Menu

Entliczek

Entliczek
Bestseller New York TimesaNa podstawie książki w wytwórni DreamWorks powstaje pełnometrażowy film animowany, który w 2024 roku trafi do kin. Czy robot może przetrwać w dzikiej naturze?Wzruszająca, pełna zwrotów akcji opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy technologia zderzy się z naturą od wielokrotnie nagradzanego autora i ilustratora książek dla dzieci, Petera Browna.Kiedy robotka imieniem Roz po raz pierwszy otwiera oczy, odkrywa, że jest sama na dzikiej, nieznanej wyspie. Nie ma pojęcia, jak się tam dostała ani w jakim celu wie tylko, że musi przeżyć. Po dramatycznej ucieczce przed burzą i ataku okrutnych niedźwiedzi zdaje sobie sprawę, że jej jedyną szansą na przetrwanie jest sprytne przystosowanie się do otoczenia. Roz uczy się technik przeżycia, obserwując zwierzęta zamieszkujące wyspę, z czasem zaprzyjaźnia się z nimi, a wyspa staje się jej domem. Jednak pewnego dnia tajemnicza przeszłość robotki powraca Książka z czarno-białymi ilustracjami W serii:Dziki robot uciekaDziki robot chroni (w przygotowaniu)
Dziesięcioletnia Ada całe swoje życie spędziła zamknięta w jednopokojowym mieszkaniu. Jej matka tak bardzo wstydzi się zdeformowanej stopy córki, że trzyma dziewczynkę w izolacji. Kiedy więc młodszy brat Ady, Jamie, ma zostać ewakuowany z Londynu, by schronić się przed wojną, dziewczynka nie zwleka ani chwili:ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z nim. Tak oto zaczyna się wielka przygoda Ady, a także Susan Smith – kobiety, która jest zmuszona przyjąć tych dwoje pod swój dach. Ada uczy się czytać i jeździć konno, patroluje też okolicę w poszukiwaniu niemieckich szpiegów. Z czasem zaufa Susan, a Susan pokocha ją i Jamiego. Czy jednak ich więź okaże się dość silna, by pozwolić im razem przetrwać wojnę? Czy może Ada i Jamie będą musieli wrócić do okrutnej matki?
Francuski bestseller przetłumaczony na 20 języków. Ofelia, świeżo mianowana młodszą bajarką dworu, doświadcza na własnej skórze zawiści i intryg, które lęgną się pod złoconymi sufitami Niebiasta. Czy w stanie codziennego zagrożenia będzie mogła liczyć na Thorna, swojego pełnego tajemnic narzeczonego? Dlaczego z dworu zaczynają nagle znikać wpływowe osobistości? Ofelia mimowolnie zostaje wciągnięta w śledztwo, które zaprowadzi ją poza wszechobecne na Biegunie iluzje do samego serca przerażającej prawdy. Kategoria wiekowa 14 +
Ciekawostki o życiu na wsi w zajmującym i pouczającym ilustrowanym przewodniku po farmie autorstwa Julii Rothman. Jej rysunki, diagramy, przedstawione krok po kroku czynności i przekroje pomogą zrozumieć wszystko - od budowy dojarki przez anatomię konia po naukę orki i strzyżenia owiec. Zachwycające, jak wiele jest do odkrycia!
To, co najcenniejsze Astrid Desbordes, Pauline Martin Kolejna część z fantastycznej serii „Miłość” duetu Astrid Desbordes i Pauline Martin. Tym razem Archibald przekonuje się, że kolejne przedmioty w domu, nawet cenne, nie sprawiają tyle radości, ile może dać przyroda. Słowik, który uczy go śpiewać, jabłoń oferująca przekąskę lub księżyc, który świeci dla niego całą noc... Natura swoich skarbów nie zamyka w szafie, udostępnia je wszystkim i pozwala się nimi cieszyć. Astrid Desbordes z wykształcenia jest filozofką. Autorka wielu książek dla dzieci. Pisze też książki o tematyce religijnej i filozoficznej dla dorosłych. Pauline Martin urodziła się w Paryżu w 1975 r. Graficzka i ilustratorka książek dla dzieci.
