Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chciwość

Marc Elsberg

Chciwość

6.2

(951 ocen) wspólnie z

28,77

 

To, co opisuje Marc Elsberg dzieje się na naszych oczach!


Pisarz, który zasłynął "Blackoutem", "Zero" i "Helisie" na tapetę wziął temat kryzysu, do którego doprowadził kapitalizm. Nierówności w dostęp do dóbr świata i wszechobecna bieda doprowadzają do masowych protestów na całym świecie! Elsberg zdaje się jednak mieć pomysł na wyjście z kryzysu! Bankructwo banków, korporacji i państw prowadzi do konfliktów międzynarodowych, a Ci uprzywilejowani korzystają z dobrodziejstw, które dla innych nie są dostępne.

W Berlinie przemówienie ma wygłosić znany laureat Nagrody Nobla. Herbert Thompson miał znaleźć formułę, która sprawi, że dobrobyt będzie dostępny dla wszystkich. Jednak świat może nigdy nie poznać genialnego pomysłu noblisty. Thompson i jego asystent giną w wypadku samochodowym, a świadek całego zdarzenia zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę. Czy pozna on tajemnicze lekarstwo na społeczne nierówności?

W.A.B.
Zintegrowana

Data pierwszego wydania:
2019-09-30

ISBN: 978-83-280-7147-6

Liczba stron: 464

W.A.B.

Format: 150x225 mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Klaudia Makowska

Najlepsza książka października!

Kolejna książka Marca Elsberga i kolejna okazuje się hitem. Lektura pobudza do myślenia i autor, podobnie jakw Blackout zwraca uwage na ciemną strone dzisiejszego rozwoju technologicznego. Autor zwraca uwage na nasze uzależnienie od technologii i smartfonów. Rozwiązanie, które podsyła nam książka jest proste: Tylko my sami możemy się uratować.
Maciek M.

Książka bije prawdą po oczach

Świetny thriller. Nowa przyszość firm, rządów, które gromadzą nasze dane i wykorzystuja je do manipulowania naszym życiem. Fabuła książki wciąga czytelnika od razu. Nie mogłem oderwać się od powieści, nie było równiez momentów, które by mnie nudziłyby. Książka z pewnością zmusza do przemyśleń wielu kwestii związanych z naszymi telefonami, mediami społecznościowymi itp. Być może dzięki tej książki większa liczba osób uświadomi sobie o tym, że nigdzie nie jesteśmy anonimowi i w rzeczywistości jesteśmy pod ciągłą obserwacją!
Jagoda Kos

Co za emocje!

Ta książka pochłonęła mnie jak wszystkie dotychczasowe pozycje Elsberga! Do tej pory uważałam, że Blackout to zdecydowany faworyt spośród moich książek, jednak teraz, po przeczytaniu Chciwości chyba zmienię zdanie... Przysięgam, ta książka wbije was w fotel!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...