Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyfrowi rodzice

Yalda T. Uhls

Cyfrowi rodzice

6.9

(14 ocen) wspólnie z

18,45

Wyważony i świetnie napisany poradnik dla rodziców e-dzieci!

Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty?
A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą?


Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie!

Autorka nazywa i systematyzuje to, co czujemy intuicyjnie (i co czasem spędza sen z powiek), oddzielając fakty od mitów. Rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ukazując go w kontekście wychowywania dzieci i młodzieży. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że jesteśmy pierwszym pokoleniem rodziców dzieci w sieci. Dynamiczny świat nowych aplikacji i internetowych mód (snapchaty, miniblogi, tweety itd.) jest nie do ogarnięcia dla większości dorosłych, dlatego autorka opracowała wskazówki, jak w nim nawigować, będąc jednocześnie aktywnym i czujnym, ale nie przeczulonym rodzicem.

Atuty książki „Cyfrowi rodzice”:
• przystępny i wciągający styl
• liczne przykłady i anegdoty
• konkretne wskazówki dla rodziców

IUVI
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-05-19

ISBN: 978-83-796-6020-9

Liczba stron: 288

IUVI

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Szymon Wójcik - socjolog, koordynator programu saferinternet.pl, Fundacja Dzieci Niczyje

Myśląc o dzieciach w cyfrowym świecie, mamy skłonność do popadania w jedną ze skrajności: „technoentuzjazm” – zachwyt nad korzyściami, jakie mogą wynieść nasze pociechy z nowych mediów, lub „technofobię” – strach i bicie na alarm w obliczu niebezpieczeństw. Cyfrowi rodzice unikają tych skrajności, przedstawiając zrównoważony i rzetelny bilans szans i zagrożeń.
Książka Yaldy T. Uhls jest wyjątkowym poradnikiem. Autorka potrafi w niepowtarzalny sposób połączyć wiedzę na temat wpływu nowych mediów na dzieci i młodzież z celnymi poradami. Korzystanie z najnowszych badań naukowych oraz umiejętność ich przystępnego wytłumaczenia rodzicom to największe atuty tej książki.
Z pewnością jest to publikacja godna polecenia wszystkim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą. Znajdziemy tu praktyczne porady dotyczące dzieci w różnym wieku – od niemowląt po nastolatków. Autorka nakłania także czytelników do refleksji nad własnym modelem korzystania z Internetu i nowych technologii. Bez tego bowiem my, dorośli, nie będziemy w stanie wychować nowego „cyfrowego” pokolenia.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...