Menu

Susanna Isern

SUSANNA ISERN – pochodząca z Hiszpanii autorka literatury dziecięcej. Oprócz tego zajmuje się psychologią i jest profesorką Europejskiego Uniwersytetu Atlantyckiego.

Susanna Isern – książki dla dzieci

Susanna Isern ma na swoim koncie ponad 30 tytułów. Inspiracją do ich stworzenia były między innymi jej doświadczenia z dzieciństwa. Pisarka wychowywała się bowiem blisko natury. Artystka uwielbiała pomagać chorym zwierzętom. Susanna Isern stara się zamieszczać w swoich książkach życiowe mądrości, które mają pomagać dzieciom radzić sobie z problemami i dodawać im otuchy. Do jej najbardziej znanych książek należy między innymi „Wielka księga supermocy”. W Polsce nakładem wydawnictwa Znak emotikon ukazali się również „Intruzi”, których stworzyła wraz ze znaną ilustratorką Sonją Wimmer.
Kontynuacja bestsellera „Uczuciometr inspektora Krokodyla” W Leśnogrodzie, urokliwym miasteczku skrytym pośród drzew, życie toczy się zgodnym rytmem. Ale czasami wydarza się coś dziwnego. Wtedy do akcji wkracza inspektor Krokodyl. Ten sławny detektyw wie wszystko o uczuciach. Tym razem będzie musiał przeanalizować zachowania mieszkańców, by odkryć, jakie uczucia przeżywają. W badaniu tropów pomogą mu niezwykła cierpliwość oraz oczywiście lupa i uczuciometr. Dziesięć sytuacji, dziesięć uczuć, dziesięć tajemnic. Też możesz być detektywem! Rozwiąż z inspektorem Krokodylem jego najsłynniejsze sprawy. Doskonała książka dla młodszych przedszkolaków i ich rodziców. Pomoże dzieciom rozpoznać przeżywane emocje, a rodzicom daje narzędzia do wspierania dzieci w procesie kształtowania się ich rozwoju emocjonalnego. Przyjazne i pełne ciepła ilustracje, przejrzysta forma przewodnika, aktywizujące zagadki – to wszystko sprawia, że to niezwykle ważna publikacja dla dzieci i ich rodziców.
Nowa książka autorek bestsellerowej serii „Nieustraszeni” oraz uwielbianych przez dzieci i rodziców „Wielkiej księgi supermocy” i „Wielkiej księgi superskarbów”. Wszystko zaczęło się w dniu, w którym Paula zdecydowała się powiedzieć „nie”. Powiedzenie „nie” było fajne. Paula mogła robić, co chciała... Ubrać się? Nie! Umyć zęby? Nie! Posprzątać w pokoju? Jasne, że nie! Ale potem wydarzyło się coś nieoczekiwanego: jej dom stał się PRAWDZIWĄ dżunglą z drzewami, lianami, bujną roślinnością... i swobodnie wędrującymi zwierzętami. Hałas! Bałagan! Zniszczenia! Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrzała światło dzienne jej pierwsza ilustrowana książka. Od tamtej pory opublikowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Większość została przetłumaczona i opublikowana w piętnastu krajach. Jest dwukrotną laureatką prestiżowej Moonbeam Children's Books Awards. Rocio Bonilla ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie, ma uprawnienia pedagogiczne oraz studiowała ilustrację u Ignasiego Blancha i Rogera Olmosa. W 2015 r. zdobyła nagrodę hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za najlepszą książkę.
Wczesną wiosną przyjaciele Pasikonika pokonują różne trudności, krzątając się wokół swoich spraw: Biedronka poszukuje kropek, Pszczoła wyplątuje się z pułapki, pająk przędzie nić, stonoga szyje buty. Dla Pasikonika żadna z tych rzeczy nie jest ważna, ponieważ te problemy osobiście go nie dotyczą: „Ja prawie nie używam skrzydeł, więc nie wydaje mi się, żeby skrzydła były ważne”, „Ja nigdy nie kupuję nici i nie wydaje mi się, żeby nici były ważne”... Wieczorem Pasikonik jak zwykle planuje dać koncert skrzypcowy, ale – trach! – struny pękają. Pasikonik jest w rozpaczy. I co teraz? Mądra opowieść o tym, czym jest empatia. W świecie, w którym rozumiemy i akceptujemy potrzeby i uczucia innych, wszystkim żyje się lepiej.
Znakomite wsparcie rozwoju emocjonalnego dzieci wprost od autorek bestsellerowych „Wielkiej księgi supermocy” i „Wielkiej księgi superskarbów”. Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Dzięki temu notatnikowi nie tylko odkryjesz, jakie są twoje supermoce, ale jeszcze lepiej wykorzystasz je w praktyce. Czy odważysz się zacząć?
