Menu

Janusz Korczak

Król Maciuś Pierwszy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.
Kajtuś, jak każdy chłopak, uwielbia przygody i dobrą zabawę. Ale nawet on chciałby coś zmienić w swym życiu. Gdy pewnego dnia odkrywa, że potrafi czarować, zaczyna wykorzystywać tę niezwykłą umiejętność. Najpierw w zupełnie błahych sytuacjach, z czasem znacznie poważniejszych, wręcz budzących strach! Wkrótce przestaje panować nad magią…
„Sam na sam. Modlitwy tych, którzy się nie modlą” są arcydziełem nie tylko literackim. To także jedna z najważniejszych książek z dziedziny duchowości, jakie napisano w języku polskim. Intrygująca przez swą szczerość, panoramiczność i wieloźródłowość. Zapraszająca czytelniczki i czytelników, którzy przyjść mogą z różnych stron, z rozmaitymi doświadczeniami. Wnikająca głęboko i odpowiedzialna, bo budująca most ku drugiemu i drugiej, nie zaś wznosząca granice. Świadectwo wiary nie obronnej, lecz otwartej, zakorzenionej, ale nie ograniczającej, dojrzałej – lecz nie zaprzestającej poszukiwań. Kim właściwie są bohaterki i bohaterowie tej książki? Co to znaczy, że się nie modlą? Przecież to, co otrzymujemy, to nic innego jak właśnie zbiór modlitw. Nie wierzą w Boga? Nie, tego nie da się o nich powiedzieć. Nie praktykują, ale gdyby praktykowali ich modlitwy tak właśnie by wyglądały? To chyba bliższe prawdy – ale czy wystarczające? Na pewno nie mieszczą się w ramach wyznaczonych przez religijne instytucje. Pośrednicy nie są im potrzebni, raczej przeszkadzają, niż pomagają spotkać się z Bogiem. Wojciech Bonowicz
Poznaj historię Króla Maciusia Pierwszego, jednego z najbardziej znanych bohaterów polskiej literatury dla dzieci. To opowieść o chłopcu, który zostaje królem zaraz po śmierci swojego ojca – władcy całego kraju. Maciuś początkowo nie radzi sobie w tak poważnej, przeznaczonej dla dorosłych roli. Postanawia to zmienić i pozbyć się opinii rozpieszczonego syna Króla. Pewnego dnia nadchodzi wojna, a chłopiec przebrany za zwykłego żołnierza udaje się na front… Czy Król Maciuś Pierwszy osiągnie swój cel? „Klasyka Świetlika” to zbiór najpiękniejszych dzieł literatury klasycznej dla dzieci – zarówno tej światowej, jak i polskiej. Opowieści te niosą ze sobą wyjątkowe przesłania i uniwersalne, nie poddające się upływowi czasu, wartości. Te wspaniałe utwory wciąż podbijają serca kolejnych czytelników i łączą pokolenia. W serii „Klasyka Świetlika” ukażą się m.in.: „Król Maciuś Pierwszy”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Pinokio”, „Tajemniczy ogród” i „Opowieść wigilijna”. Historie te powinny znaleźć się w biblioteczce każdego młodego czytelnika.
Król Maciuś I należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jest pełną poetyki i mądrości powieścią o chłopcu, który został królem. Przygody Maciusia zaczynają się, kiedy chłopak postanawia wyzwolić się spod kurateli ministrów i udowodnić, że potrafi być równie odważny i samodzielny, jak jego przodkowie królowie. Kiedy wybucha wojna, przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Życie frontowe jest lekcją pokory, przyjaźni i wytrwałości. Kiedy Maciuś powraca do swoich funkcji wie, do czego pragnie wykorzystać królewską władzę. Podejmuje serię szlachetnych lecz kontrowersyjnych reform, które narażą całe królestwo i jego samego na wielkie zawirowania.Lektura w klasie IV
„Jak kochać dziecko” to jedno z najważniejszych dzieł w spuściźnie pedagogicznej Korczaka. Dotyczy najprostszych i najbardziej uniwersalnych wymiarów ludzkiego życia. Korczak pisze tu o porodzie, pielęgnowaniu i wychowaniu dzieci, a także o mądrej miłości do dzieci. Uczy takiego patrzenia na dziecko, by dostrzec i zrozumieć jego potrzeby. Mimo, że publikacja została napisana już wiele lat temu, zawarte w niej treści są nadal aktualne. Jest to zdecydowanie obowiązkowa lektura dla młodych rodziców, opiekunów i wszystkich, którym dobro dziecka nie jest obojętne. Korczak był prekursorem walki o prawa dziecka. Zwracał szczególną uwagę na nierównoprawną pozycję dzieci w społeczeństwie, ich zależność od dorosłych. Domagał się, by uznano, że dziecko jest pełnowartościowym człowiekiem od chwili narodzin, na każdym etapie swego istnienia i ma prawo być sobą, takim jakim jest.
