Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nieświęta wojna Grzech pierworodny Ameryki

Engdahl F. William

Nieświęta wojna Grzech pierworodny Ameryki

7.1

(15 ocen) wspólnie z

33,23

 

Nieświęta wojna wydawana jest w okresie, gdy do Europy napływają setki tysięcy imigrantów z krajów islamskich, które pogrążone zostały w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat w prawie całkowitej destabilizacji. Towarzyszy temu zjawisku wiele zadziwiających osobliwości. Coraz częstsze są np. doniesienia, że wraz z imigrantami przedostają się na nasz kontynent wyszkoleni terroryści, a wpływowe grupy deklarują z nieskrywaną i rozbrajającą szczerością, pełne poparcie dla otwarcia granic Europy przed tą piętrzącą się falą przypominającą tsunami. Przeciętny Europejczyk, skonfrontowany ze skalą tych okoliczności, gubi się w gąszczu doniesień medialnych, które raczej oddalają niż przybliżają go od odpowiedzi na drążące pytania o genezę tego, co się dzieje. Pytania te pozostają więc otwarte. Kto i dlaczego wywołał destabilizację Bliskiego Wschodu i krajów Afryki, i jaki ma w tym interes? Dlaczego w mediach ta całkowicie destruktywna sytuacja, której skutki ulegają coraz większej eskalacji traktowana była i jest z taką estymą, i nazywa się ją demokratyczną rewolucją? Kto i dlaczego dostarcza broń i szkoli muzułmańskich radykałów?

Wektory
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-605-6285-7

Liczba stron: 224

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 55,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...