Rośnij nam! Astrid Desbordes, Pauline Martin Z czułością i humorem o tym, jak to jest być rodzicem, w najnowszej części bestsellerowej serii „Miłość”. Archibald, po niezbyt przyjemnym dniu, zastanawia się, czy rodzice lubią zabraniać swoim dzieciom różnych rzeczy. Wówczas mama wyjaśnia mu, że rodzic jest jak ogrodnik, który cierpliwie podlewa, pielęgnuje i chroni swoją roślinkę, aż wyrośnie z niej duże, kwitnące drzewo. Astrid Desbordes z wykształcenia jest filozofką. Autorka wielu książek dla dzieci. Pisze też książki o tematyce religijnej i filozoficznej dla dorosłych. Pauline Martin urodziła się w Paryżu w 1975 r. Graficzka i ilustratorka książek dla dzieci.
Czy nasze uszy muszą mieć taki skomplikowany kształt? Dlaczego kichamy? I w ogóle – po co nam skóra? Ludzkie ciało jest jednym z najbardziej złożonych tworów we Wszechświecie! Dołącz do profesora Astrokota i jego drużyny, którzy postanowili przyjrzeć się bliżej temu cudowi natury. Modelem naukowym zgodził się zostać sam autor – Dominic Walliman! Poczynając od głowy, a kończąc na stopach – każdy zakamarek zostanie wnikliwie zbadany w tej fascynującej odysei po ludzkim ciele!
„Śpiąca Królewna” w wersji POP UP. Kolejny tytuł w bestsellerowej „Kolekcji Retro”. Klasyka baśni z kultowej serii książek przestrzennych z ruchomymi elementami zaprojektowanych przez mistrza gatunku, znanego czeskiego artystę - Vojtěcha Kubaštę. Jego nowatorskie pop-upy, wydane w blisko 40 językach, do dziś inspirują twórców książek na całym świecie.
Bogato ilustrowana książka obrazkowa, w której ciepło i z humorem ukazane są uroki szkolnego życia. Duży format! Dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. W przyszłym roku Pom idzie do szkoły. Bardzo się niecierpliwi i już nie może się doczekać! Postanawia więc odwiedzić szkoły swoich przyjaciół. W Szkole Małych Skoczków króliki uczą się czytać, pisać i liczyć. W Szkole Kumatków żabki tworzą wspaniałe dzieła sztuki. W Szkole Puchatych Ogonów lisy trenują cały dzień. A może w swojej wymarzonej szkole Pom znajdzie to wszystko razem? JEDNO JEST PEWNE – SZKOŁA TO WSPANIAŁA PRZYGODA! Najnowsza książka znanej i cenionej ilustratorki, Marianne Dubuc. Charakterystyczne dla autorki zabawne, pełne detali ilustracje wciągną do lektury czytelników w każdym wieku. Marianne Dubuc ukończyła projektowanie graficzne na Uniwersytecie Quebeckim w Montrealu.Tworzy książki dla odbiorów w różnym wieku, jej prace zostały przetłumaczone na 20 języków. Nakładem wydawnictwa Entliczek ukazała się jej książka pt. „Dzień dobry, poczta!”.
Profesor Astrokot powraca z nową serią książek edukacyjnych skierowanych do młodszych czytelników. Witajcie, odkrywcy planet! Profesor Astrokot i jego drużyna zabierają was na wyprawę po Układzie Słonecznym! Zapinamy pasy! Dzięki tej pouczającej misji badawczej mali czytelnicy poznają Słońce i jego planety.Pierwszy tytuł z serii MAŁY ASTROKOT
Dołączcie do ekscytującej, napędzanej rakietami misji odkrywania kosmosu! Profesor Astrokot i jego drużyna czekają na was! Z tej fascynującej książki młody czytelnik dowie się, czym ludzie latają na Księżyc i podbijają kosmos. Najnowszy tytuł z serii książek edukacyjnych o profesorze Astrokocie skierowanych do młodszych czytelników. Dominic Walliman – doktor fizyki (specjalizuje się w fizyce urządzeń kwantowych), naukowiec i wykładowca uniwersytecki. Mieszka w Vancouver, gdzie na co dzień zajmuje się programowaniem komputerów kwantowych. Ben Newman - utalentowany, wielokrotnie nagradzany ilustrator i autor komiksów. Mieszka i pracuje w Londynie.