Susanna Isern, pisarka, psycholożka, autorka bestsellerowych „Wielkiej księgi supermocy” i „Wielkiej księgi superskarbów”, pokazuje, jak nie zgubić się w gąszczu rodzicielskich zawirowań i ze spokojem przechodzić przez świat razem z naszymi dziećmi. – Jak osiągnąć płynną, empatyczną, asertywną i obustronną komunikację? – Jak rozwijać u dziecka samoakceptację i miłość do siebie? – Jak zachęcić dziecko do identyfikowania i regulowania swoich emocji oraz pozytywnego radzenia sobie z nowymi wyzwaniami? – Jak podejść do edukacji emocjonalnej swojego dziecka? Dzięki planowi działania na rzecz wychowania szczęśliwych dzieci wyruszymy w wielką podróż z mapą w ręku, wędrując przez najważniejsze aspekty rodzicielstwa: komunikację, poczucie własnej wartości, inteligencję emocjonalną oraz zachowanie i wartości. Ta książka jest jak mapa, na której znajdziesz wszystkie teorie, doświadczenia i refleksje, opowieści, ćwiczenia i historie z życia wzięte, których możesz potrzebować. To niesamowita podróż przepełniona miłością, szacunkiem i zdrowym rozsądkiem, dzięki której rodziny odnajdą własną drogę i doświadczą wychowania swoich dzieci jako tego, czym w istocie jest – wspaniałą przygodą.
Książka Susanny Isern i Sonji Wimmer "Intruzi" TRUDNE HISTORIE POTRZEBUJĄ MĄDRYCH SŁÓW Pewnej nocy, gdy na niebie jaśniał księżyc w pełni, do brzegu nieopodal lasu przybiła łódź. Jej pasażerowie przypłynęli z dalekich stron. Przemierzyli góry, pustynie i morza, kierując się Gwiazdą Polarną. Na ich widok wszyscy krzyknęli: INTRUZI! Baśń o otwartości, czułości i tolerancji. Opowieść, której zakończenie wybiera samo dziecko. I w tej książce. I w prawdziwym życiu. "Intruzi" - książka Susanny Isern i Sonji Wimmer Susanna Isern jest uznaną autorką literatury dziecięcej. Zdobyła wiele nagród, między innymi Moonbeam Children's Book Awards. Jej książki zostały przetłumaczone na 30 języków. Profesjonalnie zajmuje się psychologią; jest profesorem psychologii na Universidad Europea del Atlántico w Santander.
Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki dla nieco młodszych czytelników (krótsze teksty i kartonowe kartki). Zakręć kółkiem, aby zidentyfikować swoje emocje i ich intensywność.
Mały słoń jest już na tyle duży, że otrzymuje do wypełnienia ważną misję: ma iść samodzielnie na zakupy potrzebne do przygotowania przyjęcia urodzinowego stuletniej Żółwicy. Co może pójść nie tak? Wystarczy kupić świeczki, czekoladę, balony... Nie wiedzieć kiedy, nadciągają problemy: słonikowi mylą się ilości, zjada całą czekoladę, wszędzie się spóźnia, zatrzymuje się, żeby pomóc małej surykatce, która straciła z oczu mamę. Wyprawa okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Susanna Isern opowiada w tej historii, jak radzić sobie z pierwszymi samodzielnymi zadaniami i ich konsekwencjami. Prawdziwie wspierająca lektura dla całej rodziny.
Książeczki dla dzieci mają za zadanie zaszczepić najmłodszym najważniejsze życiowe wartości - w tym przyjaźń i poczucie wspólnoty. Historia "Najlepsza zupa na świecie" to piękna opowieść, która zaciekawi, rozśmieszy i pouczy. Wszystko zaczyna się od wielkiej zamieci - ale nawet śnieżna zawierucha nie powstrzyma przyjaciół przed wspólnym spędzeniem czasu. Przez zamieć wszyscy są zmarznięci, dlatego szukają schronienia w chatce żółwia, który właśnie wstawia wodę na zupę. Każdy zwierzak przyniósł ze sobą swoje ulubione składniki i wręcza je głównemu kucharzowi. Ten zaczyna pichcić przysmak, którego woń ogarnia całą chatkę. Zupa jednak nie jest tutaj najważniejsza, gdyż wiatr i chłód panujące na zewnątrz zostają przegnane przede wszystkim dzięki historiom, piosenkom i żartom, które każdy zwierzak opowiada innym. Przyjaźń ogrzewa ich jeszcze zanim zdążą posmakować zupy. Jednak i zupa na nich czeka - nie jest to po prostu zwyczajne danie - to najpyszniejsze, co kiedykolwiek jedli. Żółw twierdzi, że nie dodawał żadnego cudownego składnika. Po chwili jednak wyjawia tajemnicę smaku wszystkim przybyłym. Autorką tej książki jest Susanna Isern, której historyjki dla małych dzieci przynoszą wiele radości, morałów i dobrej zabawy. Dzięki zdolności opowiadania prostymi słowami o ważnych sprawach autorka ta zaskarbiła sobie zaufanie wielu rodziców i dzieci.
