Menu

Studio Koloru

Studio Koloru
Zapraszamy Cię do miasta, w którym tajemnice przyrody ukrywają się w codziennych obrazach osiedlowego życia. Poznaj historię Mo i Draszki, pary sikorek modraszek, które niebawem zostaną rodzicami. Ich życie staje się punktem zwrotnym w codzienności pewnego małego chłopca. Krzyś obserwuje ptaki przez lornetkę, nieświadomy, że wkrótce zostanie ich bohaterem. Opowiadanie „Sikorki w wielkim mieście” pokazuje nie tylko fascynujący świat ptaków, ale jest także lekcją szacunku i współodczuwania wobec wszystkich istot żyjących. Jest to opowieść o otaczającej nas przyrodzie, o Ziemi, którą wszyscy dzielimy i o tym, jak małe gesty mogą zmieniać świat wokół nas. Gotowi na przygodę w miejscu, gdzie zielone tereny wśród domów z betonu są równie cenne jak każdy oddech?
Każdego ranka rozpoczynamy nową podróż. Po co wyruszamy? Czego szukamy? Dlaczego w ogóle wstajemy z łóżek i zaczynamy działać?Według Marshalla Rosenberga, twórcy idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC), napędzają nas potrzeby, które domagają się uwagi i troski.  O nich jest ta metaforyczna opowieść. Bo kiedy zdamy sobie z sprawę z ich istnienia i mocy, łatwiej będzie nam porozumiewać się „językiem serca". Z innymi i ze sobą samym.Książka obrazowa, przeznaczona dla czytelnika 6+. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Nastało lato, a mimo to Szczurek czuł narastający niepokój. Do szczęścia brakowało mu PRAWDZIWEJ PRZYJAŹNI, dlatego postanowił wyruszyć w podróż, by ją odnaleźć. Do kufra wrzucił medalion, który na pożegnanie ofiarowała mu Myszka. Jego podróż obfitowała w przeróżne spotkania i zdarzenia, jednak ciągle nie trafił na to, czego szukał. Aż pewnego dnia zrozumiał, że...  Co zrozumiał Szczurek i jakie były dalsze jego poczynania dowiesz się z książki „Medalion” Ewy Zawiszy-Wilk. Tekst, doskonale i z wyczuciem zilustrowany przez Pawła Wąsowicza, ukazuje wewnętrzną podróż Szczurka, jego poszukiwania sensu i wartości w relacjach międzyludzkich.
Bohaterowie książeczki to przyjaciele, którzy lubią wszystkie kolory. Książeczka opisuje ich zabawne perypetie. Czy czerwony jest kolorem złości? Czy niebieski to kolor smutku? Tylko czy kolory muszą odzwierciedlać odczuwane przez nas emocje? A co się stanie, jeśli użyjemy ich tak, jak akurat mamy ochotę albo je pomieszamy?
Mały Łoś właśnie się urodził. Wkrótce przekona się, że pierwszy rok pod czujnym okiem troskliwej mamy będzie najważniejszym w całym jego życiu. Wiosna, lato, jesień i zima to czas poznawania otaczającego go świata. Cztery pory roku przyniosą Małemu Łosiowi wiele doznań, które nauczą go jak radzić sobie w życiu. Jaką lekcję wyniesie ze spotkania z człowiekiem?
„Blue. Jaki kolor ma smutek?” - Sarah Christou Cicho sza… Mam sekret – wielki, straszny i... niebieski! Ale zaraz... Może Blue wcale nie jest taki groźny? Może nie musi być okryty tajemnicą? Przecież czasami każdego dopada smutek... Blue to podnosząca na duchu książeczka, która zachęca najmłodszych do rozmawiania o uczuciach i emocjach. Bo choć czasami pojawiają się niespodziewanie i wydają się kłopotliwe, warto je lepiej poznać i… zrozumieć.
Mały Stefcio ma cztery lata, włosy w kolorze jasnej czekolady i najlepszą mamę na świecie. Czułą, wrażliwą, uważną na potrzeby synka i swoje własne. Oto historia o tym, że każda mama potrzebuje czasami złapać oddech, napić się ciepłej kawy i zebrać myśli. Po prostu mieć chwilę dla siebie. A wszystko to widziane oczami roztropnego czterolatka. W czasach gdy tak dużo mówi się mamom o self-care, niewiele myśli się o tym, jak wyjaśnić tę ideę dzieciom. Ta książka może stać się pierwszym krokiem do zrozumienia przez Twojego malucha, co znaczy “chwila dla siebie” i dlaczego tak bardzo jej czasami potrzebujesz. Patrycja Południkiewicz-Kędzior - doświadczona copywriterka i trochę mniej doświadczona mama. Taka, która na co dzień przytula, rozumie, ociera łzy, śmieje się i dba. Po prostu stara się być najlepszą mamą na świecie. Jakiś czas temu zrozumiała, że aby naprawdę się nią stać, potrzebuje czasami chwili dla siebie. I napisała o tym książkę.