Włączcie myślenie i trzymajcie się mocno – profesor Astrokot zabiera was w podróż po fascynującym świecie fizyki! Dowiecie się, jak działa łódź podwodna, skąd się bierze prąd elektryczny i dlaczego widzicie kolory. Razem z waszym przyjacielem - superbystrym kotem - przeżyjecie fantastyczną atomową przygodę. Druga część bestsellerowej serii edukacyjnej o profesorze Astrokocie przetłumaczonej na 16 języków. Interesująco podana wiedza, czytelna infografika i wysmakowana szata graficzna czynią z tej książki idealną propozycję na prezent dla małego Odkrywcy. RECENZJA Jeśli mógłbym cofnąć się w czasie (do czasów gdy miałem powiedzmy 6 lat) i podrzucić samemu sobie jedną i tylko jedną książkę, to byłaby to właśnie ta o przygodach profesora Astrokota. Trudno o lepszą publikację rozbudzającą dziecięcą ciekawość i zaspokajającą wieczny głód wiedzy. Niech to będzie moja najlepsza i najszczersza rekomendacja. Leszek Szumlas, serwis Mądre Książki NAGRODY NAGRODA GŁÓWNA w konkursie MĄDRA KSIĄŻKA ROKU 2016 DLA DZIECI
Odkrywanie kosmosu jest pasjonujące! Zwłaszcza, jeśli naszym przewodnikiem jest profesor Astrokot. Jest on tak mądry, że ma stopień naukowy w niemal każdej dyscyplinie pod słońcem! A skoro mowa o Słońcu… profesor Astrokot jest specjalistą również w tej dziedzinie. W tej książce opowie Wam o wielu fascynujących tajemnicach Wszechświata. Co wspólnego ma Ziemia z owsianką Złotowłosej? Gdzie w kosmosie można znaleźć diamenty? Czy na innych planetach istnieje życie? O tym dowiecie się od profesora Astrokota – najmądrzejszego kota na świecie! Duża dawka wiedzy z dziedziny astrofizyki podana w lekki, przystępny i zabawny sposób - imponujący album do wspólnego, rodzinnego czytania. Piękna, mądra, inspirująca - to najlepsze podsumowanie wydanej niedawno przez “Entliczek” książki autorstwa Dominica Wallimana (tekst) i Bena Newmana (ilustracje), której niezwykły bohater - naukowiec, astronauta i czworonóg w jednej osobie, Profesor Astrokot, tłumaczy podstawowe fakty związane z budową i działaniem wszechświata. Bardzo polecam wszystkim pasjonatom piękna wszechświata (bez względu na wiek), a także czytelnikom spragnionym doznań estetycznych Anna Anzulewicz, serwis Mądre Książki
HEJ, LUBICIE PATRZEĆ W GWIAZDY?! Profesor Astrokot i jego przyjaciele właśnie wyruszają w kosmos i zapraszają was na wyprawę! Poznacie tajemnice gwiazd i dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o Wszechświecie. To będzie świetna przygoda! Najnowszy tytuł w serii edukacyjnej MAŁY ASTROKOT, w której przewodnikiem jest najmądrzejszy kot na świecie. Seria MAŁY ASTROKOT – wiedza podana w przystępny i zabawny sposób! Pozostałe tytuły w serii: „Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem” „Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem”
„Po pierwsze, chcę ci powiedzieć, że mnie też to spotkało. A po drugie, że zdołałam się wyleczyć. Wymagało to czasu i pracy, ale zrobiłam to. Każdy może się wyleczyć”. Kimberly Brubaker Bradley Dziesięcioletnia Della zawsze miała swoją starszą siostrę, Yuki. Kiedy ich mama trafiła do więzienia, Della miała Yuki. Kiedy partner mamy je przygarnął, Della miała Yuki. Kiedy ten sam mężczyzna zrobił coś okropnego, tak że musiały uciekać, Della miała Yuki. To ona jest obrończynią Delli - prawdziwą wilczycą. Tylko… kto ochroni Yuki? Może Della zbyt długo milczała o złych rzeczach. Może czas głośno o nich powiedzieć. W tej przejmującej powieści poruszającej temat wykorzystywania seksualnego dzieci Kimberly Brubaker Bradley z wrażliwością i humorem opowiada historię dwóch sióstr połączonych miłością i traumą. Najlepsza Książka Roku według Kirkus Najlepsza Książka Roku według Booklist Najlepsza Książka Roku według School Library Journal Najlepsza Książka Roku według New York Public Library Patronat nad książką objął Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. „Autorka książki namalowała słowami portret psychologiczny dziecka wykorzystywanego seksualnie. Jest to bardzo prawdziwy portret, który pokazuje, co może czuć i przeżywać dziecko, które doświadczyło odrzucenia, przemocy, zaniedbania i nadużycia seksualnego. […] Biorąc