Nowa książka autorek bestsellerowej „Wielkiej księgi supermocy”! Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach. Nasze superskarby sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Jakie są twoje?
Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” śpiewają piosenki o… sobie.
Susanna Isern dorastając w otoczeniu Pirenejów, jak sama przyznaje, od najmłodszych lat biegała po okolicznych lasach i podpatrywała życie małych zwierząt. Tę fascynację i umiejętność zgrabnej antropomorfizacji widać też w jej najnowszej książce – „Siedem łóżek malutkiej Popielicy”. To zdecydowanie książka z przekazem i całość snutej opowieści kończy się odkryciem, które będzie bliskie dla małych dzieci. To bowiem idealna książka dla dzieci bojących się spać samemu. Opowiada o malutkiej Popielicy, która każdej nocy, po cichutku zakrada się do domów swoich przyjaciół i zajmuje ich miejsca do spania. Początkowo ani Jeleń, Żółw, Mysz, a nawet Niedźwiedź nie rozumieją, co kieruje ich małą przyjaciółką. Dziecko podczas słuchania opowieści też początkowo nie wie, czemu Popielica tak usilnie pragnie spać w czyimś łóżeczku, a jej desperacja kieruje ją ostatecznie do skarpety złego Wilka. Dopiero gdy przyjaciele postanawiają porozmawiać ze swoją przyjaciółką, na jaw wychodzi, że mała Popielica po prostu rozpaczliwie obawia się spać sama. Całość opowieści jest tutaj na tyle zgrabnie napisana, że jest w stanie zaciekawić naszego malucha i tym samym wciągnąć go w opowieść. Jednocześnie opisywaną sytuacje może ono łatwo odnieść do siebie i swoich własnych zachowań. Tym samym książka ta jest polecana zwłaszcza dla tych dzieci, które wielokrotnie z podobnych, co Popielica powodów, nie chcą rezygnować ze spania z rodzicami i być może nawet mają podobne czy te same lęki i obawy, jakie ma bohaterka naszej książki?
Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc? Wielka księga supermocy to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrzała światło dzienne jej pierwsza ilustrowana książka. Od tamtej pory opublikowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Większość została przetłumaczona i opublikowana w piętnastu krajach. Autorka jest dwukrotną laureatką prestiżowej Moonbeam Children's Books Awards. Obecnie łączy pasję do pisania z psychologią. Kieruje gabinetem lekarskim Aula Dédalo de Santander i jest profesorem na Europejskim Uniwersytecie Atlantyckim. Rocio Bonilla ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie, ma uprawnienia pedagogiczne oraz studiowała ilustrację u Ignasiego Blancha i Rogera Olmosa. W 2015 r. zdobyła nagrodę hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za najlepszą książkę.
Kiedy Wiewiórka się budzi, dzień trwa już w najlepsze. W naczyniu z orzeszkami laskowymi znajduje tajemniczą kopertę. Czyta list… i po chwili pędem wybiega z domu. Mknie ile sił w łapkach, ale w drodze przez łąki i las, co chwilę zatrzymują ją przyjaciele, którzy potrzebują pomocy. Co robić? Mimo pośpiechu Wiewiórka nikomu nie odmawia. Zastanawia się tylko, czy zdąży na czas, czy aby nie zjawi się w nieodpowiednim momencie. Gdy w końcu dociera na miejsce, coś sobie przypomina i zamiera jak sparaliżowana: zapomniała o prezencie! Wsadza łapkę do plecaka, choć wie, że przecież niczego tam nie znajdzie. Ku jej zaskoczeniu z plecaka wysypują się jednak: kwiaty, szalik, brzoskwinia… Wiewiórka aż podskakuje z radości. Przez cały dzień przyjaciele z wdzięczności za pomoc wsuwali jej do plecaka różne cudeńka, a ona, zabiegana, nawet tego nie zauważyła. Ale dokąd właściwie zmierza Wiewiórka? Dlaczego się tak spieszy? I dla kogo ten prezent? Piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, wdzięczności i bezinteresownej pomocy. Najnowsza książka autorów innych uwielbianych przez dorosłych i dzieci tytułów kolekcji OQO – Siedem łóżek malutkiej Popielicy, Nie trzeba słów, Najlepsza zupa na świecie, Niedźwiedź – łowca motyli.
Poznajcie inspektora Krokodyla, który pomoże wam zrozumieć, zmierzyć i poznać sposoby na kontrolowanie emocji. „Uczuciometr inspektora Krokodyla” to niezwykła książka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Poznamy dziesięć podstawowych emocji, po których meandrach oprowadzi nas inspektor Krokodyl. Przy pomocy skonstruowanego przez siebie przyrządu, jakim jest uczuciometr, wyjaśni nam, co czujemy w określonych sytuacjach i dlaczego. Wspaniałe ilustracje, wzbogacone o czytelną instrukcję rozpoznawania uczuć oraz niezwykle ciekawe opowiadania będą zachętą do rozmowy o emocjach, które przeżywamy każdego dnia.