Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Powiedz pszczołom, że odszedłem (elegancka edycja)

Diana Gabaldon

Powiedz pszczołom, że odszedłem (elegancka edycja)

8.0

(287 ocen) wspólnie z

79,92

 

Wyczekiwana dziewiąta część bestsellerowej sagi „Obca” autorki Diany Gabaldon.


O czym opowiada saga „Obca” autorki Diany Gabaldon?


„Powiedz pszczołom, że odszedłem” to dziewiąty tom fascynującej sagi o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze, nagradzanej i przetłumaczonej na 33 języki.

Wszystkie części sagi „Obca” zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów w 114 krajach i rozeszły się w łącznym nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana. Cieszący się popularnością serial „Outlander” jest dostępny na platformie Netflix.


O czym opowiada książka „Powiedz pszczołom, że odszedłem” Diany Gabaldon?


Wydaje się, że przeszłość da im schronienie... lecz te czasy są zbyt niebezpieczne, by przeżyć.

W 1743 roku powstanie jakobitów rozdzieliło Jamiego Frasera i Claire Randall. Minęło dwadzieścia lat, zanim się odnaleźli, ale rewolucja amerykańska ponownie grozi im rozstaniem.

Jest rok 1779. Claire i Jamie wreszcie spotykają córkę Briannę, jej męża Rogera oraz ich dzieci na farmie Fraser’s Ridge, choć sądzili, że już nigdy nie zdołają zjednoczyć całej rodziny.

Jednak nawet w odległych rejonach Karoliny Północnej odczuwa się skutki wojny. W koloniach rośnie napięcie, a miejscowe nastroje sprawiają, że w piekielnym tyglu wrze. Jamie wie, że nie wszyscy najemnicy są lojalni i wojna zapuka do jego drzwi. Rewolucja zbliża się do Fraser’s Ridge. A zjednoczona rodzina, z Jamiem i Claire, ma do stracenia więcej niż kiedykolwiek wcześniej.


O autorce książki „Powiedz pszczołom, że odszedłem”


Diana Gabaldon (biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki) jest bestsellerową pisarką, autorką cieszącego się ogromną popularnością serii „Obca”, który obejmuje powieści: „Obca”, „Uwięziona w bursztynie”, „Podróżniczka”, „Jesienne werble”, „Ognisty krzyż”, „Tchnienie śniegu i popiołu” (za którą otrzymała Quill Award i Corine International Book Prize), „Kość z kości”, „Spisane własną krwią” oraz „Powiedz pszczołom, że odszedłem”, a także powiązanych z cyklem powieści o lordzie Johnie Greyu („Lord John i sprawa osobista”, „Lord John i Bractwo Ostrza”, „Lord John and the Hand of Devils”, „The Scottish Prisoner”), zbioru opowiadań „Siedem głazów przeznaczenia”, dwutomowego przewodnika po sadze „Obca”, zatytułowanego „The Outlandish Companion”, poradnika „I Give You My Body”, w którym zdradza, jak pisze sceny seksu, powieści graficznej The Exile, oraz kolorowanki „The Official Outlander Coloring Book”.

Serial „Outlander” – ekranizacja sagi „Obca”


Na podstawie sagi „Outlander” powstał cieszący się ogromną popularnością serial (AXN, Netflix), którego kolejne sezony przyciągają rzesze fanów. O tym, jak powstał serial, autorka opowiedziała w programie Oprah Winfrey.

Świat Książki
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-659-2833-7

Liczba stron: 1216

Świat Książki

Format: 170x245mm

Cena detaliczna: 120,00 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...