Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poduszka w różowe słonie

Joanna M. Chmielewska

Poduszka w różowe słonie

34,90

 

"Dzieciństwo zapowiada człowieka, tak jak ranek zapowiada dzień."
John Milton, Raj odzyskany

Hanka prowadzi życie samotnej, niezależnej kobiety. W jej na pozór uporządkowanym świecie nie ma miejsca na dziecko. Właściwie nie ma miejsca na żadne bliskie relacje. Bohaterka wyłącznie jednej osobie pozwoliła wejść do swojego poukładanego, perfekcyjnego świata. Tą osobą jest koleżanka ze szkolnej ławki - Ewa. Prawdziwa przyjaźń ma jednak swoją cenę. Hania niespodziewanie zostaje opiekunką małej dzewczynki, która osierocona, potrzebuje opieki i matczynej miłości. Problemy emocjonalne utrudniają Hance nie tylko relacje z mężczyznami, ale również kontakt z dzieckiem. Kobieta, której dziecięca trauma nigdy nie została uleczona, musi sama podjąć się wychowania małej Ani. Hanka potrafi zapewnić byt małej dziewczynce , ale to okazuje się dalece niewystarczające. Zagubiona we własnych emocjach kobieta i rozpaczliwie tęskniąca za matką dziewczynka nieporadnie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Poznanie Łukasza wprowadza dodatkowe zawirowania w życiu młodej kobiety.

Aby być dobrą matką dla małej Ani, Hani musi przede wszystkim pokochać samą siebie. Musi zmierzyć się z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa. Przebaczyć. Wpuścić do swojego świata trochę dziecęcej miłości. Pozwolić się uleczyć.

MG
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-777-9534-7

Tytuł oryginalny: Poduszka w różowe słonie

Liczba stron: 280

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...