Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ponad słowami 1 Podręcznik Część 1 Zakres podstawowy i rozszerzony Liceum technikum

Kostrzewa Eliza

Ponad słowami 1 Podręcznik Część 1 Zakres podstawowy i rozszerzony Liceum technikum

32,50

 

Podręcznik „Ponad słowami” w przystępny, uporządkowany sposób pomaga uczniom poznać dorobek literacko-kulturowy starożytności i średniowiecza, a także już od pierwszej klasy - kształcić umiejętności sprawdzane na maturze. Znaczącą rolę w publikacji odgrywa rozbudowany kontekst kulturowy z naciskiem na edukację filmową oraz analiza i interpretacja dzieł sztuki. Podręcznik zawiera też opracowanie zagadnień z nauki o języku wymienionych w podstawie programowej. Poznawaniu i przyswajaniu nowych treści sprzyja bardzo czytelna konstrukcja podręcznika – każdy rozdział, poświęcony danej epoce, podzielony jest na pięć bloków:

O epoce
Zawiera konteksty: historyczny, filozoficzny i artystyczny, czyli najważniejsze informacje dotyczące nazwy, ram czasowych, tła historycznego, myśli filozoficznej oraz dokonań artystycznych danej epoki.

Teksty z epoki
Obejmują starannie dobrane utwory literackie lub ich reprezentatywne fragmenty obrazujące twórczość danego okresu historii literatury.

Nauka o języku
Przedstawia ważne zagadnienia językowe z podstawy programowej powiązane z omawianą epoką.

Nawiązania
Prezentują współczesne, różnorodne teksty kultury, dla których inspiracją jest twórczość danej epoki.

Przygotowanie do matury
Zadania w formie samouczka dotyczące czytania ze zrozumieniem, pisania wypracowania i tworzenia wypowiedzi ustnej, tematycznie odwołujące się do epoki.

Nowa Era
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-267-2480-0

Liczba stron: 212

Format: 200x260mm

Cena detaliczna: 32,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...