Ciepłe lato, słońce, przyjemny zapach siana. Cisza i spokój. Ale nie wszyscy są bezpieczni. Na malutką sówkę pójdźkę zaczaił się kot i boleśnie zranił jej skrzydło. Czy znajdzie się ktoś, kto uratuje życie sówki? „Rózia, Pózia i Tyś” to historia niezwykłej przyjaźni między małą dziewczynką Rózią i sówką pójdźką. Książeczka przedstawia ciekawostki z życia tego rzadkiego gatunku ptaków i uwrażliwia na piękno przyrody
Czy wiecie, że świnie są bardzo mądre? Tak jak psy. Są niezwykle towarzyskie i nie lubią być same. Niestety, niewielu ludzi o tym wie. Dla większości to „tylko” zwierzęta hodowlane, mięso po prostu. Zdaniem Leslie Crawford tak być nie powinno i dlatego napisała ona o tych inteligentnych, wrażliwych i ciekawskich zwierzętach książkę dla dzieci. Jej opowieść, pięknie zilustrowana rysunkami Sonji Stangl, pomimo że zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, jest ciepła pogodna. Historia rozpoczyna się w ciężarówce wiozącej główna bohaterkę gdzieś, gdzie wcale nie chce się znaleźć. Na szczęście, małej śwince udaje się umknąć i odkryć, jak naprawdę powinno wyglądać świńskie życie. Na swojej drodze spotyka dziewczynkę Rózię i jej mamę, dzięki którym jej przygody kończą się szczęśliwie w schronisku dla zwierząt. W książeczce znajduje się też tekst „Kilka słów o świniach”, z którego dociekliwy młody czytelnik dowie się, że świnie są czyste, szybkie, potrafią grać w gry komputerowe i posługiwać joystickiem! „Niech Jaśminka pomoże ludziom zrozumieć, jakie wspaniałe są świnie”. Sy Montgomery, autorka książki Dobra świnka, dobra
Kura Jasnopióra od kiedy tylko pamięta mieszka na kurzej fermie. Śni sny o lataniu, ale ma zbyt mało miejsca, żeby choć rozprostować skrzydła. Pewnego dnia jej klatka zostaje porwana przez straszliwe tornado i… jej życie wreszcie nabiera sensu. Spotyka chłopca o imieniu Mateo i wraz z nim odkrywa radości kurzego życia: kąpiele w piachu, grzebanie w ziemi, siedzenie na grzędzie i przejażdżki na rowerze. Te zachowania leżą w ich ptasiej naturze i są im do szczęścia niezbędne (no może oprócz kolarstwa), ale dla większości kur na świecie, bez wytchnienia produkujących jaja na zatłoczonych kurzych fermach, zupełnie niemożliwe do zrealizowania. Leslie Crawford, zainspirowana prawdziwą historią kur z Ohio, wymyśliła zatem przygody Jasnopiórej. Pięknie zilustrowana rysunkami Sonji Stangl opowieść ma za zadanie zwrócić uwagę na te ciekawe, towarzyskie i wcale niegłupie ptaki. Na końcu książeczki znajduje się tekst „Kilka słów o kurach”, z którego dociekliwy młody czytelnik dowie się, że kury dobrze radzą sobie z matematyką, mają uszy i spokrewnione są z tyranozaurem.
Pomóż swojemu dziecku osiągnąć spokój i zadowolenie od śniadania do dobranocki. Ten inspirujący i aktualny przewodnik oferuje praktyczne ćwiczenia, które dzieci w wieku 4-11 lat mogą wykonywać wraz z rodzicami. Zaczynając od wyjaśnienia, co to jest mindfulness i jak ją praktykować, książka jest skonstruowana tak, by pomóc zajętym rodzicom wspierać dzieci przez cały dzień, od pobudki – przez posiłki, kryzysy, naukę (w tym stres towarzyszący egzaminom), wyzwania związane z czasem spędzanym przed ekranem i komunikacją – do dobranocki. Te proste zadania nauczą dzieci w pozytywny sposób radzić sobie z emocjami, zwiększą ich pewność siebie i koncentrację, jak również pomogą im w przechodzeniu z klasy do klasy. Oczywiście, nasze ćwiczenia są równie korzystne dla dorosłych, ponieważ pomagają złagodzić codzienny stres związany z byciem rodzicem.
