Menu

Wydawnictwo A&K

Wydawnictwo A&K
Pierwsza w Polsce przygodowa książka dla dzieci z elementami wiedzy o holistycznej medycynie ayurvedyjskiej. Pewnego dnia 9-letnia Nina odnajduje na strychu starą, magiczną księgę. Księga, należąca kiedyś do jej dziadka – lekarza medycyny ayurvedyjskiej, odmienia życie nie tylko dziewczynki, ale też jej kuzyna Pranava, pochodzącego z Indii. Dzień po dniu dzieci odkryją tajemnice pięciu żywiołów, mieszkańców księgi, które służą im radą i pomocą, jak przystało na prawdziwych superbohaterów. Nina i Pranav dowiadują się, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach oraz uczą się, co robić, aby być zdrowym i radosnym każdego dnia. Joanna Gawrylczyk – pasjonatka Ayurvedy oraz certyfikowana nauczycielka medytacji i technik oddechowych. Współpracuje z lekarzem ayurvedyjskim z Indii, tłumacząc konsultacje indywidualne, wykłady i programy ayurvedyjskie. Związana z Fundacją Art Of Living, z ramienia której współprowadzi również warsztaty medytacyjne dla dzieci i młodzieży.
„Ciężar korony" to książka, która odpowie na pytania czym jest choroba COVID-19, jak przebiega ona u dorosłych, a jak u dzieci, czym jest zespół pocovidowy i kim są „covidowi długodystansowcy". Porusza też tak poważne zagadnienia, jak zaburzenia ze strony układu nerwowego, kardiologicznego i oddechowego oraz zagrożenie, jakim jest zespół PIMS-TS u dzieci po przebytej chorobie. Zawiera też informacje o badaniach diagnostycznych oraz możliwości wsparcia organizmu w walce z chorobą, a także rady co zrobić, aby wyleczyć się z powikłań. Niestety, przebycie choroby może być początkiem długiej drogi z problemami zdrowotnymi, które można wyeliminować tylko dzięki odpowiedniej diagnostyce i właściwemu leczeniu. Dr Magdalena Cubała-Kucharska, w oparciu o badania i publikacje naukowe, opisuje objawy, przebieg choroby COVID-19 oraz rodzaje powikłań. Pokazuje też, w jaki sposób możemy podjąć walkę z zespołem pocovidowym poprzez odpowiednią diagnostykę, leczenie i stosowanie środków zaradczych, do których należą m.in.: odpowiednia suplementacja, rehabilitacja i techniki oddechowe. „Jeśli przeszedłeś COVID i czujesz, że Twoja jakość życia uległa pogorszeniu, zmagasz się z problemami zdrowotnymi, których wcześniej nie miałeś – ta książka jest dla Ciebie." Dr n. med. Magdalena Cubała-Kucharska – lekarz medycyny rodzinnej, doktor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członek zarządu Stowarzyszenia ILADEF USA. Uczestniczka, wykładowczyni i współorganizatorka międzynarodowych konferencji medycznych w Polsce, Europie i USA. Pasjonatka medycyny. Obowiązujące procedury medyczne łączy z popartymi badaniami naukowymi metodami tradycyjnymi. Na pacjenta patrzy całościowo, łączy niepasujące elementy i wprowadza dokładnie wycelowane etapy leczenia, poprawiając jakość życia podopiecznym i ich najbliższym. Obecnie wraz z zespołem lekarzy i naukowców amerykańskich opracowuje publikacje związane z wpływem czynników zakaźnych na choroby neurorozwojowe. „Jestem lekarzem z powołania, od dziecka marzyłam o tym zawodzie. Dla mnie medycyna ma tylko jeden wymiar – taki, jaki miała dla Hipokratesa. W jego czasach nie było wąskich specjalistów – pacjent zawsze stanowił całość, nie zbiór organów. W mojej pracy zawsze staram się utrzymać to szerokie, całościowe spojrzenie na pacjenta i na chorobę, którą traktuję nie jako upośledzenie funkcji jednego czy kilku organów, ale jako wyraz powiązanych ze sobą zaburzeń organizmu."