Król Maciuś Pierwszy to niezwykła opowieść o przygodach małego chłopca, który po śmierci ojca zostaje królem. Maciuś początkowo nie najlepiej odnajduje się w roli władcy, we wszystkich ważnych sprawach radzi się ministrów. Jego dworskie wychowanie powoduje, że przez poddanych jest postrzegany jako rozkapryszony i rozpieszczony maluch. Próbuje jednak udowodnić, że jest dzielnym i mądrym królem oraz zabiera się za wprowadzanie reform. Tworzy dziecięcy sejm, by zadbać o swoich dziecięcych poddanych i rozwiązywać ich problemy. Jednak takie zachowanie nie podoba się władcom sąsiednich krajów, więc najeżdżają na jego państwo. Jak potoczą się dalej losy Maciusia i jego królestwa? Czy poddani będą wraz z nim dzielnie walczyć i odeprą atak najeźdźców?
Król Maciuś I należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jest pełną poetyki i mądrości powieścią o chłopcu, który został królem. Przygody Maciusia zaczynają się, kiedy chłopak postanawia wyzwolić się spod kurateli ministrów i udowodnić, że potrafi być równie odważny i samodzielny, jak jego przodkowie królowie. Kiedy wybucha wojna, przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Życie frontowe jest lekcją pokory, przyjaźni i wytrwałości. Kiedy Maciuś powraca do swoich funkcji wie, do czego pragnie wykorzystać królewską władzę. Podejmuje serię szlachetnych lecz kontrowersyjnych reform, które narażą całe królestwo i jego samego na wielkie zawirowania. Lektura w klasie IV
Po stracie rodziców Maciuś zostaje królem. Szybko zrywa z etykietą rozpieszczonego dziecka i stara się wprowadzić własne rządy. Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś wraz z przyjacielem Felkiem wyrusza na front. Młody król wprowadza wiele reform, a nawet tworzy dziecięcy sejm! Niestety królestwo osłabione dziecięcymi rządami znów najeżdżają sąsiedzi.
Młody władca i reformator zostaje zesłany na bezludną wyspę. Przeżywa tu wiele fascynujących przygód… Niestety, nie zawsze mają one szczęśliwe zakończenie. Tym razem Maciuś ucieka z pociągu, który wiezie go na bezludną wyspę, i niespodziewanie pojawia się na naradzie królów. Przed nim jedyna szansa na odzyskanie tronu.
Kajtuś, jak każdy chłopak, uwielbia przygody i dobrą zabawę. Ale nawet on chciałby coś zmienić w swym życiu. Gdy pewnego dnia odkrywa, że potrafi czarować, zaczyna wykorzystywać tę niezwykłą umiejętność. Najpierw w zupełnie błahych sytuacjach, z czasem znacznie poważniejszych, wręcz budzących strach! Wkrótce przestaje panować nad magią…
Pamiętnik Janusza Korczaka należy do najważniejszych świadectw o życiu w getcie warszawskim w czasie drugiej wojny światowej. Korczak przedstawia bieżące wydarzenia z życia Domu Sierot, który do ostatniej chwili starał się ratować, a także sceny z codziennego życia warszawskiego getta od maja aż do 4 sierpnia 1942 roku, czyli do przede dnia wywózki autora i jego podopiecznych do obozu zagłady w Treblince. Ta wstrząsająca opowieść, połączona z emocjonującymi, a zarazem pozbawionymi iluzji refleksjami autora i jego wspomnieniami, przybliża czytelnikowi niezwykłą postać pedagoga, pozwala ujrzeć myśli i uczucia targające wrażliwym i szlachetnym człowiekiem wobec krańcowo tragicznego losu. Lektura dla szkół średnich
Jedna z najbardziej znanych książek w polskiej literaturze dziecięcej. Opowieść o małym chłopcu, który wciąż jest dzieckiem, a musi zostać królem i stać się odpowiedzialnym władcą. Jak pogodzić chęć bawienia się, skakania i psocenia z koniecznością prowadzenia prawdziwej wojny? Maciuś nie umie jeszcze czytać, a powinien już podejmować bardzo poważne decyzje. Chciałby być jak najlepszym królem, żeby wszystkim jego poddanym żyło się dobrze. Jednak jego dorośli doradcy, patrzą na życie zupełnie inaczej niż on.
Specjalna edycja klasyki literatury – Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać. Jak by to było, gdyby zamiast dorosłych rządy sprawowały dzieci? Czy świat byłby wtedy lepszy? Jak wyglądałyby miasta, szkoły, jak żyłoby się ludziom? Czy istniałyby konflikty i wojny?
