Menu

Roster

Roster
Wiersze przeznaczone dla każdego co chodzi z głową w chmurach, marzy, kocha, jest kochany lub wciąż poszukuje miłości. Wiersze mówią, że miłość jest pragnieniem każdego człowieka i kluczem do szczęścia. Wyrażają także mroczne i bolesne odbicie miłości, tęsknotę i cierpienie lecz nie warto przed nią uciekać. Są w nich zawarte wspomnienia, nadzieje i pragnienia bycia z ukochaną osobą. Nawet jeśli wszystko okaże się klęską to nie warto tkwić w samotności.
"Jak wychować dziecko zaradne finansowo?" to przewodnik dla rodzica, który rozumie, że pieniądze są częścią świata i jednocześnie chce, by dziecko umiało budować relacje, nie stało się materialistą, by po prostu umiało traktować pieniądze jako narzędzie do budowania dobrego życia.  Książka prowadzi przez trudne tematy finansowe z lekkością i wyrozumiałością, tak, by nawet bez rozbudowanej wiedzy ekonomicznej można było rozmawiać o pieniądzach z dziećmi.Autorka – Anna Czereszewska – jest mamą dwójki dzieci, psycholożką i psychoterapeutką, propagatorką rozwoju zaradności finansowej dla dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: dzieci-i-pieniadze.com
Autor posługuje się specyficznym stylem językowym, mającym na celu silne pobudzenie wyobraźni czytelnika. Dzięki temu pozostawia ona w pamięci trwałe obrazy piękno przyrody. Opisuje interesujące dzieje rodziny Skierczewskich od przedwojennej, do powojennej rzeczywistości. Są oni mieszkańcami powiatowego miasta Rawy Mazowieckiej. Wiele z tych obrazów czytelnik odbiera z zainteresowaniem, dzięki wnikaniu we wnętrze świata psychiki bohatera, który swoje życiowe doświadczenia dziecka, zapisuje w pamięci w charakterystyczny dla siebie sposób. Opisane losy chłopca i dziewczynki, ich wielka przyjaźń oraz wspólnie spędzone chwile, przeradzają się w głębokie uczucie które przerywa wojna. Czy spotkają się po latach? Jak bardzo się zmienili? Pozostawmy jednak odpowiedzi na te pytania i ocenę państwu.
Książka jest autobiografią 93-letniego pułkownika w stanie spoczynku, profesora nauk medycznych, chirurga, Telesfora Piecucha. Ta sporej objętości praca opisuje życie autora od czasów przedwojennych, poprzez zawieruchę wojenną i powojenną, aż do roku 2022. Czerpiąc z przebogatej skarbnicy pamięci autora książka jest kopalnią wspomnień, zarówno z czasów dzieciństwa, okresu dorosłości, życia zawodowego i naukowego, jak również stanowi dokument rozwoju medycyny od czasów powojennych do współczesności. Autor w pasjonujący sposób opisuje przebieg kształcenia i specjalizacji lekarzy po drugiej wojnie światowej. W niezwykle zajmującej części medycznej obszernie opisuje metody przeprowadzania operacji z zakresu chirurgii ogólnej, torakochirurgii i chirurgii naczyniowej w drugiej połowie dwudziestego wieku. Książka ta może być ciekawym doświadczeniem dla czytelniczek i czytelników, zarówno jako nietuzinkowa biografia, jak i źródło wiedzy o rozwoju medycyny, głównie chirurgii. Autobiografia, zilustrowana licznymi zdjęciami, zawiera wiele smaczków z życia codziennego, prywatnego, jak i zawodowego. Bez wątpienia znajdzie ona spore grono odbiorców, których pasją są biografie ludzi o ciekawym życiorysie urodzonych przed drugą wojną światową.
Pamiętnik zakrapiany bzem" to zbiór pięćdziesięciu melancholijnych wierszy o miłości, cierpieniu i samotności. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń życiowych.
Autorami opowiadań w zbiorze Pewnego razu w Rawie są: Amelia Dymecka, Katarzyna Fedorowicz, Damian Jędras, Iwona Kacprzak, Hanna Kielan, Marta Kowalska, Julia Możdżan, Angelika Pakuła, Michał Stankiewicz, Piotr Stankiewicz, Rafał Szewczyk, Hanna Szcześniak, Amelia Zagrajek, Anna Zielińska. Wszyscy oni wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez portal i gazetę KochamRawe.pl. Dotyczył on Rawy Mazowieckiej i Ziemi Rawskiej, a więc fabuła wszystkich opowiadań związana jest z regionem rawskim. Każde z nich jest jednak zupełnie inne. Część z nich dotyczy współczesności, ale są też opowiadania historyczne, a także iście futurystyczne opisujące Rawę w odległej przyszłości.
Wciąż słyszysz jaka powinnaś być. Co powinnaś robić. Jak się odżywiać i jak wyglądać. Jak i z kim mieszkać. Przy tym jednocześnie musisz być czuła i stanowcza, delikatna i asertywna, opiekuńcza i efektywna. Powinnaś robić karierę zawodową i nie zaniedbywać rodziny. Do tego cały czas żyjesz pod presją: kreatywności, motywacji, rozwoju osobistego i konieczności wychodzenia ze strefy komfortu. A może należy olać to wszystko? Zadbać o siebie i swój komfort? Żyć zgodnie z sobą, a nie z aktualnie obowiązującymi trendami? Kochać przede wszystkim siebie i ludzi wokół, co nie znaczy, że musisz kochać wszystkich, zawsze i wbrew sobie. Właśnie do takiego stylu życia zachęca ukrywająca się pod pseudonimem Sara Taylor, pracownica korporacji z warszawskiego Morodoru, autorka poradnika „…i wyjechać w Bieszczady. Thriller z Domaniewskiej” oraz powieści „Tamte wakacje” z warszawskim i korporacyjnym życiem w tle.
