Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Napiwku nie będzie Sekrety kelnerów

Justyna Pobiedzińska

Napiwku nie będzie Sekrety kelnerów

6.0

(150 ocen) wspólnie z

40,01

 

Kelnerzy (ci od Sowy i ośmiorniczek) trochę w naszym kraju namieszali.

Reporterka Justyna Pobiedzińska postanowiła sprawdzić, jak to się dzieje, że przedstawiciele tego zawodu poznają tyle tajemnic swoich klientów. Autorka dotarła do kelnerów, którzy pracowali w najróżniejszych lokalach i częściach Polski.

W swojej książce oddaje głos m.in. kelnerowi Jaroszewicza, barmance z klubu studenckiego, bufetowej z sanatorium, pracownikowi modnej knajpy, gdzie spotyka się warszawka, mistrzowi polskiej szkoły barmaństwa.

Polska widziana ich oczami często bawi i wzrusza, ale równie często zawstydza.

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-268-3243-7

Liczba stron: 272

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 40,01 zł

Rozmowa z autorką książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Klara Wróbel

Świetny reportaż

Napiwku nie będzie jest to dobrze napisany reportaż, który przedstawia realia pracy w gastronomi. Autorka pokazuje nam osoby, które w różnych latach pracowały. Przez to możemy zobaczyć jak zawód kelnera zmienił się i czy sami klienci stali się bardziej wymagający. Polecam, książka jest lekka i przyjemna. Idealna na jeden wieczór. 

Ada Trzon

Polecam przeczytać

Bardzo ciekawy pomysł na książkę który pozwala zgłębić tajniki pracy kelnerów. Reportaż czyta się szybko z racji tego, że są to głównie krótkie wypowiedzi osób pracujących w tym zawodzie. Nie powiem ale momentami aż się uśmiechnęłam. Bardzo pozytywna książka Zawiera dużo ciekawostek o których zwykły Kowalski nawet nie ma pojęcia. Polecam przeczytać. 

Emilia

Cała prawda

Na co dzień pracuję w restauracji i byłam ciekawa jak autorka ugryzie ten temat. Szczerze powiem, że kelnerzy nie są skorzy do zwierzeń, a tutaj proszę, mamy świetny reportaż. Książka w punkt opisuje wszystko co dzieje się w świecie gastronomi. Czy łatwo być kelnerem? Otóż nie. Zachęcam do przeczytania tej książki i zapoznania się z zawodem, których tylko z wierzchu wydaje się prosty i przyjemny. 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...