Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prowokator

Kuźmiak Igor Zenon

Prowokator

6.7

(21 ocen) wspólnie z

36,00

 

Arkadiusz Niemirski znany jako autor kultowego cyklu „Pan Samochodzik i…”, książek detektywistycznych dla młodzieży oraz kryminalnych dla dorosłych. Szczególnie interesuje się religiami, okultyzmem i polityką. Najchętniej powraca do tematyki kryminalnej i przygodowej.
Prowokator to jego trzecia powieść dla dorosłego czytelnika, którą można porównać do Kodu Leonarda da Vinci.
Autor wspólnie z Igorem Zenonem Kuźmiakiem (miłośnikiem i badaczem starożytnych kultur, religii, rytuałów, kultów i mistycznych przeżyć) wyjaśnia symbole alchemików i masonów.

Prowokator to ukłon w stronę dorosłego czytelnika. Akcja tego współczesnego thrillera nie dość, że toczy się na kilku kontynentach, to dotyczy zaginionej katarskiej księgi, w której zapisano tajemne aspekty inicjacji i starożytnych misteriów. Wszystko dzieje się w sposób bardzo dynamiczny, bohaterowie ciągle napotykają na nowe zagadki, a w ich rozwiązaniu pomaga wiedza dotycząca symboli chrześcijańskich. W napięciu trzymają sceny dotyczące praktyk satanistycznych, które mrożą krew w żyłach. Ponadto dochodzi do szokującego odkrycia za sprawą notatnika niemieckiego poszukiwacza, archeologa Otto Rahna. Jakie to było odkrycie i co ma z tym wspólnego „Apokalipsa” wg Świętego Jana? Zanim padną odpowiedzi na te i inne pytania, wiele osób musi zginąć. Intryga ma swoje podwójne dno, a daje się streścić w trzech słowach: tajemnica, kobieta i zemsta.

Wołoszański
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-627-7049-6

Liczba stron: 792

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...