pod uwagę etap rozwoju, w którym znajduje się dziecko, książka jest przeznaczona dla dzieci od 11 roku życia, ponieważ wtedy zaczyna się okres dojrzewania, w którym ogromne znaczenie dla nastolatka mają intymność, seksualność, granice fizyczne, relacje interpersonalne i budowanie własnej tożsamości. […]” Karolina Budzik, psycholożka, w Komitecie Ochrony Praw Dziecka zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z podejrzeniem wykorzystania seksualnego „Trzeba wiele taktu, wrażliwości i literackiego kunsztu, żeby poruszyć, a nie zranić. Przestrzec, a nie pozbawić poczucia bezpieczeństwa. Książki dla młodych nie mogą stale słodzić i ćwierkać. Dobra literatura mierzy się z tym, co młodych dotyka i boli. Kimberly Brubaker Bradley ma odwagę nazwać krzywdę po imieniu, a jednocześnie nie odziera młodego czytelnika z wiary w sens egzystencji. Przeciwnie – jest wiarygodną rzeczniczką uniwersalnego, tajemniczego DOBRA, które buduje nas i czyni silnymi. Także wtedy, gdy dobro przybiera postać starszej pani – niepięknej, niebogatej, ale uważnej i wspierającej”. Joanna Olech, pisarka, ilustratorka „Niezwykle poruszająca książka. Może być bardzo pomocna dla dzieci, które doznały molestowania – od uświadomienia im, że nie są same, że są także dzieci przeżywające to samo co one – po pokazanie, że złe uczucia w końcu osłabną i miną, a psychiczne rany ulegną zagojeniu. Dorosłym czytelnikom książka nie tylko uzmysławia, co przeżywa krzywdzone dziecko, ale też pokazuje, jak niezwykle ważna jest obecność i wsparcie choć jednej kochającej i wierzącej dziecku bez zastrzeżeń osoby”. dr Aleksandra Piotrowska, psycholożka „Prawdą jest, że ból odczuwany w dzieciństwie staje się częścią naszej osobowości. Ta książka pozwoli ci przenieść się w przeszłość, przytulić samego siebie i dokonać reinterpretacji swojego życia. A to uzdrowi twoją teraźniejszość i przyszłość”. Przemek Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020 Wiek: 11+
„Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes. Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem! NAGRODY: WYRÓŻNIENIE w XVI edycji konkursu Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Świat przyjazny dziecku" w kategorii książki dla dzieci młodszych
Szaraki, Nordycy, Reptilianie… Czy kosmici są wśród nas? Od zagadkowych świateł na niebie po tajne prototypy samolotów ze Strefy 51 – niezidentyfikowane obiekty latające od zawsze spowijała mgła tajemnicy. Przez dekady ufolodzy sprawdzali różne tropy, badali bliskie spotkania i uprowadzenia ludzi przez kosmitów. Ten ilustrowany przewodnik po historii obserwacji UFO przybliża niektóre z najważniejszych wydarzeń, prezentuje gatunki kosmitów, dziwne artefakty, jak również ziemskie maszyny mylone z latającymi talerzami. „Kapitalna pozycja nie tylko dla wtajemniczonych w problematykę UFO, lecz przede wszystkim dla młodych osób, które stawiają pierwsze kroki w poznawaniu tego zjawiska. Książka w przejrzysty sposób przeprowadzi ich przez historie fenomenu UFO, dzięki niej każdy będzie mógł wyrobić sobie własną opinię na ten temat.” Arkadiusz Miazga, badacz i dokumentator UFO „Boardman niezwykle umiejętnie wplata w swoją opowieść o UFO przeróżne fakty z wielu obszarów. Dostajemy zatem porcję wiedzy zarówno z zakresu fizyki, astronomii, jak i kulturoznawstwa, historii sztuki, religioznawstwa i filmoznawstwa! A wszystko to pięknie zilustrowane. Jestem zachwycony.” Przemek Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020 Wiek 7+
W czwartym, finalnym tomie „Lustrzanny” świat wpadł w totalny zamęt. Rozpad arek rozpoczął się na dobre. Jedyny sposób, żeby go zatrzymać, to znaleźć sprawcę. Odszukać Innego. Tylko jak tego dokonać, skoro nikt nie wie, jak on właściwie wygląda? Ofelia i Thorn ruszają razem tropem echa. To powtarzające się zjawisko wydaje się kluczem do wszystkich zagadek. Muszą w tym celu nie tylko zajrzeć za kulisy Babel, ale też zgłębić własną pamięć. Tymczasem Bóg trafił na Łuk Tęczy i być może wkrótce wejdzie w posiadanie mocy, której tak pożąda. Która z tych dwóch postaci – on czy Inny – stanowi większe zagrożenie? Dla młodzieży 14+ i dorosłych.
