Menu

Małgorzata Strzałkowska

Druga odsłona przepięknego zielnika, leksykonu i szalonej, krasnoludkowej przygody w jednym. Tym razem urocze krasnale zabiorą nas na wycieczkę do lasu, aby pokazać nam drzewa, zioła, owady, zwierzęta i wiele więcej. Niezrównane wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej i encyklopedyczne przypisy dostarczą cennych informacji, a wspaniałe ilustracje zachwycą, rozbawią i poprawią nastrój.
Czarująca historia na dobranoc, która przeniesie Twoje dziecko do krainy snów! Słonik Tembo razem z rodziną maszeruje przez las. Wokół tyle się dzieje! Hipopotam fika w błocie, lew ściga się ze strusiem, a dwie papugi próbują się przekrzyczeć. Jak po dniu tak pełnym wrażeń ułożyć się do snu? Na szczęście babcia słonika zna kołysankę, dzięki której Tembo szybko się wyciszy… Seria „Bajanie na zasypianie” to urocze książki z rymowanymi opowieściami odpowiednimi do czytania przed snem. Wokół tak wiele się dzieje, ale ciepłe łóżko, ciekawa opowieść i kołysanka na dobranoc z pewnością pomogą maluchowi zasnąć!
Ta książka ma w sobie wszystko: porządne wiersze, zabawne slogany, kopalnię informacji, piękne ilustracje, śmieszne krasnoludki, powiew świeżego powietrza, mnóstwo zieleni i miłość do natury… Można ją czytać i recytować, można przyglądać się pełnym detali ilustracjom – jednocześnie realistycznym, ale też trochę bajkowym. Można też wziąć ją pod pachę, wyjść na łąkę i przekonać się samodzielnie, czy nie rośnie tam wrotycz, jaskier, wiechlina, czy nie chowa się zaskroniec, kret albo zając. To propozycja dla wszystkich dzikich dzieci, wolnych umysłów, które potrzebują czegoś więcej niż pisanie szlaczków pośród czterech ścian, a zamiast tego chcą żyć, próbować, doświadczać... Jeśli pragniemy rozkochać nasze dzieci w przyrodzie i w polszczyźnie, właśnie takie książki musimy im czytać.
Zupełnie nowe wydanie – znacznie rozszerzone i tym razem zilustrowane przez Agnieszkę Żelewską – bestsellerowej książki, którą pod tytułem „Wiersze do poduchy” dekadę temu poznało i pokochało wiele maluszków, ich mam i tatusiów. Wiersze i wierszyki do czytania na dobranoc, do snu, do poduszki i… przez cały dzień. Pełne pogodnego humoru rymowane opowiastki napisane przez znaną i lubianą poetkę, Małgorzatę Strzałkowską. W rytmie kołysanek przeniosą maluszka do zaczarowanej krainy wyobraźni, ułatwią zaśnięcie i sprowadzą „sny mięciutkie jak baranki”… Śpi już niedźwiedź i motylek. Na dnie szafy drzemie duszek. Ziewa pająk. Kot przeciąga się leniwie… „Sen po dachu chodzi, kołysankę śpiewa”. Liczymy barany, liczymy bałwany… i zasypiamy. A „dobra Baba Jaga z pierniczków słodkie sny układa”. Książka wpisana na Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom”.