„Tamte wakacje” to debiutancka powieść ukrywającej się pod pseudonimem pracownicy jednej z warszawskich korporacji. Ta historia wydarzyła się latem 2018 roku. Marta porzuciła pracę w Mordorze przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie i założyła własną działalność gospodarczą – firmę szkoleniową. Jest atrakcyjną trzydziestokilkulatką. Silną, niezależną i zdeterminowaną kobietą. Ale to tylko pozory. Po wejściu do domu, zmyciu perfekcyjnego makijażu i zdjęciu drogiego, doskonale skrojonego kostiumu, traci poczucie własnej wartości, rozsypuje się wewnętrznie, zmieniając się w bezbronną i przestraszoną dziewczynkę. Toksyczny związek. Romans i namiętność, a także potworny dramat głównej bohaterki. W książce uderza niezwykły realizm współczesnego życia i pracy w korporacjach Warszawy i Lublina. Ale to także książka o tym, jak przypadkowe zdarzenia i spotkania mogą odmienić nasze życie. Wszystko zależy od tego, jak je wykorzystamy. Zaś od Czytelników zależy, czy będą chcieli poznać dalsze losy Marty i pomogą jej podjąć ważne, życiowe decyzje. Sara Taylor to pseudonim 36-letniej polskiej pisarki, która w 2018 roku zadebiutowała niezwykle ciepło przyjętą książką „…i wyjechać w Bieszczady. Thriller z Domaniewskiej”. Autorka od ponad 10 lat pracuje w jednej z warszawskich korporacji, dlatego postanowiła nie ujawniać swojego nazwiska. Jeszcze nie teraz. Ma jednak nadzieję, że dzięki twórczości literackiej odnajdzie „swoje Bieszczady” i raz na zawsze porzuci pracę w korpo. W swoich książkach realistycznie opisuje świat sobie najbliższy, czyli warszawskich korporacji. Skupia się jednak przede wszystkim na ludziach i ich relacjach.
Ta książka to zwierciadło, które w sarkastycznym, nieco przerysowanym i przede wszystkim krzywym odbiciu, przedstawia niekiedy gorzki, ale jednocześnie uniwersalny i odarty z różnorakich dekoracji obraz współczesnych: dwudziesto-, trzydziesto- i czterdziestolatków. Większość pracowników warszawskiego Mordoru, to osoby tylko pozornie szczęśliwe. W rzeczywistości borykają się z wieloma problemami, związanymi choćby z budowaniem głębszych i trwałych relacji. Ich życie, nastawione jest głównie na zaspokajanie własnych, hedonistycznych potrzeb, czyli ciągłe poszukiwanie przyjemności. Autorka, która sama wciąż pracuje w jednej z warszawskich korporacji, napisała książkę bardzo uniwersalną, nie o korporacjach i tym jak one funkcjonują, ale o tym jak zmieniają ludzi w nich pracujących. Ale także o nas wszystkich, którzy chcemy doświadczać naszego życia „bardziej”. Bez względu na to, gdzie pracujemy. Nie jest to reportaż, ale raczej zbeletryzowana, napisana lekkim językiem, satyra.
Autor tomiku wierszy „Miłość zaklęta w kwiatach” wyraża swoje uczucia pięknem gry słów. Wyszukuje i kojarzy myśli, których próżno szukać w realiach codziennego życia. Z wierszy zawartych w zbiorku emanuje optymizm, którym chce zarazić czytelnika, dodając mu tym samym życiowej energii. Z wielu strof wierszy, autor wydobywa cenne prawdy, które mogą stanowić przyszłą nową drogę życia dla osób, które się w nim zagubiły. Zbiorek jest także rodzajem przewodnika dla zakochanych. Mirosław Iskierka, urodzony w Rawie Mazowieckiej. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (1983 rok). Wieloletni pedagog i nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Stanisława Reymonta w Rawie Mazowieckiej. Laureat III miejsca w Konkursie literackim Dziennika Łódzkiego (2006 rok) oraz nagrody poetyckiej( I miejsce) organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej (2012 rok). Uczestnik wielu konkursów literackich. Żonaty, dwie córki. Wszechstronne zainteresowania artystyczne.
W książce „Tajemnicza Ziemia Rawska” znajdziesz najlepsze opowiadania napisane przez uczestników konkursu literackiego zorganizowanego przez gazetę „KochamRawe.pl – magazyn opinii” i serwis internetowy www.KochamRawe.pl. Autorami opowiadań są: Amelia Brzozowska, Natalia Budek, Zofia Demianiuk, Mirosław Iskierka, Julita Jakubowska, Julia Jóźwiak, Jakub Łodej, Maciej Łysoniewski, Marta Malinowska, Natalia Nowak, Halina Patrzyk, Piotr Stankiewicz, Rafał Szewczyk, Monika Wieprzkowicz, Hanna Winnicka, Antonina Wołk, Antonina Zawadzka. Wśród autorów są dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Fabuła każdego z opowiadań osadzona jest na Ziemi Rawskiej, zarówno we współczesności jak i w minionych wiekach. Warto przypomnieć, że na przestrzeni wieków Rawa była: stolicą księstwa rawskiego, później dużego województwa, a aktualnie powiatu. W tutejszym zamku składowany był tzw. „Skarb kwarciany” na utrzymanie wojska. Z miastem i całą Ziemią Rawską związanych jest wiele legend i ciekawych historii, które w twórczy sposób wykorzystali autorzy opowiadań zgłoszonych do udziału w II edycji konkursu literackiego, którego podsumowaniem jest właśnie zbiór opowiadań pt. „Tajemnicza Ziemia Rawska”.