Menu

Bogusław Nosek

• Obejmuje 80 tematów zgrupowanych w sześciu rozdziałach. • Jednostki zawierają stałe elementy: teksty biblijne i katechizmowe, Pomyśl, Zapamiętaj, Posłuchaj świętych, Pomódl się oraz Wykonaj. • Hasła WARTO oraz WIEM, ŻE pomagają uczniowi odkryć proponowaną wartość we własnym życiu.
Podręcznik nr KI-53-01/18-KI-25/22 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie Diecezji Kieleckiej, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy III szkoły branżowej.
Książka zawiera zbiór rozmów, w których Rozmówcą jest Słowo oddane człowiekowi bez reszty – to Syn Boży, Jezus Chrystus. To Słowo mieszka w wersetach Ewangelii i zaprasza na spotkanie. Odczytywane z wiarą wprowadza się do naszych serc i nas ożywia. Nadaje życiu właściwy kierunek i prowadzi drogą pewną. Publikacja ma na celu zachęcenie Czytelnika do podjęcia lub pogłębienia jego własnych rozmów ze Słowem. W strukturze książki wyróżnione są trzy elementy: fragment Ewangelii, tekst rozważania i wolne miejsce pozostawione na notatki Czytelnika. Rozważania, będące świadectwem i owocem lectio divina (czytania duchowego) autora, są inspiracją mającą pomóc Czytelnikowi w modlitewnej lekturze Ewangelii. Aktywne czytanie (z podkreślaniem wyrazów) i notowanie są elementami mobilizującymi. Pomagają najpierw skupić uwagę na Rozmówcy, a z perspektywy czasu pozwolą Czytelnikowi zauważyć zmiany, jakie się w nim dokonują: w jego sposobie myślenia, wartościowaniu i wreszcie postępowaniu. Odbiorcy - katecheci, animatorzy i uczestnicy kręgów biblijnych, grup modlitewno-apostolskich działających w Kościele - wszyscy, którzy swą chrześcijańską codzienność chcą oprzeć na lekturze i rozważaniu słowa Bożego Dlaczego warto przeczytać tę książkę - zawiera tekst niedzielnej Ewangelii (w cyklu trzyletnich czytań mszalnych) i krótkiego, niebanalnego jej rozważania, skłaniającego do głębszej refleksji nad własnym życiem - zachęca do podjęcia systematycznego, ożywczego dialogu za Słowem, które mówi do nas z kart czytanej Ewangelii, domagając się odpowiedzi - pozostawia Czytelnikowi miejsce na osobiste notatki, inspirując jego własną rozmowę ze Słowem, przez co może stać się swoistym pamiętnikiem, zapisem duchowej drogi przebytej w towarzystwie Słowa na przestrzeni trzech lat - może też służyć jako pomoc w przygotowaniu adoracji i spotkań modlitewnych.
Oto historia zmartwychwstania Pana Jezusa przedstawiona w pełnych ciepła ilustracjach i opowiedziana wierszem napisanym z myślą o najmłodszych dzieciach. Ta urocza, niosąca radość książeczka zachęca do poznania wydarzeń sprzed prawie dwóch tysięcy lat i do wspólnego, rodzinnego przeżywania Wielkanocy.
Publikacja przygotowana według „Wskazań Konferencji Episkopatu Polski dotyczących przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania” z 14 marca 2017 r. „Pomocnik bierzmowanego” nie jest zwykłym indeksem przeznaczonym dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Oprócz informacji dotyczących zasad wiary, które kandydaci muszą zapamiętać, oraz formularzy i tabel na wpisy potwierdzające zdobywaną wiedzę i udział w praktykach religijnych, zawiera także strony poświęcone refleksji. Publikacja została przygotowana w taki sposób, aby stworzyć każdemu kandydatowi do bierzmowania okazję do przemyślenia swojego rozwoju duchowego i zaplanowania kolejnych kroków na tej drodze. Może być jego osobistym „pomocnikiem” w dorastaniu do chrześcijańskiej dojrzałości. „Pomocnik bierzmowanego” jest integralną częścią pakietu „Ułożyć życie z Bogiem” opracowanego w wydawnictwie Jedność. Stanowi alternatywę dla „Niezbędnika bierzmowanego”. Odbiorcy: - młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, której zależy na rozwoju duchowym. Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację? - to narzędzie dydaktyczne wygodne dla katechety i atrakcyjne dla młodzieży - zawiera mały katechizm oraz zestaw pytań i odpowiedzi opracowany zgodnie z zagadnieniami zaproponowanymi we wskazaniach Konferencji Episkopatu Polski - zamieszczono w niej przebieg liturgii sakramentu bierzmowania i ważne modlitwy oraz wyjaśniono biblijne symbole Ducha Świętego - zawiera karty pracy do celebracji liturgicznych przed sakramentem bierzmowania, a także wskazówki dotyczące wyboru świadka oraz imienia do bierzmowania - zamieszczono w niej mapę celu, aby kandydat mógł zweryfikować swój dotychczasowy rozwój duchowy i zaplanować dalsze działania.
Publikacja przygotowana według „Wskazań Konferencji Episkopatu Polski dotyczących przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania” z 14 marca 2017 r. „Celebracje przed bierzmowaniem” to publikacja zawierająca teksty modlitw i czytań wykorzystywanych podczas pięciu celebracji realizujących program przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania „Ułożyć życie z Bogiem”. Stanowi ona praktyczną pomoc dla prowadzącego je duszpasterza. Oprócz tekstów liturgicznych zostały w niej zasygnalizowane wszystkie działania przewidziane w planie celebracji, dzięki czemu celebrans będzie mógł na bieżąco śledzić ich tok. Kompletne scenariusze celebracji znajdują się w osobnej publikacji zatytułowanej „Ułożyć życie z Bogiem. Przewodnik do celebracji”. Odbiorcy: - duszpasterze i katecheci przygotowujący młodzież się do sakramentu bierzmowania. Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację? - zawiera teksty czytań biblijnych oraz modlitw wykorzystywanych w celebracjach - posiada praktyczną formę zwartej publikacji, w której celebrans z łatwością znajdzie plan celebracji oraz potrzebne w każdej z nich teksty wzięte z mszału i lekcjonarza, a także dodatkowe formuły modlitw - wprowadzony dodatkowo czerwony kolor czcionki czyni publikację przejrzystą i wygodną w użyciu - w celebracjach przewidziane są różnorodne formy liturgiczne: słowo Boże, adoracje Najświętszego Sakramentu, adoracja krzyża, Eucharystia, tak opracowane, by angażowały duchowo kandydatów odpowiednio do ich wieku i stopnia dojrzałości