Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Daniel Kahneman

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

49,00

 

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, psycholog Daniel Kahneman przedstawia mechanizmy ludzkiego rozumowania. W "Pułapkach myślenia" noblista wnikliwie analizuje działanie umysłu. W ciekawy i przystępny, niepozbawiony humoru sposób wyjaśnia czytelnikom, co decyduje o naszym myśleniu. Odkrywa możliwości, a także zagrożenia wynikające z szybkiego myślenia. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, kiedy warto zaufać intuicji.

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych decyzji? Czy można uniknąć pułapek myślenia?

Skąd się biorą trudności w obiektywnej ocenie ryzyka w pracy i codziennym życiu? Jakie błędy myślowe wpływają na nasze decyzje, gdy inwestujemy na giełdzie albo planujemy wakacje? Na te pytania nie da się odpowiedzieć, nie wiedząc, jak oba systemy kształtują nasze osądy i decyzje.

Dzięki „Pułapkom myślenia" nauczysz się inaczej myśleć o myśleniu.

Media Rodzina
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-11-06

ISBN: 978-83-727-8677-7

Tytuł oryginalny: Thinking, Fast and Slow

Liczba stron: 673

Media Rodzina

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Wykład autora książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Milena

"Pułapki myślenia"

Jedna z najlepszy książek psychologicznych jakie kiedykolwiek czytałam. Polecam serdecznie!
Dagmara Lis

Rewelacja

Zachęcona wieloma pozytywymi opiniami sięgnęłam po książkę. I szczerze mogę powiedzieć, że nie zawodłam się :) Daniel Kahneman uświadomił mi jak niewiele jeszcze wiem i ile błędów popełniam w ciągu dnia. To pozycja, która otwiera szeroko oczy. Rewelacyjna!
Artur

Pułapki myślenia

Myśle, że książka jest warta zainteresowania, ponieważ została napisana przez Laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, więc z pewnością są to infomacje rzetelne i starannie wyselekcjonowane. Daniel Kahneman w bardzo prosty przystępny sposób opisuje podejmowanie decyzji przez ludzki mózg. Wyjątkowo ciekawa pozycja. Czytelnik dostrzega aspekty, których wcześniej nawet nie podejrzewał o istnienie. Polecam! :)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...