Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przyroda 4 Podręcznik Szkoła podstawowa

Bytniewska-Rozwód Elżbieta

Przyroda 4 Podręcznik Szkoła podstawowa

52,80

 

Zjawiska geograficzne, fizyczne czy chemiczne, zachodzące w otaczającym nas świecie, fascynują dzieci już od najmłodszych lat. W naturalny sposób skłaniają do zadawania pytań, do wnikliwej obserwacji. Ten podręcznik to pierwsze spotkanie z fascynującymi naukami przyrodniczymi. Publikacja przygotowuje ucznia do nauki biologii, geografii z elementami chemii i fizyki w kolejnych latach edukacji. Wprowadza ucznia w świat, który go otacza, odnosząc się bezpośrednio do miejsca zamieszkania ucznia. Dodatkowo dzięki treściom zawartym w podręczniku uczeń zapoznaje się z budową własnego organizmu. Poznaje także zasady higieny, dowiaduje się, jak dbać o swoje zdrowie, uczy właściwych nawyków prozdrowotnych. Podręcznik inspiruje do wykonywania obserwacji i doświadczeń oraz zachęca do samodzielnego zdobywania informacji i stawiania pytań. Kształtuje również umiejętność pracy w grupach, polegającą na wykonywaniu zadań według instrukcji.

Wskazówki do samodzielnego wykonania doświadczeń, pomiarów, szkicu terenu, planowania i przebiegu wycieczki pieszej.
Otwarty układ tekstu podręcznika i wyeksponowane pytania rozwijają umiejętność samodzielnego, krytycznego myślenia.
Ciekawe i dobrze dobrane, wysokiej jakości ilustracje wspierają ucznia w procesie poznania.
Postać przewodnia, z którą uczeń może się utożsamić – atrakcyjny sposób na zrozumienie i zapamiętanie informacji.

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-787-9547-6

Liczba stron: 248

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 63,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...