Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zakon Drzewa Pomarańczy Część 1

Smantha Shannon

Zakon Drzewa Pomarańczy Część 1

7.2

(678 ocen) wspólnie z

39,99 zł

2593

 

Podzielony świat.

Królestwo bez następcy tronu.

Głęboko pod ziemią pradawny bóg budzi się z tysiącletniego snu.

Dom Berethnet rządzi Inys od wieków. Królowa Sabran IX boryka się z brakiem córki, która mogłaby przejąć władzę i uchronić królestwo przed zgubą. Musi również uważać na skrytobójców, którzy czyhają na nią za każdym rogiem. Ead Duryan, pomimo wielu lat spędzonych na dworze i statusu damy dworu niezmiennie pozostaje lojalna wobec tajemniczej organizacji czarodziejek. Jej zadaniem jest strzec Sabran przed zakazaną magią.
Po drugiej stronie mrocznego morza Tanè jest w stanie zrobić wszystko, aby stać się jeźdźcem smoków, ale los stawia ją przed wyborem, który może całkowicie zmienić jej życie.

Podczas gdy konflikt pomiędzy Wschodem a Zachodem przybiera na sile, siły chaosu szykują się do przejęcia władzy nad światem.

Sine Qua Non
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-812-9334-1

Tytuł oryginalny: The Priory of The Orange Tree

Liczba stron: 550

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Maciej Pawlak

Zapowiedż książki

Sylwia Jakubiec

Siła kobiet

Bardzo podobało mi się, że w książce umieszczona aż tyle silnych kobiecych postaci. Zazwyczaj światy fantasy zdominowane są przez potężnych czarodziejów i wielkich władców. Tutaj natomiast mamy bardziej kobiecy świat, co niezmiernie przypadło mi do gustu. Mam nadzieję, że autorka będzie kontynuować ten motyw w innych swoich powieściach, ja na pewno z chęcią takie przeczytam. W Zakonie Drzewa Pomarańczy nie brakuje przygód mrożących krew w żyłach ani legendarnych pojedynków na śmierć i życie. Wykreowany świat jest bardzo bogaty i pełen niespodzianek, które zaskoczą niejednego czytelnika. Gorąco polecam!
Basia Stępień

Zakon Drzewa Pomarańczy

W książce opisane są historie kilku kobiet które zmagają się z różnymi przeciwnościami losu. Dwa królestwa walczące między sobą i arcywróg, który planuje zawładnięcie światem. Czy bohaterki, pomimo wzajemnej wrogości, będą w stanie połączyć siły aby zmierzyć się z pradawnym bogiem?
Książkę czyta się lekko, przyjemnie i bardzo szybko, nawet za szybko... na szczęście jest jeszcze druga część, którą kupiłam od razu po skończeniu pierwszej i zabieram się za czytanie.
Oliwia Dąbrowska

Piękny świat

Uwielbiam książki fantasy za to, że można się dzięki nim przenieść do zupełnie innego świata. Książka wciąga od samego początku wprowadzając czytelnika w niezwykły świat pełen magii, dostojeństwa i nieustannej walki o władzę. Królowa Sabran boryka się z brakiem dziedziczki i ludźmi, którzy chcą ją pozbawić życia. Nad jej losem czuwa członkini Zakonu, która robi wszystko aby Królowa wyszła za mąż i spłodziła potomkinię. W książce naprawdę dużo się dzieje, poznajemy kilku bohaterów, których losy będą przecinać się ze sobą a wybory jednych będą wpływać na życie drugich.
Książki nie da się opisać w kliku słowach - trzeba ją przeczytać samemu!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...