Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biologia 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

Jastrzębska Ewa, Kofta Wawrzyniec, Kłos Ewa

Biologia 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

38,58

 

W podręczniku omówiono krok po kroku funkcjonowanie organizmu człowieka. Treści są wprowadzane stopniowo, aby ułatwić uczniom ich zrozumienie i przyswojenie. Przedstawienie złożoności ludzkiego organizmu od najprostszych struktur po skomplikowaną budowę całych układów narządów pozwala uczniom odnaleźć zależności występujące między omawianymi elementami. Poszczególne układy są prezentowane w kolejności zgodnej z wymogami nowej podstawy programowej.

Autorzy podręcznika powiązali budowę i funkcjonowanie organizmu z chorobami i profilaktyką zdrowotną – wskazane w nowej podstawie programowej wyjaśnianie zasad higieny i profilaktyki zdrowotnej przy każdym omawianym układzie pozwala zrozumieć powiązania między funkcjonowaniem układu a chorobami wynikającymi z zaburzeń tego funkcjonowania oraz wykształcić w uczniach prawidłowe nawyki dbania o własne zdrowie.

Liczne obserwacje i doświadczenia gwarantują, że uczeń dostrzeże praktyczną stronę nauki. W podręczniku zamieszczono opisy wszystkich obowiązkowych doświadczeń, które angażują uczniów i zachęcają do samodzielnej pracy, uczą stawiania hipotez, dokonywania obserwacji i wyciągania wniosków. Każda prezentacja zawiera wykaz materiałów niezbędnych do wykonania doświadczenia, szczegółowy opis jego przebiegu oraz pytania pomagające w sformułowaniu odpowiednich wniosków.

Atrakcyjna grafika zachęca do nauki. Wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych zagadnień. Czytelne infografiki, łączące ilustracje z informacjami, ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i zależności.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-6915-1

Liczba stron: 296

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 55,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...