Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świadomość decyzji Poradnik zarządzania praktycznego

Mirosław Wróbel

Świadomość decyzji Poradnik zarządzania praktycznego

47,05

 

Rzadko się zdarza, że lektura książki z dziedziny zarządzania może być tak pouczająca i zarazem tak wciągająca. Opierając się na swoim bogatym doświadczeniu w zarządzaniu korporacjami oraz na rozmowach z wieloma przedstawicielami biznesu i sztuki, Mirosław Wróbel formułuje podstawowe wskazówki dla osób zajmujących się (lub zamierzających się zajmować) zarządzaniem przedsiębiorstwami o różnym charakterze, różnych formach własności i różnym statusie prawnym. Wśród rozmówców autora znajdują się m.in. Rafał Bauer, Lejb Fogelman, Eugeniusz Get-Stankiewicz, Mateusz Morawiecki, Wojciech Myślecki, Józef Palinka, Piotr Tymochowicz, Henryk Waniek, Emil Wąsacz, Herbert Wirth.

Książka Mirosława Wróbla jest lekturą obowiązkową dla każdego menedżera. Lekturą dającą w wielu przypadkach praktyczne wskazówki, ale jeszcze częściej zmuszającą do refleksji. Często trudnej, czasami niewygodnej, bo wymagającej uczciwego spojrzenia w głąb siebie, ale zawsze inspirującej i rozwijającej każdego z nas, menedżerów.
Roman Kraczla
Prezes SMG/KRC Poland Human Resources

Niezwykła wrażliwość autora i nastawienie na odbiór doświadczeń wybitnych uczestników polskiego życia społecznego i gospodarczego łączą się w książce z dialogiem z twórcami koncepcji, które niejednokrotnie wywarły wpływ na kształtowanie całego znanego nam świata biznesu. Szczerze polecając lekturę „Świadomości decyzji” nie tylko menedżerom, ale wszystkim zainteresowanym nowym spojrzeniem na zarządzanie, warto zadedykować im jedną z sentencji zawartych w książce, ku przestrodze, aby pamiętali, że stosując zaproponowane rozwiązania, nie należy tracić poczucia osobistej odpowiedzialności za podejmowane decyzje, albowiem „Historia się powtarza, ale nigdy nie jest to ta sama historia”.
Krzysztof Stadler
Menedżer, socjolog, wykładowca akademicki, doradca PARP

Nieoczywiste
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-633-9117-1

Liczba stron: 264

Format: 15.2x21.3

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...