Menu

Pulpbooks

Pulpbooks
Mistrzowskie zwieńczenie “Trylogii grobiańskiej”! Krzysztof A. Zajas sprawnie domyka wątki, jego bohaterowie bezpowrotnie tracą niewinność, a komisarz Andrzej Krzycki musi zmierzyć się z brutalnymi konsekwencjami swoich wyborów. Zabójstwa księży stają się punktem wyjścia do obnażenia hipokryzji w strukturach Kościoła. „Z otchłani” wyłaniają się prawdziwe demony.
Ripperzy mordujący ludzi dla wszczepów są plagą Steris. Przed laty ich ofiarą padła młodsza siostra detektyw Dori Drax. Policjantka żyje w przekonaniu, że ukarała winnych. Gdy jednak w Steris ponownie pojawiają się ciała pozbawione twarzy, Dori jest pewna, że któryś z ripperów uniknął jej zemsty. Prowadząc śledztwo, orientuje się, że tropem morderców podąża ktoś jeszcze, a powiedzenie: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, nie zawsze jest zgodne z prawdą. "Dori" to cyberpunkowa sensacja osadzona w świecie wykreowanym przez Andrzeja Kwietnia w opowiadaniu Chrzest i powieści Metamorf – nominowanej do książki roku 2024 w plebiscycie LubimyCzytać w kategorii science-fiction.
Lucek to trzynastolatek z podmiejskiego bidula, który pewnej burzowej nocy ginie w pożarze podczas próby ratowania kolegów. I tak, jest pewien, że właśnie umarł, bo przecież stoi tam i patrzy na własne ciało z ciężko poparzoną twarzą! Nie ma jednak czasu rozpaczać, bo oto z otchłani mrocznego lasu idą już po niego przerażający panowie Gwizd i Świst, a wielki, jednooki kruk wskazuje mu drogę do jedynego punktu, gdzie tej nocy tli się jeszcze światło – na przystanek autobusowy. Zoja ma dziesięć lat, fajnych rodziców, supersiostrę, a za najbliższych przyjaciół dwójkę niskorosłych bliźniaków: genialnego wynalazcę Eryka i wszechstronnie utalentowaną artystkę Norę. Ma też rower, który nazywa Pegazem. A, no i straszną bestię w piwnicy, którą musi karmić surowym mięsem, by ta nie zjadła jej bliskich! Brzmi intrygująco? No to dołóżmy jeszcze nordyckich bogów, straszne rytuały, poniemieckie skarby, szkolnych łobuzów, stwory z mgły i oddziały walecznych umarlaków. Ach, i jeszcze opuszczoną kopalnię. Bo co to za przygoda bez opuszczonej kopalni?! Piwniczne chłopaki to osadzone w Polsce The Goonies rodem z nordyckiej Nibylandii! Szalona, pełna humoru, grozy opowieść o przyjaźni, siostrzanej miłości i o tym, co naprawdę znaczy być bohaterem!
Czas chorowania sprowadza nie tylko na chorującego, ale również na rodzinę i bliskich ogrom stresu, niepewności i lęku. Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno jest wtedy rozładować napięcie i ze spokojem oraz zaufaniem rozmawiać o chorobie z własnymi dziećmi. Chciałabym, aby książka, którą trzymacie w rękach, była Waszym przewodnikiem w postępowaniu i rozmowach z najmłodszymi. Każdy z nas zna swoje dzieci najlepiej i kocha je ponad życie – jestem o tym przekonana! Ale czy wiemy, jak rozmawiać z nimi o naszej chorobie? Jak zacząć temat swojego chorowania tak, żeby ich nie przestraszyć? Jak powiedzieć dzieciom, że nasza dotychczasowa rodzinna rutyna ulegnie zmianie i że nowy porządek – związany właśnie z chorowaniem – będzie dotyczył również ich samych? Czy mamy prawo przemilczeć naszą chorobę przed dziećmi, wierząc, że w ten sposób je ochronimy?
Z dziadkiem jest coś nie tak Ostatnio coraz bardziej przypomina swoje ulubione zwierzę, czyli słonia. Skóra robi mu się coraz bardziej szara i pomarszczona, włosy wypadają, a nos i uszy wydają się jakby większe. W dodatku często mówi o tym, że niedługo przyjdzie mu odejść w miejsce, do którego w końcu idą wszyscy. A przecież każdy wie, że właśnie tak robią słonie! No ale zanim jeszcze całkiem się zamieni, znowu jadę do niego na wakacje. I coś mi mówi, że tym razem będą niezapomniane! "Mój dziadek zamienia się w słonia" to przepięknie zilustrowana, pełna ciepła i uroku opowieść o więzi, przemijaniu i o tym, jak mówić dzieciom o rzeczach nieuniknionych.
W Krakowie i okolicach, w odstępie kilku godzin ktoś dokonuje dwóch brutalnych egzekucji. Ofiarami są ludzie podli, żyjący dotąd w poczuciu całkowitej bezkarności, wygląda więc na to, że motywem zbrodni mogła być zemsta. Sprawa jednak mocno się komplikuje, gdy w toku śledztwa wychodzi coraz więcej podobieństw do zbrodni sprzed trzech lat. Zdarzenia, które wciąż spędza sen z powiek komisarza Andrzeja Krzyckiego. Teraz, podążając za skrupulatnym, oddanym swej misji mścicielem, doświadczony życiem policjant musi zmierzyć się z własnymi demonami i odpowiedzieć sobie na pytanie o ostateczną granicę w walce o sprawiedliwość. Ludzie w nienawiści to gęsty od nastroju kryminał uwarzony z najlepszych gatunkowych składników i doprawiony dynamiczną sensacją. Mocne otwarcie trylogii, którego sceny na zawsze wpiszą się Wam w wizerunek miasta królów.
