Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Masakra ludzkości

Stephen Baxter

Masakra ludzkości

5.5

(86 ocen) wspólnie z

31,42

 

BŁYSKOTLIWA KONTYNUACJA „WOJNY ŚWIATÓW” H.G. WELLSA – KLASYKI GATUNKU!

Od inwazji Marsjan minęło już czternaście lat. Mimo rozwoju ludzkości, wzrok ludzi zamieszkujących Ziemię jest stale kierowany ku niebu w obawie przed kolejnym zagrożeniem ze strony Obcych. Ludzie zdają sobie sprawę ze swojej przewagi nad wrogiem, Marsjanie nie są odporni na ziemskie zarazki, dzięki urządzeniom odnalezionym w Machinach Bojowych ludzkość mogła dokonać olbrzymiego i znaczącego skoku technologicznego, jednak wojsko jest w ciągłej gotowości.

Wystrzeliwane z Marsa walce nie budzą większego niepokoju, chyba że weźmie się pod uwagę słowa Waltera Jenkinsa – narratora „Wojny światów”, który ostrzegał, że do prawdziwego starcie może dojść, gdy Marsjanie wyciągną wnioski z ostatniej przegranej. Jego słowa okażą się prorocze…

„Świetna rozrywka, łącząca hołd z ekstrapolacją. Rozdziały u Baxtera to krótkie, ostre wstrząsy. Autor inteligentnie wykorzystuje wiele postaci stworzonych przez Wellsa i regularnie raczy tych czytelników, którzy dobrze znają jego twórczość intertekstualnymi aluzjami”.
The Washington Post

„Opowieść o inwazji Obcych, której życia przydają zarówno wybrana historia alternatywna, jak i wiarygodność sylwetek bohaterów... Cień Wellsa na pewno bije brawo w Walhalli science fiction”.
Wall Street Journal

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6590-7

Tytuł oryginalny: Massacre of Mankind

Liczba stron: 676

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 47,90 zł

Recenzja książki w serwisie YouTube

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...