Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po co komu poezja i trochę prozy

Po co komu poezja i trochę prozy

21,13

 

Almanach grupy literackiej Sylaba jest zbiorem wierszy uczestników spotkań, m. in. Natalii Biesiady-Myszak, Alicji Fidowicz, Justyny Janusz, Anny Mazeli, Pauliny Pidzik, Joli Pilch. Warsztaty „Sylaby” prowadzi znana krakowska poetka – Elżbieta Zechenter-Spławińska, życzliwa i jednocześnie wymagająca, często pierwsza recenzentka utworów czytanych podczas warsztatów przez autorów. Opiekunem grupy jest Wiesława Wykurz – polonistka.

Grupa literacka SYLABA skupia ponad 25 osób. Są w niej m. in. architekt, prawnicy, nauczyciele, romanistka, kulturoznawca, studenci UJ, AGH, Uniwersytetu Pedagogicznego, a także młodzież I, III i XII LO. Piszą wiersze, literacką prozę, a na comiesięcznych warsztatach, w każdy drugi czwartek miesiąca, dyskutują o własnych wierszach oraz zjawiskach, fascynacjach i wydarzeniach literackich. „Sylabę” jednoczy głównie miejsce spotkań – Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i, paradoksalnie, odmienność tworzących grupę indywidualności. Każdy wnosi w jej budowę swoją literacką cegiełkę, a wszystkie one są jednako ważne. I może to właśnie stanowi, że ta grupa działająca nieprzerwanie w Ośrodku Kultury prawie 30 lat, jest wyróżniającym się zjawiskiem na mapie kulturalnej Krakowa.

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-29

ISBN: 978-83-950-7861-3

Liczba stron: 120

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...