Menu

Howard C. Cutler

Howard C. Cutler to amerykański pisarz i psychiatra, który praktykuje w Phoenix w Arizonie. Jest ekspertem w dziedzinie nauk o ludzkim szczęściu i współautorem „Sztuka szczęścia w trudnych czasach”. Oferował kursy / warsztaty, aby pomóc w szczęściu w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.
Sztuka szczęścia to efekt szeregu rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda C. Cutlera z Jego Świątobliwością Dalajlamą, zapis niezwykle interesującego dialogu ludzi dwóch różnych kręgów kulturowych. Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia – osiągnięciu szczęścia. Dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób osiągnął wewnętrzną równowagę. Pokazuje nam, jak możemy walczyć z depresją, gniewem, zazdrością. Mówi o współczuciu i altruizmie, analizuje sytuacje uniwersalne, takie jak śmierć, miłość, małżeństwo, wszelkiego typu relacje międzyludzkie. Podaje przykłady technik i medytacji pomocnych w osiągnięciu pożądanego stanu umysłu i użytecznych nie tylko dla buddystów. W XXI wieku wciąż jesteśmy dalecy od odnalezienia w życiu trwałego szczęścia. Któż inny może wskazać nam drogę, jeśli nie uznany mistrz opierający się na bogatej, liczącej przeszło 2500 lat tradycji. XIV Dalajlama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Jest autorem i współautorem wielu cenionych książek. Razem z Howardem C. Cutlerem, amerykańskim pisarzem i psychiatrą, napisali – oprócz bestsellerowej Sztuki szczęścia – także Sztukę szczęścia w pracy oraz Sztukę szczęścia w trudnych czasach (wszystkie wydane przez DW REBIS).
Sztuka szczęścia – zapis rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda Cutlera z Dalajlamą. Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia – osiągnięciu szczęścia. Po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób osiągnął wewnętrzną równowagę. Pokazuje nam, jak możemy walczyć z depresją, gniewem, zazdrością. Mówi o współczuciu i altruizmie, analizuje sytuacje uniwersalne, takie jak śmierć, miłość, małżeństwo, wszelkiego typu relacje międzyludzkie. Podaje przykłady technik i medytacji pomocnych w osiągnięciu pożądanego stanu umysłu i użytecznych nie tylko dla buddystów. W progu XXI wieku wciąż jesteśmy dalecy od odnalezienia w życiu trwałego szczęścia. Któż inny może wskazać nam drogę, jeśli nie uznany mistrz opierający się na bogatej, przeszło 2500-letniej tradycji.
Łącząc techniki buddyjskie i współczesna psychologię powstało pełne mądrości podejście do rozwiązywania problemów ludzkich, które nawet w najtrudniejszych czasach jest pełne optymizmu i realizmu. Jak możemy oczekiwać, że odnajdziemy szczęście i sens w naszym życiu, kiedy współczesny świat wydaje się tak nieszczęśliwym miejscem? Jego Świątobliwość Dalajlama ogromnie cierpiał przez całe życie, ale zawsze wydaje się być uśmiechnięty i pogodny. Jak on to robi? Doktor Howard C. Cutler przeprowadza czytelników przez tajniki filozofii Dalajlamy, które mówi jak osiągnąć spokój ducha i pogodzić się z nieodłącznym cierpieniem istniejącym w naszym życiu. Razem badają zakorzenione źródła wielu problemów i pokazują w jaki sposób poradzić sobie z tymi nieszczęściami, tak aby załagodzić cierpienie i zacząć dążyć do osiągnięcia naszego osobistego szczęścia. Dzięki opowieściom, medytacjom i pogłębionym rozmowom Dalajlama uczy czytelników rozpoznawania wpływów kulturowych i sposobów myślenia, które prowadzą do osobistego nieszczęścia, rozumienia trudności, jakie napotykamy osobiście, a także cierpień innych.
Sztuka szczęścia to efekt szeregu rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda Cutlera z Jego Świątobliwością Dalajlamą, zapis niezwykle interesującego dialogu ludzi dwóch różnych kręgów kulturowych. Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia - osiągnięciu szczęścia. Po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób osiągnął wewnętrzną równowagę. Pokazuje nam, jak możemy walczyć z depresją, gniewem, zazdrością. Mówi o współczuciu i altruizmie, analizuje sytuacje uniwersalne, takie jak śmierć, miłość, małżeństwo, wszelkiego typu relacje międzyludzkie. Podaje przykłady technik i medytacji pomocnych w osiągnięciu pożądanego stanu umysłu i użytecznych nie tylko dla buddystów.