W trzeciej części „Lustrzanny” Christelle Dabos odkrywa przed czytelnikami cudowne miasto Babel. Gdzieś w sercu tej metropolii kryje się nieuchwytna tajemnica, która stanowi klucz do minionych czasów oraz niepewnej przyszłości. Ofelia od dwóch lat i siedmiu miesięcy gnuśnieje na swojej rodzinnej arce Animie. W końcu jednak nadarza się okazja, żeby zacząć działać – wykorzystać wiedzę, jaką posiadła po lekturze Księgi Faruka, oraz strzępki informacji wyjawione przez Boga. Dziewczyna wybiera się pod przybraną tożsamością na Babel, kosmopolityczną arkę, wzór nowoczesności. Czy talent czytaczki wystarczy, żeby uniknąć coraz groźniejszych pułapek zastawianych przez jej przeciwników? Czy Ofelia ma jakiekolwiek szanse na odnalezienie Thorna? Francuski bestseller przetłumaczony na 20 języków. Dla młodzieży 14+ i dorosłych.
"Do tej pory chodziłem do żłobka. Ale teraz jestem duży. Mam nawet panią z włosami długimi jak u księżniczki. Chodzę do przedszkola. Do przed-szko-la." Zabawne i krzepiące opowiadanie, które pomoże maluchom stawiać pierwsze kroki w przedszkolu.
Kontynuacja bestsellerowego „Dzikiego robota” - od wielokrotnie nagradzanego autora i ilustratora książek dla dzieci, Petera Browna. Bestseller „New York Timesa”. Na odległej, bezludnej wyspie życie robotki Roz układało się wspaniale. Do czasu… Teraz jest uwięziona w gospodarstwie należącym do rodziny Shareefów. W nowym miejscu na robotkę czekają nowe niebezpieczeństwa. Przyjdzie jej się zmierzyć z trąbą powietrzną i napaściami wilków. Roz zrobi wszystko, by uciec z gospodarstwa, powrócić do dawnego życia na wyspie i – co najważniejsze – odnaleźć swego syna Jasnodzióbka. Aby tego dokonać, wyruszy w podróż ku wolności, najpierw przez las, a potem przez tętniące życiem wielkie miasto, gdzie czeka ją spotkanie z najgroźniejszymi stworzeniami: ludźmi. Tutaj tajemnicza przeszłość Roz stanie się nagle jej przyszłością, robotka stanie bowiem twarzą w twarz z tą, która zna wszystkie odpowiedzi... Książka z czarno-białymi ilustracjami.
W kolejnej części bestsellerowej serii „Miłość” Archibald opowiada o swoim domu, który bardzo lubi, choć czasem go zostawia, żeby zobaczyć, jak mieszkają inni. Zawsze jednak z chęcią wraca - może jego dom nie jest największy ani najpiękniejszy, to przecież nie o to chodzi…
Ukochana książka wielu pokoleń, wznowiona po ponad 30 latach! Klasyka baśni z kultowej serii książek przestrzennych zaprojektowanych przez mistrza gatunku, znanego czeskiego artystę - Vojtěcha Kubaštę. Vojtěch Kubašta urodził się w Wiedniu w 1914 roku, był synem czeskiego urzędnika bankowego. Po odrodzeniu się czeskiej państwowości cała jego rodzina wróciła do Pragi. W 1938 roku ukończył studia na wydziale architektury Politechniki Czeskiej. Od najmłodszych lat miał wyjątkowo dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, którą wykorzystał przy tworzeniu swoich unikatowych książek trójwymiarowych. Talent Kubašty docenił Disney, który w latach 60. powierzył mu projektowanie pop-upów. Ze względu na wymogi kontraktu, Kubašta tworzył książki dla Disneya anonimowo, stąd na okładkach wielu pop-upów wydanych w tamtym czasie nie jest podane jego nazwisko. W trakcie współpracy z Disneyem powstały m.in. takie książki przestrzenne, jak: „101 dalmatyńczyków”, „Bambi”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Myszka Miki” i „Księga dżungli”. Mimo że Kubašta był wybitnym w swojej dziedzinie artystą, to w czasach reżimu komunistycznego traktowano go w Czechosłowacji jako persona non grata. Władze starały się ukrywać jego talent przed światem, jednak ze względu na zarobki w walucie obcej, tak cenne dla komunistów, pozwolono mu kontynuować pracę. Vojtech Kubašta był bardzo aktywny przez całe życie, stworzył ponad 200 książek, które zostały przetłumaczone na blisko 40 języków. Jego nowatorskie pop-upy do dziś inspirują architektów papieru na cały świecie.