"Król Maciuś Pierwszy" to opowieść o chłopcu, który został królem. Mimo dobrych chęci, doprowadza do chaosu w kraju. Powieść porusza zagadnienia dotyczące władzy, współpracy, odpowiedzialności i umiejętności ponoszenia konsekwencji za własne czyny.
"Król Maciuś Pierwszy" to opowieść o chłopcu, który został królem. Mimo dobrych chęci, doprowadza do chaosu w kraju. Powieść porusza zagadnienia dotyczące władzy, współpracy, odpowiedzialności i umiejętności ponoszenia konsekwencji za własne czyny.
Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.
Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.
Prezentujemy klasykę literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami i ilustracjami. To książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.
Król Maciuś Pierwszy należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jest pełną poetyki i mądrości powieścią o chłopcu, który został królem. Przygody Maciusia zaczynają się, kiedy chłopak postanawia wyzwolić się spod kurateli ministrów i udowodnić, że potrafi być równie odważny i samodzielny jak jego przodkowie królowie. Kiedy wybucha wojna, przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Życie frontowe jest lekcją pokory, przyjaźni i wytrwałości. Kiedy Maciuś powraca do swoich funkcji, wie, do czego pragnie wykorzystać królewską władzę. Podejmuje serię szlachetnych lecz kontrowersyjnych reform, które narażą całe królestwo i jego samego na wielkie zawirowania. Lektura w klasie IV
Czy łatwo jest rządzić? Po co, jak i dla kogo się to robi? Jak urządzić państwo, żeby ludzie byli w nim szczęśliwi? – to pytania, na które próbuje znaleźć odpowiedź bohater książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy". Pisząc przed laty tę powieść, Korczak wspólnie z dziećmi zastanawiał się nad trudami i odpowiedzialnością związanymi ze sprawowaniem władzy. "Jak ciężko być królem" to książka, która powstała w oparciu o wybrane fragmenty "Króla Maciusia Pierwszego" ze znakomitą interpretacją wizualną Iwony Chmielewskiej. Korczak podkreślał, że pamięć „o wewnętrznym dziecku w sobie” pozwala zachować świeżość i czystość spojrzenia na świat, dzieci zaś uważał za pełnoprawnych obywateli i uczestników życia społecznego. Chciał, aby wierzyły w siebie i wiedziały, że „nie można zostawiać świata takim, jaki jest”. Ta książka chce o tym przypomnieć. To niezwykła lektura zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Publikacja wydana wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy okazji wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".
Dzieci wciąga, wzrusza i uczy, a dorosłym daje do myślenia! Książka, która w pełni zasłużenie zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej. Jest to przemawiająca do wyobraźni historia chłopca, który zostaje królem i na własnej skórze przekonuje się, że bycie dorosłym nie zawsze jest łatwe, a podejmowanie decyzji wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności. Niezbędna w każdej domowej biblioteczce, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników.
Król Maciuś Pierwszy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Prawie każdy mały chłopiec marzył kiedyś o tym, by zostać królem. Poznajcie Maciusia - dziesięciolatka, który musiał zasiąść na tronie swojego kraju i zmierzyć się z wyzwaniami, jakie przyniosła ze sobą władza. Jak poradzi sobie otoczony przez dorosłych Maciuś w świecie polityki, intryg, wojen i szpiegów? Czy zdobędzie przyjaciół, czy może otoczą go wrogowie? Czy nowatorskie reformy Maciusia doprowadzą kraj do sukcesów, czy skończą się katastrofą? Tego wszystkiego dowiecie się z historii króla Maciusia Pierwszego. Teraz dostępne kolorowe wydanie w znanej i lubianej serii Kolorowa Klasyka, z przykuwającymi oko ilustracjami utalentowanej graficzki Aleksandry Szpunar, w estetycznej twardej oprawie, dzięki której książka jest szczególnie trwała. Zapraszamy do lektury!
Król Maciuś I należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jest pełną poetyki i mądrości powieścią o chłopcu, który został królem. Przygody Maciusia zaczynają się, kiedy chłopak postanawia wyzwolić się spod kurateli ministrów i udowodnić, że potrafi być równie odważny i samodzielny, jak jego przodkowie królowie. Kiedy wybucha wojna, przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Życie frontowe jest lekcją pokory, przyjaźni i wytrwałości. Kiedy Maciuś powraca do swoich funkcji wie, do czego pragnie wykorzystać królewską władzę. Podejmuje serię szlachetnych lecz kontrowersyjnych reform, które narażą całe królestwo i jego samego na wielkie zawirowania. Lektura w klasie IV
1 2
z 2
skocz do z 2