji Kronenberga, współzałoz˙yciel Business Centre Club, a obecnie Przewodnicza?cy Rady Organizatorów BCC.

RTCK
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 464

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 47,90 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...