Jak świat światem w bajkach roiło się od smoków. Jednak o takich smokach jeszcze nie czytaliście! Oto zachwycony swym odbiciem, zapatrzony w siebie i najlepiej czujący się we własnym towarzystwie smok Smoczydło. A to… wrażliwy, opiekuńczy, a jednocześnie mężny i odważny Bzdurbzdrok Nadzwyczaj Serdeczny. I jak tu nie stracić głowy dla takiego smoka? To zaś… Kruszynka, smok, który zawsze wszystko wiedział najlepiej… A to wielki jak skała Karolino i tyci jak kamyk Michalino, czyli smoki, które mimo różnic (nie tylko w wyglądzie) potrafiły się zaprzyjaźnić. Bo… „Smoki są różne, lecz co tu kryć, gdy zechcą, mogą w przyjaźni żyć. Tak, moi mili, jest także z ludźmi, którzy – jak smoki – bywają różni”. Różni – i jak to w życiu bywa, nie zawsze dobrzy – są też inni bohaterowie tych bajek! Ot, choćby Lotermistrz, co to nabić w butelkę (ba! nawet w kapsel!) potrafił, czy kapitan Gbur, który też nie był aniołkiem, ale… umiał się zmienić! Podobnie jak król Plum z królestwa Małebutki, którego uratowała szczerość błazna i późno, bo późno, ale wreszcie zdobyta wiedza… To bajki (jest ich aż dziewiętnaście, w większości wierszem), przy których pęka się ze śmiechu! A przy tym mądre, pełne zaskakujących point i dobrych rad na całe życie na miarę „Rad nie od parady”. I zabawa słowem jak w „Wierszykach łamiących języki”. W dodatku – uwaga, recytatorzy! – momentami karkołomna niczym „Logopedyczne prztyczki”. (Nie wierzycie? To spróbujcie przeczytać bez potknięć „Bajkę o niezapominajkach”!) Prawdziwa księga rymowanych skarbów! A czy znacie „Plaster Czarownicy i inne baśnie” Małgorzaty Strzałkowskiej? Koniecznie przeczytajcie i tę książkę!
Moi drodzy! Tę książeczkę i zawarte w niej morały napisałam z myślą o Was – dużych, średnich oraz małych. Życie czasem tak się gmatwa, tak się plącze, tak kotłuje, że nie wiemy już, co począć, bo pomysłów nam brakuje. I szukamy rozwiązania – mimo to, nie wiedzieć czemu, choć jest ono często proste, trudno na nie wpaść samemu. I dlatego Czytelnikom małym, średnim oraz dużym polecamy tę książeczkę – niech Wam dobrą radą służy! Życia też się trzeba uczyć, a więc uczmy się kochani, by nam wszystkim było lepiej i by milej było z nami. Małgorzata Strzałkowska
To i owo tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka Małgorzata Strzałkowska „Ona mi pierwsza pokazała księżyc…”, pisał Konstanty Ildefons Gałczyński w wierszu „Spotkanie z matką”. Tak jest i dziś – to najbliżsi pokazują i tłumaczą dzieciom świat, pomagając im poznać i zrozumieć otaczającą je rzeczywistość. I tu nieocenioną pomocą będzie ten pięknie ilustrowany zbiór wierszy i zagadek Małgorzaty Strzałkowskiej, znanej i lubianej autorki, przeznaczony do wspólnego czytania. W tej książce jest wszystko – dom, rodzina, rówieśnicy, zabawki, zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce, kolory, liczby, ubrania, pomysły na zabawy, wiersze do poduchy, noc i dzień, wiosna, lato, jesień, zima, miasto i wieś. Wspólne czytanie – i oglądanie! – z dzieckiem rozbudza ciekawość świata, pomaga poznawać nowe słowa i zwroty, uczy pięknie i swobodnie mówić, rozwija wyobraźnię, kreatywność i poczucie humoru, uczy myślenia, wspiera rozwój intelektualny i emocjonalny, ćwiczy pamięć i koncentrację, w przyszłości ułatwiając naukę szkolną. A przede wszystkim buduje silną więź z rodzicem – czytając dziecku, poświęcamy mu czas, dzięki czemu czuje się ważne, kochane i bezpieczne.
Najlepsze kompendium wiedzy o polskim hymnie! W nowym, jeszcze ciekawszym wydaniu z kodami QR! Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” Te słowa i towarzyszącą im melodię poznajemy, zanim pójdziemy do szkoły i zanim w pełni zrozumiemy, co znaczy słowo „Polska”. A generał Dąbrowski, dumnie maszerujący „z ziemi włoskiej do Polski”, pojawia się w dziecięcej wyobraźni jako jeden z pierwszych sławnych Polaków i godnych naśladowania bohaterów. Przywykliśmy do tego, że „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewa w chwilach ważnych i uroczystych. Od najmłodszych lat wzrusza nas i przejmuje. Daje świadectwo naszej tożsamości i nas jednoczy.Ale czy wiemy, jak to się stało, że właśnie ta pieśń została polskim hymnem narodowym? Czy znamy wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” i potrafimy je poprawnie zaśpiewać? Czy w pełni rozumiemy ich sens?Książka opowiada o narodzinach „Mazurka Dąbrowskiego”, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w pieśń narodową i hymn państwowy, a także o ludziach w sposób szczególny z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu w ciekawe i przydatne kompendium. Dzięki podziałowi na dwie części: CO KAŻDY POLAK O HYMNIE WIEDZIEĆ POWINIEN oraz DLA WNIKLIWYCH sięgnąć po nią może czytelnik w każdym wieku. Nowe wydanie wzbogacono o kody QR z unikatowymi nagraniami historycznych wersji „Mazurka Dąbrowskiego”, w tym z sześciozwrotkową „Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech” opracowaną według rękopisu Józefa Wybickiego z 1797 roku i zapisu nutowego z 1800 roku.  