Sam Cukier Cukier dobry czy zły? Jak przekonać dzieci do zdecydowanego ograniczenia słodyczy w ich codziennym życiu? Spróbujmy razem! Książeczka z ilustracjami, przeznaczona dla dzieci od 4 do 11 lat, w przystępny sposób opowiada o cukrze i jego wpływie na nasze zdrowie. Głównym bohaterem książeczki jest kryształek cukru, kuszący młodego czytelnika do zjedzenia słodkości. „Dialog” naszego podstępnego bohatera z młodym odbiorcą sprawia, że nasz kryształek zmienia się i ze złowrogiego kusiciela staje się łagodnym, spokojnym, słodkim przyjacielem. Zakończeniem opowieści jest krótkie, przystępne kompendium wiedzy o cukrze. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
O uczuciach powiedziano już wiele. Wiemy, że istnieją, i większość z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka z nich. Wiemy, że mogą się zmieniać. Ale czy rozumiemy, jakie są tego skutki?  10 kotów. 10 podstawowych emocji. 10 zupełnie różnych spojrzeń na tę samą sytuację, które pokazują, jak uczucia kreują naszą rzeczywistość. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Znalezisko – wysypisko Las – miejsce, w którym natura jest na pierwszym miejscu. To azyl, nie tylko dla mieszkających w nim zwierząt, ale również dla ludzi. Można tam odetchnąć pełną piersią, podziwiając piękno przyrody. A co, gdyby ktoś postanowił zrobić z lasu wysypisko śmieci? Jak ludzie zareagowaliby, widząc piętrzące się między drzewami hałdy odpadów? Co Ty byś zrobił w takiej sytuacji? Znalezisko – wysypisko to opowieść o kochającym naturę chłopcu, który z zaangażowaniem stara się ocalić las przed zniszczeniem i degradacją. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę pozostawionych tam śmieci? Książka ta, zawierająca w sobie lekką detektywistyczną nutę, jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Jest drugą z planowanej serii książek, które mają na celu uwrażliwienie młodych czytelników na złe traktowanie zwierząt i otaczającej nas natury. Autorka tekstu, Justyna Zaręba (mama 4 dzieci), to absolwentka studiów pedagogicznych. Każdego dnia odpowiada na tysiące pytań „a dlaczego?” i stara się jak najlepiej objaśniać dzieciom świat. Niejednokrotnie przekonuje się, że dzieci widzą, słyszą i rozumieją więcej, niż się dorosłym wydaje.
Mały Wilczek Joanna Kowalczyk-Bednarczyk Czy wiemy, kto mieszka w otaczających nas lasach? Czy znamy zwyczaje zwierząt, ich codzienne życie? Mały Wilczek to pierwsze opowiadanie z cyklu „Zwierzęta z mojego lasu”. Przedstawia fragment z życia wilczego szczenięcia, przybliżając tym samym obraz wilczej rodziny, w której pełno jest miłości, troski i poświęcenia. Bo nie taki wilk straszny, jakim go malują. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wilcze tropienia, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość. 
Po co jeleniowi poroże? Kiedy się pojawia na głowie? Dlaczego na jakiś czas znika? Mały Jelonek to historia o dorastaniu, o jednym z ważniejszych i ciekawszych momentów w życiu każdego jelenia. Poznaj opowieść o tym pięknym zwierzęciu naszych lasów. Książeczka ilustrowana, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wilcze tropienia, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość.  Paulina Nachman, ilustratorka, graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, mama dwójki urwisów. Autorka okładek, ilustracji do książek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, projektantka wzorów na tkaniny i wszelkiej grafiki użytkowej.
