Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poradnik młodego jeźdźca

Isabelle Neumann-Cosel

Poradnik młodego jeźdźca

8.1

(29 ocen) wspólnie z

49,90

 

Napisany na podstawie długiej praktyki, z dogłębną znajomością rzeczy Poradnik młodego jeźdźca wszedł do klasyki literatury jeździeckiej. Opracowany przez autorkę na nowo, zaktualizowanay i poszerzony, jest zarówno atrakcyjną lekturą, jak i wszechstronnym przewodnikiem po wiecznie aktualnych tematach: postępowaniu z końmi i nauce jazdy konnej.

Od kilku lat istnieje w naszym kraju system zdobywania odznak jeździeckich Polskiego Związku Jeździeckiego. Wszyscy adepci hipiki, którzy zamierzają w przyszłości startować w zawodach, być może zostać kiedyś instruktorem czy sędzią jeździeckim, muszą rozpocząć od egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką.
Aby pomyślnie zdać obowiązujący na nią egzamin, trzeba wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną. Większość zdających ogranicza się do przeczytania istniejącego zestawu pytań i odpowiedzi. Bardziej ambitni sięgają po choć jedną pozycję z dostępnej literatury. Ten poradnik to właśnie książka, którą powinni przeczytać wszyscy przygotowujący się do pierwszego jeździeckiego egzaminu.
Wojciech Mickunas

Isabelle von Neumann-Cosel, dziennikarka i autorka książek, jest instruktorką jeździectwa oraz sędziną Niemieckiej Federacji Jeździeckiej. Mieszka w południowo-zachodnich Niemczech, ma trzy jeżdżące konno córki. Napisała wiele artykułów, książek i scenariuszy do filmów poświęconych koniom i jeździectwu, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Od wielu lat z dużym zaangażowaniem uczy jazdy konnej dzieci i młodzież.
Największy sukces wydawniczy przyniósł jej sprzedany w ponad 50 tysiącach egzemplarzy Poradnik młodego jeźdźca.

Galaktyka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-9091-7

Tytuł oryginalny: Das Pferdebuch fur junge Reiter

Liczba stron: 264

Format: 17.1x24.8

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...