Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Śledztwo w sprawie cudów. Poszukiwanie prawdy o najbardziej zdumiewających wydarzeniach

Adam Blai

Śledztwo w sprawie cudów. Poszukiwanie prawdy o najbardziej zdumiewających wydarzeniach

37,11

 

Dlaczego Bóg dokonuje cudów?

Czy można je zdefiniować?

Dlaczego ciała świętych nie ulegają rozkładowi?

Jak odróżnić cud od demonicznego falsyfikatu?

We współczesnym świecie Bóg pozbawiany jest właściwego i godnego miejsca. Postęp nauki, dzięki której człowiek rozumie więcej, wpływa również na większe niż kiedykolwiek odrzucanie cudów i racjonalizowanie Bożego działania. Dlaczego współczesny człowiek wątpi w cudowne działanie Stwórcy?

ADAM BLAI, katolicki ekspert teologiczny i konsultant do spraw egzorcyzmów, w swojej fascynującej książce prezentuje wyjątkowe śledztwo w sprawie cudów. Z wielką dokładnością wyjaśnia ich definicje oraz proces ich zatwierdzania przez Kościół. Na podstawie analizy konkretnych przykładów cudów, między innymi uzdrowień za wstawiennictwem świętego ojca Pio, lewitacji św. Franciszka z Asyżu oraz objawień maryjnych z Guadalupe czy Lourdes, jednoznacznie demaskuje demoniczne falsyfikaty. Autor przekonuje, że Bóg pragnie czynić cuda także w obecnych czasach, i zaprasza czytelnika do ponownego zaufania Jego niesamowitemu działaniu.

ADAM BLAI – magister psychologii oraz katolicki ekspert z zakresu demonologii religijnej i egzorcyzmów w diecezji Pittsburgh. Jest członkiem pomocniczym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów w Rzymie. Prowadzi szkolenia dla egzorcystów w całym kraju. Jest autorem wielu książek dotyczących egzorcyzmów. Współpracuje m.in. z telewizją EWTN.

Moja pewność w kwestiach ponadnaturalnych nie jest oparta tylko na wierze; została również zbudowana podczas wielu lat nadzwyczajnych doświadczeń oraz obserwacji. Niekiedy światopogląd lekarzy i specjalistów od zdrowia psychicznego, pracujących z pacjentami, też drży w posadach pod wpływem duchowej rzeczywistości, którą dostrzegają i której nie mogą zaprzeczyć. Jestem racjonalną osobą i byłoby irracjonalne, gdybym odrzucił świat duchowy po tym, co widziałem. Dotarłem do miejsca, w którym muszę oświadczyć, że to wszystko jest realne. Bóg istnieje. Aniołowie i demony istnieją. Świat duchowy istnieje. Jezus Chrystus jest żywy i obecny przy mnie, kiedy to piszę, oraz przy tobie, gdy to czytasz. Widziałem zbyt wiele dowodów, żeby temu przeczyć. Wiem jednak, że większość ludzi nie ma takiego doświadczenia. Wiem, że oni dają temu wiarę w jakimś stopniu, ale pragną mieć własne dowody.

FRAGMENT

Esprit
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-677-4210-8

Liczba stron: 224

Esprit

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...