Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rachunkowość zarządcza zorientowana na projekty

Marcin Klinowski

Rachunkowość zarządcza zorientowana na projekty

49,00

 

Zorganizowanie działalności w formie projektów, zamiast tradycyjnego układu funkcjonalnego powoduje dużą elastyczność i możliwość szybkiego dostosowania się do otoczenia. Aby jednak zarządzanie przez projekty przynosiło satysfakcjonujące efekty, powinno być wspomagane przez odpowiednio dobrane instrumenty. Wykorzystanie instrumentów rachunkowości zarządczej przy realizacji projektów podyktowane jest przede wszystkim koniecznością racjonalizacji kosztów działalności. Innymi słowy dąży się stale do zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych instrumentów rachunkowości zarządczej możliwe jest zminimalizowanie zagrożeń wynikających z prowadzenia działalności w formie projektów. Zbiór informacji otrzymanych dzięki rachunkowości zarządczej pozwala na podjęcie racjonalnych decyzji oraz na kontrolę zasobów przedsiębiorstwa. To z kolei może w dalszym horyzoncie czasowym zadecydować o przewadze konkurencyjnej, a nawet przesądzić o dalszym istnieniu organizacji.

Celem książki jest wskazanie możliwości wykorzystania instrumentów rachunkowości zarządczej i controllingu w przedsiębiorstwach, w których realizowane są projekty. Autor koncentruje się przede wszystkim na tych instrumentach, które w sposób kompleksowy ukierunkowane są na wspomaganie zarządzania przez projekty.

W pracy przedstawiono m.in. takie zagadnienia, jak:
• wyjaśnienie podstawowych pojęć z zakresu zarządzania projektami i przez projekty,
• przedstawienie sposobu doboru instrumentów rachunkowości zarządczej,
• wskazanie sposobów gromadzenia i przetwarzania danych dotyczących realizacji projektów,
• przedstawienie procesu wdrożenia strategicznej karty wyników w przedsiębiorstwie zarządzanym przez projekty,
• zaprezentowanie specyfiki i podstawowych problemów budżetowania projektów,
• dostosowanie budżetowania do projektów,
• zaproponowanie rachunku odpowiedzialności dla projektów,
• zaprezentowanie metod oceny efektywności projektów,
• wskazanie na zjawisko ryzyka w doborze metod oceny efektywności projektów,
• zaprezentowanie mierników finansowych w ocenie projektów,
• analizę rachunku kosztów w cyklu życia projektów,
• przedstawienie rachunku kosztów docelowych w ocenie efektywności projektów.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków nadzorujących lub realizujących projekty, menedżerów na wszystkich szczeblach zarządzania, controllerów, jak również dla studentów uczelni ekonomicznych i innych osób pragnących poznać tajniki zarządzania projektami oraz zarządzania przez projekty.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-755-6713-7

Liczba stron: 166

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...