Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kair Historie miasta

Nezar AlSayyad

Kair Historie miasta

6.9

(14 ocen) wspólnie z

46,20

 

Dwanaście miejsc i dwanaście niezwykłych historii. Miasto, o którym słyszał prawie każdy, a tylko nieliczni poznali jego bogatą kulturę. Nezar AlSayyad zabiera nas w podróż po dwunastu najważniejszych miejscach w Kairze, który niegdyś był małą osadą w cieniu piramid w Gizie, a teraz jest największym miastem w Afryce. To wciągająca opowieść o różnych obliczach stolicy Egiptu, analiza jej architektury i formy urbanistycznej. To również opowieść o ludziach – podróżnikach i mieszkańcach. Obraz Kairu, jaki wyłania się z książki, jest niezwykle barwny i daleki od przedstawionego w standardowych przewodnikach turystycznych. Nawet czytelnik, który nigdy nie był w opisywanych miejscach, będzie miał wrażenie, że dobrze je zna.

Książka zachwycająca erudycją i rozmachem. Ci, którzy planują wizytę w Kairze powinni przeczytać ją przed wyjazdem. Ci zaś, którzy często tam bywają lub mieszkają od lat, znajdą w niej nowe spojrzenie na te strony miasta, które dobrze znają, a także pewne aspekty, z którymi nigdy dotąd się nie zetknęli.
Joel Beinin, San Francisco Chronicle

Wyjątkowo wciągająca i przenikliwa historia kultury i architektury jednego z najbardziej fascynujących miast świata.
Publishers Weekly

Aktualny i nierzadko zaskakujący zbiór obrazów pozwalających prześledzić fizyczną i kulturową ewolucję miasta od epoki faraonów po dzień dzisiejszy. (…) Piękny hołd złożony wielkiemu, tętniącemu życiem miastu, które, niestety, pozostaje wciąż nieznane dla większości ludzi Zachodu.
Jay Freeman, Booklist

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-233-4132-1

Liczba stron: 320

Format: 150x235mm

Cena detaliczna: 46,20 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...