Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Artur czarodziej

Daniel Joris

Artur czarodziej

8.1

(30 ocen) wspólnie z

24,99

 

"Moje spotkanie z książką o małym czarodzieju Arturze zaowocowało miłością od pierwszego wejrzenia. Od razu zapragnąłem opowiedzieć tę historię swoim dzieciom, a także wszystkim dzieciom w Polsce. Urzekła mnie doskonale pomyślana i mistrzowsko skonstruowana intryga, bo czy można sobie wyobrazić opowieść bardziej fascynującą niż ta historia chłopca, który potrafi zmieniać się w różne zwierzęta i pozostając zawsze sobą, umie jednocześnie włączyć się w rytm życia swoich niecodziennych towarzyszy przygód? Czy można stworzyć sympatyczniejszego i bardziej godnego naśladowania bohatera niż Artur, który pragnie poznawać świat i gotów jest na każde ryzyko, żeby pospieszyć na ratunek przyjaciołom? Oczarowała mnie też znakomita oprawa graficzna książki, w której ilustracje są tak pełne treści, że napisanie do nich opowieści było dla mnie przyjemnością, niczym taniec do pięknej muzyki. Trzeba przy tym pamiętać, że w tej książce tekst nie wyczerpuje wszystkich treści, jakie są zawarte w ilustracjach. Kiedy będziemy czytać dziecku o przygodach Artura i jego przyjaciela Myszorka wśród zwierząt, ono samo wypatrzy w obrazkach jeszcze wiele innych zdarzeń i historii." Tomasz Michałowski
Sześć rozdziałów Artura czarodzieja opisuje sześć wcieleń chłopca i związane z nimi przygody. Artur jest najpierw myszką, następnie żabą, ptakiem, kretem, królikiem,
a na koniec lisem.

Siedmioróg
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-756-8220-5

Tytuł oryginalny: Les aventures magiques d'Arthur

Liczba stron: 113

Format: 205x220mm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...