Jedna z gwiazd postanawia spaść na ziemię i zostać dziewczynką. Odnalezienie Domu nie będzie jednak takie proste, jak początkowo myślała. Czeka ją niebezpieczna podróż, w trakcie której spotka zwinne Pająki, rozrabiakę Wiatr i tajemniczego Pana Kota. Czy ostatecznie mała bohaterka znajdzie swój wymarzony Dom i trafi w ramiona kochających rodziców? Droga do Domu to uniwersalna historia o tym, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i niezależnie od miejsca pobytu czujemy się jak u siebie. Aneta Zychma – polonistka, pedagożka, konsultantka kryzysowa. Promuje Rodzicielstwo Bliskości, Porozumienie bez Przemocy oraz pedagogikę empatyczną. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także dziecięce rozumienie śmierci i wsparcie dzieci w procesie żałoby. Współtworzy kolektyw Instytutu Dobrej Śmierci. Debiutowała bajką Tadzik i rak o chłopcu chorym terminalnie. Ilustratorka, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką ASP w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą.
Boso – czyli bezpośrednio, z bliska, bez ochrony. Można iść boso po trawie i czuć, widzieć i słyszeć więcej, ale też można iść przez życie – czuć, widzieć i słyszeć mocniej. Książka o kilku warstwach znaczeń. Przypomina o radości bezpośredniego, dziecięcego poznawania świata i zaprasza do wędrówki wypełnionej po brzegi sensualnymi (zmysłowymi) odczuciami. Jednocześnie opowiada o wrażliwości i pokazuje, jak to jest być wrażliwcem. Dla czytelnika 3+, dzieci i dorosłych. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Drogie dzieci – oto ryś! Wyjątkowy kot. Ma na uszach fikuśne pędzelki, krótki ogon, charakterystyczne cętki. Dlaczego? Nie wiemy! Rysie wciąż mają swoje tajemnice. Mały Ryś to opowiadanie o dwóch małych rysiach, wędrujących z mamą przez las. Podczas tego spaceru dowiedzą się o sobie wielu ciekawych faktów! To historia o tym, że każdy z nas jest inny, nieprzeciętny, wyjątkowy! Jak Mały Ryś. Książeczka ilustrowana, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wyprawy do lasu, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość.  Paulina Nachman, ilustratorka, graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, mama dwójki urwisów. Autorka okładek, ilustracji do książek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, projektantka wzorów na tkaniny i wszelkiej grafiki użytkowej.
Plasterki na tęsknotę Ewa Zawisza-Wilk To książka o ponadczasowej mocy dobrych uczuć, przyjaźni i przywiązania. O odkładaniu ważnych rzeczy na później i konsekwencjach takiego działania. Lektura dla dzieci i ich rodziców, poruszająca wrażliwość. Książka do wspólnego odkrywania i przeżywania rzeczy ważnych. Prowokująca dziecko do stawiania pytań i inspirująca do głębokich rozmów o przemijaniu, stracie, o sprawach nieuniknionych i pielęgnowaniu pamięci. Książka do studiowania pięknych obrazów. Naklejająca plasterki na tęsknotę. dr Ewa Zawisza-Wilk, pedagog, logopeda, mediator, terapeuta. Pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zagorzały tutor, autorka licznych publikacji naukowych oraz dwóch książek dla dzieci. Pasjonatka podróży ekstremalnych, metafory i ekspert w dziedzinie całożyciowego rozwoju. Terapeuta - praktyk z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Uważa, że SŁOWO to najpotężniejsze narzędzie pracy. Paweł Wąsowicz, fizyk z wykształcenia i artysta z przekonania. Jako dojrzały absolwent nauk ścisłych ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonat milongi i dobrej kuchni. Zarysowuje każdy dostępny kawałek kartki, dlatego w szkole dostawał po uszach za upiększanie podręczników. Pozostał głuchy na uwagi nauczycieli i rozwijał swój talent dalej. Zwyczaj rysowania na czymkolwiek odziedziczyła po nim córka Zosia. Uważa, że OBRAZ to najpotężniejsze narzędzie pracy.