Polska całkowicie przechodzi na energię atomową. Rząd na czele z premierem Tomaszem Futurą, chcąc zadośćuczynić pracownikom Ogólnopolskiego Zakładu Produkcji Pojazdów Spalinowych, których dotknie redukcja etatów, tworzy Blask Futury, czyli niemal całkowicie samowystarczalne, z pozoru idealne miasteczko. Grupa wylosowanych pracowników OZPPS-u ma tam przez rok godnie żyć, a pod koniec każdego miesiąca pobierać wysoką pensję. Jest tylko jeden warunek: cokolwiek by się nie działo, nikomu nie wolno opuścić miasteczka. Jednym ze szczęśliwców jest Julian Wajgel, malarz karoserii samochodowych. Zależy mu na pobycie w Blasku Futury, ponieważ chce uzbierać pieniądze na leczenie matki, którą dotknęła tajemnicza choroba zwana jemiolcem. Inni wybrani nie mają tak szlachetnych intencji. W zamkniętym społeczeństwie zakładowe koleżanki i koledzy szybko pokażą prawdziwe twarze. Wkrótce w miasteczku dochodzi też do zdarzeń paranormalnych, a dobre intencje rządu zostają podane w wątpliwość.
REWELACYJNA POLSKA SERIA SENSACYJNA! Marek Drelich to prawdziwy mistrz złodziejskiego fachu. Żyjący na uboczu przestępczego świata jest zawsze skrupulatnie przygotowany do każdego skoku, a podczas akcji opanowany i, gdy trzeba, bezwzględny. To, co sprawdza się w nietypowej pracy, niekoniecznie działa w życiu prywatnym. Mimo to Drelich wraz z byłą żoną dokładają starań, by wspólnie wychować dwójkę dorastających dzieci, Zosię i Nikodema. Gdy przychodzi moment wyboru, złodziej wie, że szykowany właśnie napad będzie jego ostatnim. Tymczasem w niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie bezwzględna sekta, pod przewodnictwem charyzmatycznego guru Kamaza, obejmuje pobliski ośrodek wczasowy. Na ich zajęcia trafia przebywająca na wakacjach u dziadka Zosia Drelich, wobec której przywódca rodziny ma bardzo konkretne plany.
Na pierwszy rzut oka nie ma nikogo bardziej typowego niż Marek Drelich. Dobijający czterdziestki warszawski rozwodnik, utrzymujący przyjacielską relację z byłą żoną i wraz z nią wychowujący dwójkę dzieci, nieustannie szukający balansu między życiem prywatnym a zawodowym. Przez pracodawców niezwykle ceniony za punktualność i skrupulatność, nadzwyczaj uporządkowany, działający według jasno wyznaczonego planu. Wątpliwości może budzić wyłącznie branża, w której stał się specjalistą. Drelich jest bowiem zawodowym złodziejem potrafiącym w środku dnia dokonać brawurowej napaści na konwojentów uzupełniających bankomat. Tymczasem w luksusowej willi na Pomorzu żona lokalnego bossa dowiaduje się, że mąż odkrył jej najgłębiej skrywaną tajemnicę. Sekret, który może śmiertelnie zagrozić Drelichowi i jego bliskim. Dla złodzieja rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę!
NAJNOWSZY KRYMINAŁ AUTORA „DRELICHA” I „CIEMNOŚĆ PŁONIE” Po kilku latach spędzonych na emigracji do kraju wraca sześćdziesięcioletni Mariusz Kulewicz zwany Kancerem. Z ukrytym pasem pełnym zarobionych funtów trafia na Dworzec Centralny, gdzie przed wyjazdem spędził kilka lat jako bezdomny. Tym razem ma to być tylko przesiadka w drodze do zupełnie nowego życia, ale plakat informujący o zaginięciu dawnego kolegi z peronów przypomina Kancerowi o zaciągniętym kiedyś długu. Próba spłacenia go oznaczać będzie nie tylko ponowną konfrontację z brutalną rzeczywistością dworca, ale i konieczność zmierzenia się z własną, mroczną przeszłością. „Święty z Centralnego” to gorzki, trzymający w napięciu kryminalny neo-western o świecie i ludziach, których na co dzień wolimy nie widzieć.
Andrzej Krzycki powraca. Po przejściach z pierwszego tomu trylogii grobiańskiej trafia na oddział w szpitalu psychiatrycznym, zdecydowany, by pozostawić pracę w policji za sobą. Bezradność wobec kolejnych morderstw naśladowców mściciela zmusza go jednak do zmiany zdania i wciąga w spiralę zła. Mroczny krąg to opowieść o demonicznej zemście i wielkiej miłości, ale także o autodestrukcji. Okolice Krakowa po raz kolejny stają się nieosobowym bohaterem i świadkiem straszliwych zbrodni, które pozostawiają czytelnika z szeregiem pytań, a odpowiedzi musi poszukać w sobie.
Dla świata Arth Ven, były medyk jednostek specjalnych, jest ochroniarzem VIP-ów, pracownikiem Vertas, jednej z największych korporacji XXII wieku. Jego oficjalny profil przemilcza jeden fakt ? jego podopiecznymi są metamorfy: rzadkie i nielegalne androidy mogące zmieniać wygląd przy pomocy ludzkiego DNA. Lojalny oraz skuteczny w swojej pracy znajduje uznanie przełożonych i pnie się w korporacyjnej hierarchii. Poukładane życie Arth?a rozsypuje się w gruzy, gdy ginie jego dziewczyna, a on sam musi podjąć decyzję, oznaczającą zdradę przyjaciół i wypowiedzenie wojny bezwzględnemu pracodawcy.