Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stosunki międzynarodowe Geneza, struktura, dynamika

Stosunki międzynarodowe Geneza, struktura, dynamika

47,25

 

Stosunki Międzynarodowe. Geneza, struktura, dynamika są najbardziej całościową ofertą dydaktyczną dla studentów stosunków międzynarodowych, prawa, politologii i europeistyki nauczanych na polskich uniwersytetach i w innych szkołach wyższych. Podręcznik, napisany przez pracowników Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, odpowiada najnowszym standardom nauczania stosunków międzynarodowych. Jest to już czwarta, zmieniona i zaktualizowana edycja podręcznika, który cieszy się największym powodzeniem wśród studentów i wykładowców w naszym kraju. Zawartość książki wykracza dalece poza funkcje dydaktyczne. Jest ona przydatna dla wszystkich, którzy zawodowo zajmują się polityką zagraniczną i problematyką międzynarodową lub zwyczajnie interesują się tymi zagadnieniami. Ukazana w niej - przez pryzmat struktur, procesów i najbardziej aktualnych problemów - rzeczywistość międzynarodowa pozwala zrozumieć europejskie i globalne wyzwania, przed którymi stoi nasz kraj u progu XXI wieku.

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 8323502811

Liczba stron: 636

Format: 163x234mm

Cena detaliczna: 47,25 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...