Wpadnijcie na ulicę Małą. Przed bramą podwórka czeka i macha do was pięcioletnia Lila Róż. Wbiegnijcie za nią po schodach kamienicy, poznacie jej rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i psa pani Mani. Nie musicie pukać, wszystkie drzwi są otwarte. Na ulicy Małej, zgodnie z nazwą, wszystko jest niewielkie, bywa ściśnięte, ale dzięki temu też ciepłe i bliskie. Blisko jest do sklepu na dole, do parku za rogiem, ale przede wszystkim do siebie nawzajem. W tym kieszonkowym sąsiedzkim świecie jest za to ogrom miejsca dla dzieci. Na ich bujne niepohamowane emocje i nieskrępowaną szaloną zabawę. Jest też przestrzeń na pstrokatą różnorodność i swobodne bycie sobą. Lila Róż czekała na tę chwilę dziewięć długich miesięcy. Jadzia z drugiego piętra nareszcie urodziła dzidziusia! Lilka szaleje z radości, ale szybko się okazuje, że narodziny nowej sąsiadki uruchomiły burzę emocji i tornado zmian w życiu Lili, Jadzi i całej kamienicy. Na szczęście dziewczynka ma swoją wioskę. Rodzina i sąsiedzi czułymi rozmowami, bliskością i wspólną zabawą przeprowadzają Lilę Róż przez nowe doświadczenie. Potrzeba wioski, żeby wychować dziecko. - afrykańskie przysłowie Kasia Żywioł – rocznik 83, nowosądeczanka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Freelancerka. Żyje z wymyślania i pisania: copywriterka, dziennikarka, scenopisarka, animatorka. Od 2015 r. mama na pełnym etacie, z nadgodzinami w wielodzietnej dwukulturowej rodzinie. Inspiruje ją wolne, roześmiane dzieciństwo. Cieszy piękno ukryte w naturze, artystycznych wnętrzach i kolorowych ciuchach. Wierzy w prostotę, powolność i święty spokój. Codziennie próbuje ratować planetę Ziemię. Edyta Danieluk - Z wykształcenia polonistka, mama dwóch chłopców, pasjonatka książek, outsiderka. Rysuje dla dzieci, tworzy ilustracje botaniczne i przyrodnicze. Zafascynowana malarstwem prerafaelitów, twórczością angielskich poetów romantycznych i muzyką Erika Satie. Woli malować niż mówić.
SZYBKO, PROSTO, WEGAŃSKO. 5 SKŁADNIKÓW. 15 MINUT. Masz dość spędzania godzin w kuchni i przygotowywania pracochłonnych dań? Nie lubisz gotować? Chcesz spróbować wegańskiej kuchni, ale boisz się, że jest trudna i zwyczajnie nie wiesz, jak się za to zabrać? Ta książka jest dla Ciebie. Koniec ze skomplikowanymi, czasochłonnymi przepisami i długą listą składników. Tutaj znajdziesz przepisy na superproste wegańskie śniadania, zupy, obiady, kolacje, sałatki i desery z maksymalnie 5 składników, a czas Twojej pracy w kuchni nie wyniesie więcej niż 15 minut. Naprawdę tyle wystarczy, żeby ugotować coś pysznego. Kuchnia wegańska może być szybka i prosta, a przy tym naprawdę smaczna i różnorodna. Ida Kulawik - Kuchnia roślinna to moja pasja, a weganizm to filozofia, którą staram się kierować w życiu. Od lat gotuję roślinnie i prowadzę bloga Veganbanda.pl. Na swoim koncie mam cztery książki kulinarne - ta, którą trzymasz w dłoniach, jest piąta. Kocham przyrodę, wspólne spędzanie czasu z rodziną, małe i duże wyprawy.
Cześć! Jestem Małym Bobrem. Chcę opowiedzieć Ci historię mojej rodziny. Mama od urodzenia powtarzała mi, że jestem wyjątkowy i ważny. Także z ludzkich opowieści wiem, że jestem światu bardzo potrzebny. Nazywają nas gatunkiem kluczowym, co napawa mnie ogromną dumą. Gromadzimy oraz oczyszczamy wodę i pomagamy wielu zwierzętom i roślinom. Jak? Potrafimy budować piękne tamy i ścinać grube drzewa. A wiecie, czemu tak robimy? Koniecznie przeczytajcie. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wyprawy do lasu, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość.  Paulina Nachman, ilustratorka, graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, mama dwójki urwisów. Autorka okładek, ilustracji do książek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, projektantka wzorów na tkaniny i wszelkiej grafiki użytkowej.
Dlaczego segregujemy śmieci? W jaki sposób można dać drugie życie słoikom? Co można zrobić z ubraniami, które są za małe albo już się znudziły? Czy warto jest planować zakupy i zabierać na nie swoje torby? „Zero Waste - napraw, oddaj, wykorzystaj, żeby Ziemia była czysta” to trochę prowakacyjna, a zarazem edukacyjna książeczka, która redukcję odpadów zamienia w świetną zabawę. Pokazuje dzieciom, jak żyć ekologicznie, ograniczając nadmierną ilość produkowanych śmieci. Uczy, jak dbać o środowisko i chronić Ziemię przed całkowitym zniszczeniem.
1 2
z 2
skocz do z 2