Czy wiesz, że dawno temu… CZOŁGI miały długie języki, a czasami pazury? Ręka ludzka miała tylko jeden PALEC?! Na PODNIEBIENIACH wisiały PAJĄKI, a jesienią z drzew spadały LISTY!!! Nie wierzysz? To koniecznie przeczytaj drugą część znakomitej książki „Dawniej, czyli drzewiej” Małgorzaty Strzałkowskiej! Bo jak mówi Autorka, skoro słowa pozwalają nam się porozumiewać, to „warto znać ich pochodzenie, historię, przemiany… I bawić się nimi!”. HARCUJ Z NAMI ZE SŁOWAMI, a dowiesz się, dlaczego mówimy SAMOCHÓD, a nie samojedź, i skąd przyszły do nas KALOSZE. Jak to możliwe, że kiedyś nie jadano surowych WARZYW, a ludzie bali się POWIETRZA jak ognia?... Zanim jednak otworzysz tę książkę, musimy cię ostrzec! Po pierwsze, wciąga po uszy! Po drugie, mieszka w niej groźne BOBO!!! A po trzecie, na końcu czekają wymagające bujnej wyobraźni najprawdziwsze zagadki praprapradziadka i prapraprababki ? ciekawe, jak sobie z nimi poradzą współcześni czytelnicy? Nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej – Ambasadora Polszczyzny – zachwyci każdego, kto kocha język polski!
Przed koteczkiem Kiciusiem ¦ jak przed każdym malcem ¦ świat kryje mnóstwo tajemnic. Niektóre z nich są duże i poważne, a inne – całkiem zwyczajne. Jedne i drugie ciekawski Kiciuś ochoczo odkrywa pod czujnym okiem swojej mamy: „Ten smok z metalu to jest samochód. Smok tym się różni od samochodu, że samochody nie mają zębów. I dymią z tyłu. A smoki – z przodu”. Poczytaj o przygodach Kiciusia ze swoją mamusią albo tatusiem, a dowiesz się, dlaczego wróbelki wolą nie wchodzić w drogę kotom i czy można bawić się z osą w berka. Polecamy najmłodszym przedszkolakom tę dowcipnie napisaną i ślicznie ilustrowaną książeczkę kartonową, która nie tylko bawi, ale i uczy wielu mądrych rzeczy: „Ulica nie jest dla nas bezpieczna, więc na ulicy nie wolno hasać. I zapamiętaj rzecz najważniejszą ¦ przez jezdnię przechodź tylko po pasach!”. Koteczek Kiciuś życzy wszystkim miłej lektury!
„Plaster Czarownicy” to plaster na wszelkie zło świata. Czternaście znakomitych "bajek na jeden wieczór” rozbawi do łez (jak Czarodziej Kleofas, któremu pomieszały się zaklęcia), wzruszy (jak „Wiosenna Bajka”), a przede wszystkim przekona, że dobro wciąż ma się świetnie. Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... żył bardzo strachliwy Zajączek, który na własnej skórze doświadczył, że Czarownica nie jest taka zła, jak ją malują. I jak blisko czarownicom do czarodziejek, gdy tylko dostrzeże się w nich dobro. Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach... żyli żądni wojny Wściekły Król i Zawzięty Rycerz, ale też skłóceni ze sobą Wysoki Człowiek i Niziutki Człowieczek (z Wysokiej i Niziutkiej Wieży) – jednak wystarczyło im zachwycić się światem czy zauważyć zalety drugiego, by dobro zwyciężyło. A zupełnie niedawno i całkiem niedaleko... wielkie marzenia dzieci uratowały stare drzewa obok ich nowego domu. Bo dobro jest silniejsze niż zło, które bywa mocne tylko na pozór. Warto o tym pamiętać szczególnie w czasach, gdy wolimy hejtować, niż podarować dobre słowo, zwłaszcza komuś, kogo nie lubimy, z kim nam nie po drodze, kto budzi w nas lęk. O czym nadzwyczaj dobrym słowem przekonuje mistrzyni pióra i niezwykłych opowieści Małgorzata Strzałkowska i magiczny ilustrator bajek Piotr Fąfrowicz.
