Menu

Agnieszka Żelewska

„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane ze światem zwierząt – w sumie ponad 200 słówek! Czytelnicy odwiedzą dom pewnego podróżnika, las, dżunglę, sawannę, zanurkują w morzu, a nawet dotrą do krainy całej pokrytej śniegiem. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Książka idealna dla miłośników zwierząt! Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy Ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nie rzeczach” Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2021 za „W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. „W podróży Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” książka Agnieszki Żelewskiej W tej części pojawia się słownictwo związane z podróżowaniem: nazwy miejsc, środków transportu, przedmiotów potrzebnych w podróży i na wakacjach oraz wielu innych drobiazgów – w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Książka idealna do zabrania w podróż! Agnieszka Żelewska ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy Ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY „Książka roku 2000” za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; Wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa Historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY „Książka roku 2002” za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach” Zofii Beszczyńskiej. Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003” w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”.
Te „słodkie historyjki” słynącej z przedniego dowcipu Doroty Gellner z pewnością podbiją serca małych i dużych Czytelników. Bo to i humor sytuacyjny (od kolejnych odsłon z pechowym szwarccharakterem Lepką Rączką poczynając), i językowy (ileż tu gier słówek i półsłówek). A przy tym galeria prześmiesznych postaci łasuchów: od małej Mani do cienkiej damy, przez... dziki, owce, zajączki i łakome stworki. A takiego dzielnego pajączka, oburzonej myszki czy zawiedzionej wrony naprawdę nigdzie indziej nie spotkacie. Podobnie jak jedynego w swoim rodzaju pana Pączka o złotym sercu, właściciela cukierni pełnej niecodziennych klientów, pachnącej – oczywiście – pączkami, bajaderkami, ptysiami, tortami i rurkami z kremem (lub bez – w wersji dla hydraulików), sernikami, mazurkami, faworkami, makowcami i... absolutnie pyszną zabawą literacką. Apetyt rośnie w miarę czytania! A czyta się jak po maśle, bo Dorota Gellner pisze rymową prozą. Humor, rym i rytm palce lizać oraz wyśmienite ilustracje Agnieszki Żelewskiej! Książka rarytas.
Prosta, przyjazna grafika, podstawowe słowa po polsku i angielsku, a także otwierane okienka bardzo lubiane przez dzieci – to tylko kilka zalet nowej serii edukacyjnej, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W pierwszej części „W domu” pojawia się słownictwo związane z domem i rodziną, nazwy domowych pomieszczeń i sprzętów, zabawek i ubrań, członków rodziny, części ciała i wielu drobiazgów – w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich ponad 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach” Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane z miastem: nazwy miejsc i budynków, zawodów, pojazdów, produktów, które możemy kupić, i wielu innych drobiazgów – w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy Ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; Wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nie rzeczach” Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”. W Naszej Księgarni autorka ostatnio wydała „W domu. Moją pierwszą encyklopedię polsko-angielską z okienkami”, za którą otrzymała wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2021. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Maurizio to wyjątkowy kot: śpiewa w słynnej kapeli Stalowe Wibrysy i jeździ kanarkowym Mini Morrisem. To prawdziwy show-biznesowy wyjadacz – nie straszni mu ani paparazzi, ani manikiurzystki, ani nawet dentyści. Ale jest jedna osoba, której boi się najbardziej na świecie – to jego własna mama. To dlatego kupił okulary – bo bał się mamy. Ten z pozoru nieistotny przedmiot przewrócił do góry nogami jego i tak zakręcone życie. Poczytaj o tym, jak niewinne żółte okulary potrafią podbić świat! Daj się wciągnąć w czytanie z „Czytam sobie z Bakcylem”. Autorką przygód kota Maurizia jest Katarzyna Kozłowska, dziennikarka i blogerka, właścicielka dwóch kotów – Ryjka i Poziomki. Ilustracje przygotowała Agnieszka Żelewska – ilustratorka podręczników i bajek dla dzieci, miłośniczka spotkań z dziećmi i wspólnego rysowania. „Czytam sobie z bakcylem” to nowa seria literacka dla dzieci w wieku szkolnym. Propozycja ta wywodzi się z bestsellerowej serii „Czytam sobie”. Młodzi czytelnicy, którzy przyswajali sobie naukę czytania z serią „Czytam sobie” i już opanowali książki z trzeciego poziomu mogą kontynuować swoją przygodę czytelniczą z „Czytam sobie z bakcylem”. Nowa seria to nowi bohaterowie, wciągające historie i wielka czytelnicza przygoda dla wszystkich, którzy na dobre zarazili się bakcylem czytania. „Czytam sobie z bakcylem” to literatura najwyższej jakości – najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy oraz wspaniałe i pobudzające wyobraźnię opowieści. Rozbudowana fabuła, przepiękne ilustracje, duże litery i wygodny, poręczny format to też atuty serii. Wszystkie dzieci, które chcą zaspokoić swoją pasję czytania powinny sięgnąć po „Czytam sobie z bakcylem”. To seria, która spełni oczekiwania młodego miłośnika książek.
Zbiór historyjek obrazkowych, których bohaterką jest sympatyczna czarownica Irenka. Rysunkowe przygody małej czarownicy ćwiczą spostrzegawczość, uczą koncentracji, pobudzają myślenie, rozwijają wyobraźnię i kształtują poczucie humoru. Przede wszystkim jednak mają niezwykłą moc wspierania rozwoju mowy – zamiast biernie słuchać czytanej książeczki, dziecko samo tworzy różne opowieści, komentuje obrazki, zadaje pytania... A gdy już wszystkie historyjki zostaną obejrzane i opowiedziane, czarownica Irenka zaprasza do wspólnej zabawy! Na końcu książki przygotowała specjalne (magiczne) zadania do rysowania.