Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Emocje w równaniach Proste prawdy o szczęściu i sukcesie

Chip Conley

Emocje w równaniach Proste prawdy o szczęściu i sukcesie

7.5

(8 ocen) wspólnie z

44,90

 

- Czy masz problemy z wyrażaniem emocji?
- Czy masz problem ze zrozumieniem innych?
- Czy pragniesz, by ktoś wreszcie dał ci klucz, który pomoże ci w zrozumieniu świata emocji?
Emocje w równaniach to fascynujący, nowatorski i przystępny wizualnie leksykon, który przedstawia uniwersalne prawdy w postaci genialnie prostych wzorów i dzięki temu pomaga z powodzeniem stawiać czoła życiowym wyzwaniom.

Kiedy na twojej drodze pojawia się wielki głaz, którego nie możesz ani obejść, ani poruszyć, najprostszym sposobem poradzenia sobie z nim jest rozłupanie go na małe kamyczki.

Chip Conley, wielokrotnie nagradzany przedsiębiorca i bestsellerowy autor, stworzył niezastąpiony paradygmat samodoskonalenia, pozwalający sprowadzić największe trudności do postaci przystępnych zagadnień – które można łatwo zrozumieć i na które można z powodzeniem oddziaływać. Conley, dynamiczny człowiek i autor książki Peak, w ciągu zaledwie kilku lat musiał się zmierzyć z serią życiowych dramatów, a po jednym z wystąpień jego serce zatrzymało się z niewyjaśnionych przyczyn.

Pod wpływem tych zdarzeń zaczął stosować koncepcję, którą sam nazywa równaniami emocji: na przykład radość = miłość – strach.
Równania te pomagają zrozumieć i wyrazić to, co się dzieje w ludzkim wnętrzu, oraz zrozumieć innych. Dzięki tym prostym wzorom łatwiej jest  się skupić na tych życiowych zmiennych, na które można wpływać, a przestać myśleć o tym, co pozostaje poza naszą kontrolą jak śmierć i podatki. Chip Conley daje nam szansę, abyśmy wszyscy mogli zostać dyrektorami generalnymi emocji.

Laurum
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-774-6226-3

Tytuł oryginalny: Emotional Equations. Simple Truths for Creating Happiness + Success

Liczba stron: 250

Format: 16.8x23.7

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...