Wiedźma Bogumiła zamieniła jamniczka Edzia w drzewko! Krasnoludek Pomidorek, konik Groszek, Mądra Sowa, miś Ptyś i motyl Florek muszą ratować przyjaciela! Smok Gaudenty wręcza im czarodziejski kwiatek… Czy dzięki niemu uda się pokonać Bogumiłę i zły czar pryśnie? Nowa książeczka Małgorzaty Strzałkowskiej nie tylko opowiada o perypetiach przyjaciół z magicznego lasu, ale też zachęca małych Czytelników do twórczej zabawy z użyciem kolorowego papieru. Wyjątkową zaletą tej książeczki, ilustrowanej przez Autorkę jej ulubioną techniką kolażu, są „obrazki instruktażowe”, które w prosty sposób pozwalają dziecku śledzić kolejne etapy powstawania pojawiających się w rymowanej historyjce postaci oraz przedmiotów. Książeczka kartonowa z zaokrąglonymi rogami, przeznaczona dla młodszych przedszkolaków – bawi i zachęca dzieci do podejmowania własnych działań twórczych!
„Królik w futrze tkwi w makutrze i po troszku trzy krzty mchu trze, a logopedyczne prztyczki ćwiczą język i policzki”. „Logopedyczne prztyczki” to najnowsza książka niezrównanej mistrzyni słowa Małgorzaty Strzałkowskiej, która od wydania po raz pierwszy w 1996 roku wielokrotnie wznawianych, bestsellerowych „Wierszyków łamiących języki” proponuje Czytelnikom znakomitą zabawę słowem, kształcącą bezbłędne posługiwanie się językiem polskim. Z jej oryginalnych, pełnych humoru i zaskakujących skojarzeń tekstów korzystają kolejne pokolenia dzieci w procesie kształcenia prawidłowej wymowy. Sięgają po nie także dorośli – aktorzy, dziennikarze, logopedzi, obcokrajowcy oraz ci wszyscy, którzy dbają o właściwą, staranną wymowę najeżonego wieloma trudnościami języka polskiego.
Skarb Arubaby. Czytam sobie, poziom drugi - Składam zdania, to idealna wybór dla dzieci, które kontynuują naukę czytania. Tomek i Ola spędzają wakacje u wujka, w jego starym, pełnym sekretów domu. Pewnego dnia natykają się na kartkę z tajemniczym szyfrem. Dzieciom udaje się odczytać wiadomość, ale czy odnajdą też ukryty skarb? Pisarka i poetka Małgorzata Strzałkowska stworzyła wciągającą opowieść, która zachęci każde dziecko do lektury. Bo w końcu kto nie marzy o znalezieniu skarbu? Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Znakomite, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Na poziomie drugim opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami, zawierają elementy dialogu oraz zdania złożone. Duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki umożliwiają ćwiczenie sylabizowania. Wysokiej klasy kolorowe i dowcipne ilustracje (w Skarbie Arubaby autorstwa Mikołaja Kamlera) są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu i ułatwiają jego zrozumienie. Forma książek w serii Czytam sobie została opracowana na podstawie z zaleceń metodyków.
JEDEN kotek fiknął z płotka i kolegę w trawie spotkał. I, co widać doskonale, już DWA kotki poszły dalej. Książka w przyjazny sposób wprowadza dzieci w świat zarówno słowa pisanego, jak i liczenia. Zabawny, rymowany tekst Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada historię pewnego kotka, który na swojej drodze spotyka kolejne koty i przeżywa z nimi rozmaite przygody. Co róż do grupy dołącza nowy kotek, aż zbierze się ich dziesięć. Następnie, podczas dalszych przygód, kotki po kolei odchodzą, aż zostanie tylko jeden. W ten sposób dziecko, poprzez ciekawy tekst i piękne ilustracje, uczy się liczyć do dziesięciu.