Podtytuł: Moja sakramentalna historia. Jeśli myślisz o tym, „jak rozłączyć, co Bóg złączył", ta książka jest dla Ciebie! W pierwszej części znajdziesz osobistą historię autorki i jej drogę do uzyskania „rozwodu kościelnego". Dzięki dynamicznym opisom, ciekawej i pełnej emocji historii poczujesz się tak, jakby proces dotyczył Ciebie. Znajdziesz tu również komentarze do przebiegu procesu i możliwości zastosowania konkretnych przepisów. Druga część książki obejmuje obowiązujące przepisy Kodeksu prawa kanonicznego wraz z komentarzami autorstwa autorytetów kościelnych. Pozwoli Ci to łatwiej przejść przez proces, bez konieczności korzystania z kosztownej pomocy prawnej. Obecnie ponad 70% złożonych skarg powodowych uzyskuje pozytywne wyroki. Mimo że proces nie trwa krótko, warto spróbować uregulować swoje relacje z byłym małżonkiem i Kościołem. W książce znajdują się też kody QR prowadzące bezpośrednio do cytowanych przepisów – to znacznie uprości przygotowanie skargi powodowej.
„Szukając słowa” to poezja dla każdego, bo mówi o uczuciu bliskim każdemu – miłości. Czasem tej zwyczajnej, humorystycznej, z przymrużeniem oka, od czego autor nie stroni, czasem przewrotnej, a czasem całkiem „na serio”, bo potrzeba spełnienia się w uczuciach – do drugiego człowieka, który czasem stoi obok, na wyciągnięcie ręki, a czasem istnieje tylko w sferze marzeń – wpisana jest w życie. W tomiku tym uczucia wyrwane zostały „prosto z duszy”, napisane stylem współczesnym, bez niepotrzebnych figur retorycznych, ale tu „emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa” jak pisał Robert Frost. Wszystko to zostało okraszone gdzieniegdzie mocnymi puentami, które mogą zaskoczyć czytelnika. Nie sposób przejść obojętnie również obok niesamowitych ilustracji, ciekawie dopełniających treść wierszy. Poezja bez wątpienia wzbogaca życie… a dzięki wierszom zawartym w tym tomiku każdy - jak w lustrze - będzie mógł dostrzec swoje emocje i uczucia.Arkadiusz Gołębiowski - Autor tomiku wierszy "Szukając słowa" jest aktorem teatralnym, radiowym i filmowym. Związany z FAP w Paryżu, gdzie studiował aktorstwo. Na swoim koncie ma wiele ról. Jest pasjonatem poezji, stąd wystawiany z jego udziałem w całej Polsce spektakl Obrazki z Baudelaire’a. Niniejszy tomik poezji to wybór wierszy, jakie zostały napisane przez Autora w latach 2010–2018.
Powieść „Mira. Po prostu kobieta” oparta została na wątkach biografii Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Jest to opowieść o kobiecie z krwi i kości, która doznała wielu dobrych i złych rzeczy w swoim długim życiu, kochającej i kochanej, wszechstronnie utalentowanej artystce, nieprawdopodobnie silnej osobowości, znawczyni mody, kolekcjonerce sztuki. Mira jest personifikacją losów kobiet, trudnego dojrzewania do samoświadomości, samoakceptacji, uczenia się, aby żyć na własnych warunkach. Choć to postać historyczna, jest jednocześnie niezwykle współczesna. Książka przedstawia także wciąż trudne zjawiska, których doświadczyła jej bohaterka: przemoc domową, wykorzystywanie młodych kobiet, molestowanie, nagonkę prasy, która nie była niczym innym niż dzisiejszym hejtem. I pokazuje, że można z tego wyjść, powiedzieć NIE. Tak jak zrobiła to Mira Zimińska. To także jest przesłaniem tej książki. Ma wspierać, pomagać, inspirować kobiety. Dawać im siłę. Tak jak robiła to Mira."
