Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat na spokojnie. Ćwiczenia pozwalające uwolnić się od lęku

Świat na spokojnie. Ćwiczenia pozwalające uwolnić się od lęku

49,99

 

Czujesz zdenerwowanie, kiedy musisz zrobić coś po raz pierwszy? Masz wrażenie, że przed sprawdzianem serce bije ci jak szalone?

Już teraz możesz pokonać lęki, dzięki prostym ćwiczeniom na koncentrację, uważność i wyciszenie.

Oto książka, która pokaże dzieciom, jak się skupiać na chwili obecnej oraz jakie triki stosować, aby odnaleźć spokój w stresujących sytuacjach. To także publikacja dla całej rodziny, gdyż stany lękowe nie znają wieku, i zawsze jest dobry moment, żeby nauczyć się sobie z nimi radzić. Proste ćwiczenia i zadania obejmują: relaksację, oddychanie, medytację i jogę.

Wybierz się w podróż i odkryj, jak działa twój umysł oraz jaki ma wpływ na emocje.

Już dziś dowiedz się, jak podchodzić do życia na spokojnie.

Autorka oparła wszystkie ćwiczenia i zadania na strategiach wykorzystywanych w terapii poznawczo-behawioralnej, wykazującej najwyższą skuteczność w leczeniu dziecięcych stanów lęków, a także na najskuteczniejszych narzędziach z terapii trzeciej generacji.

Barbara Tovar to uznana psycholożka kliniczna, zajmująca się sposobem funkcjonowania umysłu i emocji. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami, jest również zapraszana na kongresy naukowe, występuje w programach telewizyjnych, a także pisze książki dla czytelników w każdym wieku. Jest ekspertką od pomagania małym i dużym w radzeniu sobie z lękiem.

Cristina Picazo urodziła się z ołówkiem w dłoni w Barcelonie w 1969 roku. Po ukończeniu studiów na akademii sztuk pięknych przez wiele udzielała lekcji rysunku i malarstwa dzieciom oraz dorosłym. Od 1999 roku zajmuje się wyłącznie ilustrowaniem i tworzeniem książek z zabawami plastycznymi dla dzieci.

ToTamto
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8252-555-7

Liczba stron: 128

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...