„Dobrze być zawsze miłym dla innych i dobrze wiedzieć, jak się zachować, dlatego myszkę z Kwietnej Doliny naprawdę warto jest naśladować”. Czy warto być miłym i uprzejmym? Czy warto uczyć dzieci uprzejmości? Jeśli uważasz, że warto, przeczytaj tę książeczkę razem z dzieckiem! Myszka z Kwietnej Doliny i jej, niestety nie zawsze dobrze wychowani sąsiedzi, pokazują, jak należy - albo nie należy - zachowywać się w konkretnych sytuacjach, na przykład na zakupach, na spacerze, w autobusie, teatrze czy na imieninach. Z taką przyjaciółką jak nasza myszka każdy maluch nie tylko z łatwością nauczy się podstawowych zasad savoir vivre’u, ale zrozumie też, dlaczego są one ważne.
Wielką pasją Leśnych Ludków jest szukanie, do którego zachęcają także małych Czytelników, ćwicząc z zapałem ich spostrzegawczość. Początkowo na ośmiu rozkładówkach maluch towarzyszy każdemu z Ludków przy wyszukiwaniu ukrytych przedmiotów. Kiedy wszystkie Ludki odnajdują wymienione w wierszyku rzeczy, pakują je do worków i zanoszą do swojego domku „na jasnej, łysej polanie”. Ale na tym nie koniec! Ludki bowiem „przedmioty z worków siup! wysypały… No i popatrzcie, co tu się stało! Wszystko ze wszystkim się pomieszało!”. Zabawa zaczyna się od nowa! Przeznaczona dla dzieci w wieku 2-4 lata książeczka jest kartonowa, z zaokrąglonymi rogami, solidnie wykonana, co pozwala na jej łatwe kartkowanie i wróży długi żywot – a to ważne, bo kolorowe, wykonane techniką kolażu ilustracje i wesoły, rytmiczny tekst zachęcają dzieci do wielokrotnej lektury.
„Zabawa z czytaniem” to seria 6 zeszytów dla klas 1–3, które stanowią przemyślany kurs czytania prowadzący krok po kroku od nauki składania sylab, wyrazów i zdań do czytania ze zrozumieniem coraz dłuższych tekstów. Zeszyt 5: Doskonali umiejętność czytania coraz dłuższych i coraz bardziej różnorodnych tekstów. Pomaga dzieciom samodzielnie odkrywać radość czytania dzięki metodzie stopniowania trudności i wykorzystania wspaniałych tekstów literackich. Wspiera zdobywanie i doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, potrzebnej uczniowi na dalszych etapach edukacji, również podczas rozwiązywania testu trzecioklasisty. Rozwija wrażliwość estetyczną i wyobraźnię z wykorzystaniem wspaniałych ilustracji wybitnych polskich grafików.
Po raz pierwszy ponad trzydzieści wierszyków z nieprzebranej skarbnicy Mamy Gęsi (Mother Goose) trafia do polskich dzieci w wersji spolszczonej. Wyboru utworów i ich literackiego przekładu dokonała znakomita poetka Małgorzata Strzałkowska. Te popularne w krajach angielskojęzycznych rymowanki (np. "Baa, Baa, Black Sheep", "Pussy Cat, Pussy Cat", "Little Miss Muffet", „Little Jack Horner” czy "Humpty Dumpty") powstały na przestrzeni kilku stuleci i często, czego większość z czytelników nawet nie podejrzewa, łączą się z nimi niezwykłe miejsca i tajemnicze, dawno zapomniane historie. Dotarcie do nich wymagało od Autorki niekiedy iście detektywistycznej pracy, której efekty zadziwią nie tylko najmłodszych. Warto mieć tę książkę także ze względu na pyszne, pełne angielskiego humoru ilustracje Adama Pękalskiego.
