Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Arnold van de Laar

Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

48,00 zł

3082

 

Tracheotomia prezydenta Kennedy’ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku…

Arnold van de Laar zaprasza w podróż przez dzieje chirurgii – od starożytności po najnowsze osiągnięcia i technologie. Ogrom wiedzy i równie wiele anegdot, opowiadanych z przymrużeniem oka – to wszystko czyni Pod nóż najatrakcyjniejszą na polskim rynku książką o tej tematyce.

„Kim są chirurdzy, jacy to ludzie? Skąd przychodzi im do głowy pomysł krojenia czyjegoś ciała w chwili, gdy ta osoba nic nie czuje? Jak mogą spokojnie spać, podczas gdy zoperowany pacjent walczy o życie? Jak dają sobie radę po śmierci pacjenta pod nożem, nawet jeśli nie popełnili błędu? Czy chirurdzy są szaleni, genialni, czy pozbawieni wszelkich skrupułów?” – pisze we wstępie autor, holenderski chirurg specjalizujący się w laparoskopii.
Arnold van de Laar mieszka z rodziną i pracuje w Amsterdamie.

Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: I

Data pierwszego wydania:
2019-09-04

Liczba stron: 464

Wydawnictwo Literackie

Format: 143x205 mm

Cena katalogowa: 48,00 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Diederen-Woźniak

Justyna Serek

Polecam! :)

"Pod nóż" to zbiór 28 niedługich opowieści przedtawiająca dzieje chirurgii. Każdy rodział zaczyna się od zdjęcia pacjenta, którego dotyczyć będzie w największym stopniu dana część lektury. Dlatego czytelnik może łatwiej wyobrazić sobie jak wygladało w przeszłości. Ta pozycja to świetna lekcja historii medycyny, którą warto znać!
Elżbieta

"Pod nóż"

Pamiętam kiedy na studiach miałam zajęcia z anatomii. Jakże fascynujące zobaczyć ludzkie ciało od środka, potrzymać w rękach mózg, prześledzić wszystki naczynia. Do dzisiaj czuję charakerystyczny zapach formaliny, od której łzawiły oczy :) Książka "Pod nóż" przywołał pięknie wspomnienia. Dodatkowo poznałam mnóstwo sekretów związanych zarówno z chorobami, a także z historią medycyny. Świetna pozycja, naprawde polecam każdemu! :)
Renata Filip

Pod nóż - 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Wyjatkowo ciekawa pozycja, wchłonęłam ją w jeden wieczór! :) Wiele medycznych ciekawostek, ktróre zainteresują z pewnością każdego. Książka stanowi również ukłon w  stronę ciężkiego zawodu jakim jest chirurgia. To nie lekarze, to bohaterowie, którzy działają cuda :)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...