Książka „Darek z Klanu" Dariusza Lewandowskiego to zbiór opowiadań, wierszy i felietonów, które często w krzywym zwierciadle, ale też, nie bez dozy czarnego humoru, odwzorowują rzeczywistość, ubraną nie w tani blichtr świata celebrytów, ale w ostre spojrzenie człowieka, ujmującego swoje spostrzeżenia w nieoczywisty sposób. Dariusz Lewandowski swoją książkę pisał kilka lat, najpierw w formie poczytnego bloga na FB "Darek z Klanu", którego wpisy w końcu zebrał i ubrał w nietuzinkowy zbiór opowiadań, felietonów i wierszy, zilustrowanych mocno ekspresyjnymi i często surrealistycznymi grafikami. Tak powstała książka napisana lekkim językiem i podsycona dużą domieszką humoru i ironii. Narrator swobodnym stylem, nie wahając się użyć słów powszechnie uważanych za wulgarne (sprawiających jednak to, że postrzegany jest jako szczery i wiarygodny), prowadzi czytelnika przez meandry ludzkich zachowań, świetnie portretując postaci zarówno te z „tłumu", dostrzeżone kątem oka, obserwowane w pociągu, w teatrze, czy na korcie tenisowym, ale również z najbliższego otoczenia, nie szczędząc przy tym autoironii, a zachowując w ten sposób dystans do swej postaci. Narrator i jednocześnie bohater wg słów Autora miał być „dekonstrukcją Darka z „Klanu". Czy się udało? Czytelnik oceni sam. Faktem jest, że bohater nie jawi się jako postać jednowymiarowa. Czasem to pełen oddania ojciec dwójki dzieci, czasem „imprezowicz", innym razem zagubiony w labiryncie codziennych spraw zwykły człowiek. „Darek z Klanu" to inteligentne spojrzenie na otaczający nas świat, we wszystkich jego odcieniach, który nie ma nic wspólnego z tym cukierkowo-słodkim, za to wnoszący, obok ciętego języka, sporą dawkę humoru... Dariusz Lewandowski - to (jak sam o sobie pisze): aktor z przypadku, reżyser z doświadczenia, dziennikarz z wykształcenia i pisarz z zamiłowania. Baczny obserwator świata i autor bloga „Darek z Klanu"- który jest manifestacją myśli i uczuć aktora oraz rodzajem dekonstrukcji postaci.
Pragniesz żyć zdrowo, wydajnie i szczęśliwie? Szukasz sposobu na długowieczność i utrzymanie piękna zewnętrznego i wewnętrznego? Szukasz rozwiązań uzupełniających leczenie klasyczne o podejście holistyczne, które leczy przyczynę choroby, a nie jej objawy? Nie wiesz, gdzie tkwi źródło Twoich problemów zdrowotnych i złego samopoczucia? Ta książka, napisana przez doktora medycyny ayurvedyjskiej, pokaże Ci w jaki sposób mająca 5000 lat „Nauka o życiu” odpowiada na postawione pytania. W sposób analityczny przedstawi zagadnienia takie jak poprawa odporności, zdrowa zindywidualizowana dieta czy tez zapobieganie powstawania choroby. Zapozna też Cię z ayurvedyjską diagnostyką i naturalnymi sposobami leczenia i pokaże, że we współczesnym świecie powinniśmy korzystać z bogactwa możliwości, jakie może dać nam połączenie tej starożytnej medycyny z nowoczesnymi metodami medycyny klasycznej.
"Kobieta w wewnętrznej podróży” to pozycja niezbędna dla każdej kobiety, która pragnie być szczęśliwa i osiągnąć swoje cele. Ta książka zabierze cię w metaforyczną podróż. Może najważniejszą, jaką odbędziesz w życiu. Będzie to bowiem podróż rozwojowa do lepszej, bardziej świadomej przyszłości, na której końcu czekać będzie Twoje nowe JA. Książka łączy przemyślane treści z ćwiczeniami, zachęcając do pracy nad sobą. Dzięki pracy z książką odkryjesz na nowo siebie oraz swoje potrzeby i wartości. To poprowadzi Cię bezpośrednio do wewnętrznego szczęścia i pozwoli tworzyć wspaniałe, wartościowe związki i relacje oraz odnaleźć wewnętrzną harmonię!
Ciacho to wspaniały, piękny, podziwiany przez wszystkich koń, jednocześnie - straszny cykor - na szczęście jego przyjaciele - Mały (lubiący jeść kucyk), Mojka (żywiołowy piesek) oraz Stefcia (lubiąca szkołę ale... jeszcze bardziej dni wolne spędzane w stajni) są wspaniałymi towarzyszami i podporą w świecie pełnym przerażających…. mrówek! „Moje małe Ciacho” to pełna humoru, zilustrowana przez Henryka Sawkę, książeczka logopedyczna, która dzięki wprowadzonym do fabuły różnorodnym ćwiczeniom, wykonywanym wraz z ulubionymi bohaterami wspomaga rozwój mowy, zarówno u tych młodszych jak i nieco starszych dzieci.