Menu

Catherine Gildiner

CATHERINE GILDINER – urodziła się w 1948 roku. Jest amerykańsko-kanadyjską pisarką i psycholożką kliniczną. Studiowała literaturę na University of Oxford’s Trinity College. Ukończyła też studia licencjackie na Ohio University. Później rozpoczęła pracę w Thomas Paine High School. Dzięki temu, że uzyskała stypendium, wybrała kolejny kierunek studiów. Tym razem na University of Toronto.

Catherine Gildiner – książki

Gildiner jest autorką między innymi trylogii, na którą składają się następujące tytuły: „Too Close to the Falls”, „After the Falls” oraz „Coming Ashore”. Książki te są zapisem wydarzeń z jej życia od momentu, gdy miała 4 lata, aż do skończenia 27 lat. W Polsce ukazała się między innymi jej pozycja pt. „Dzień dobry, potworku. Historie z terapii, które inspirują do walki o samego siebie”.
Książka Catherine Gildiner "Dzień dobry, potworku. Historie z terapii, które inspirują do walki o samego siebie" Prawdziwe historie ludzi, którzy podczas terapii znaleźli odwagę, aby zmierzyć się ze swoją przeszłością. Catherine Gildiner odsłania fascynujące kulisy pracy terapeutki i swoich relacji z pacjentami. Co sprawia, że odnoszący sukcesy muzyk nie jest w stanie uprawiać seksu? Czemu rozsądna kobieta nawet nie dopuszcza możliwości bycia szczęśliwą? Kim staje się dziecko, które matka codziennie wita słowami „Dzień dobry, potworku”? Gildiner odkrywa przed nami świat ludzkich emocji widziany z perspektywy terapeutki. Jej opowieści o najciekawszych przypadkach ze swojej praktyki nie tylko zaskakują i poruszają, ale przede wszystkim inspirują do walki o samego siebie. Jak to jest, gdy dostajesz w swoje ręce czyjeś życie, a twoim zadaniem jest je naprawić? Czy jedno przypadkiem rzucone zdanie może doprowadzić do niepowodzenia całej terapii? Jak sprawić, żeby ktoś zmierzył się z problemem, który odsuwał od siebie przez całe życie? "Dzień dobry, potworku. Historie z terapii, które inspirują do walki o samego siebie" - książka Gildiner „Dzień dobry, potworku daje przywilej ujrzenia w relacji terapeuta–pacjent podstawowej ludzkiej interakcji”. J.M. Coetzee, laureat Literackiej Nagrody Nobla