Wiersze genialnej poetki dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej w formie instrukcji do zabaw z literami i ilustracjami! Pomysł na rozwijające i rozśmieszające aktywne czytanie – z pomocą kartonowej strzałki dzieci odnajdują na obrazku litery opisane w tekście. Wykonywanie zabawnych poleceń zawartych w wierszach pomaga w nauce czytania ze zrozumieniem, poszukiwanie liter umieszczonych w większej ilustracyjnej płaszczyźnie ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i koncentrację. Najwyższą jakość ilustracji zapewnia Marcin Bruchnalski. Wiersze z instrukcjami – czytasz i wiesz, co zrobić z literami! Dla dzieci: – wierszowane instrukcje i bogate w szczegóły, pełne humoru ilustracje – oryginalne kartonowe strzałki do zabawy z czytaniem – rekomendacja „Świerszczyka” – gwarancja dobrej zabawy Dla rodziców: – miniprzewodnik z praktycznymi poradami i metodami zachęcającymi dziecko do czytania – rekomendacja magazynu dla dzieci „Świerszczyk” – gwarancja mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu
Pełne humoru wiersze genialnej poetki dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami wewnątrz tekstu! Zastąpienie niektórych słów obrazkami uatrakcyjnia lekturę, umożliwia zarówno wspólne jak i samodzielne czytanie. Dzieci, które dopiero uczą się czytać, z pomocą kartonowej strzałki podążają wzrokiem za tekstem i „odczytują” obrazkowe słowa. Dzieci czytające samodzielnie, doskonalą tę umiejętność, bawiąc się nietypowym przedstawieniem tekstu. Najwyższą jakość ilustracji zapewnia Agnieszka Żelewska. Wiersze z obrazkami – czyta się samodzielnie lub z rodzicami! Dla dzieci: – kilkadziesiąt pełnych humoru, bogato ilustrowanych wierszy – oryginalne kartonowe strzałki do zabawy z czytaniem – rekomendacja „Świerszczyka” – gwarancja dobrej zabawy Dla rodziców: – miniprzewodnik z praktycznymi poradami i metodami zachęcającymi dziecko do czytania – rekomendacja magazynu dla dzieci „Świerszczyk” – gwarancja mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu
Wiersze genialnej poetki dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej w formie instrukcji do zabaw z ilustracjami! Pomysł na rozwijające, aktywne czytanie – z pomocą kartonowej strzałki dzieci odnajdują na obrazku elementy wymienione w tekście. Wykonywanie poleceń zawartych w wierszach uczy czytania ze zrozumieniem, poszukiwanie szczegółów w większej ilustracyjnej płaszczyźnie ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i koncentrację. Najwyższą jakość ilustracji zapewniają Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno. Wiersze z instrukcjami – czytasz i wiesz, co zrobić z obrazkami! Dla dzieci: – wierszowane instrukcje i bogate w szczegóły ilustracje – oryginalne kartonowe strzałki do zabawy z czytaniem – rekomendacja „Świerszczyka” – gwarancja dobrej zabawy Dla rodziców: – miniprzewodnik z praktycznymi poradami i metodami zachęcającymi dziecko do czytania – rekomendacja magazynu dla dzieci „Świerszczyk” – gwarancja mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu
Podczas kąpieli król żali się na swych poddanych, którzy nie lubią się myć. Słysząc to, uczynne mydło daje nogę z pałacowej łazienki, królewska świta rzuca się za mydłem w pogoń, a czytelnik śledzi jego poczynania w królestwie – najpierw musi wyszukać na obrazkach wymienione w wierszyku przedmioty, które mydło po drodze mydli, a gdy spadnie deszcz – odnaleźć te same rzeczy pod grubą warstwą piany. Książeczka ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, a dowcipna historyjka uczy, że: „Wiedzą starzy oraz młodzi – życie w brudzie zdrowiu szkodzi. Aby miło, zdrowo żyć, trzeba się po prostu myć!”. Książka kartonowa dla dzieci w wieku 2-4 lata.
Tym razem znana i lubiana pisarka Małgorzata Strzałkowska zaprasza nas na wyjątkowy spacer i wprowadza w językowe przygody z nazwami miesięcy i pór roku. Autorka umiejętnie operuje słowami i skojarzeniami, które nasuwają się podczas czytania krótkich i przyjemnych w odbiorze rymowanek układających się w ciekawą historyjkę. Krok po kroku „zwiedzamy” cały rok, zachwycając się przy tym niezwykłością zjawisk, które możemy zaobserwować wiosną, latem, jesienią i zimą. Wierszyki zostały dopełnione znakomitymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej, znanej czytelnikom z ilustracji do serii o Panu Kuleczce.
1 2
z 2
skocz do z 2