Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Turbulencja

Dariusz Kulik

Turbulencja

7.1

(531 ocen) wspólnie z

26,20

 

Drodzy pasażerowie, mówi kapitan.
Serdecznie witam państwa na pokładzie Turbulencji. Zachęcam, aby usiąść wygodnie i nie rozpinać pasów bezpieczeństwa, mogą okazać się przydatne!

Jeśli na myśl o locie samolotem paraliżuje Was strach, to koniecznie przeczytajcie tę książkę. Po jej lekturze przestaniecie się bać.
Jeśli natomiast kochacie latanie samolotem i zaraz po wylądowaniu chcecie lecieć znów, książka ta pozwoli wam jeszcze bardziej zakochać się w podróżach samolotem.

Kim na lotnisku jest marszałek? Dlaczego japońscy piloci mają zwyczaj latania w rękawiczkach? Ilu pasażerów rocznie obsługuje lotnisko Warszawa-Okęcie?

By poznać największe tajemnice lotnictwa i odkryć, co kryje się za drzwiami kokpitu – wzlecimy na wysokość ponad 400 stron. Pogoda zachęca, ciekawostki czekają na poznanie, a piękne widoki na podziwiane. Wsiadaj na pokład i Ty!

PS Po udanym zakończeniu lektury możesz klaskać.

Sine Qua Non
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 360

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2020

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Janina Bączek

Polecam!

Książka napisana w taki sposób, że nie sposób się od niej oderwać. Ciekawostki, które zostały w niej przedstawione są nietuzinkowe, zaskakujące, a niektóre wręcz oryginalne. Nie jestem wielką fanką latania, ale po lekturze tej książki, aż chciałabym wzbić się w przestworza!
Pani kapitan

Zakochacie się

Uwielbiam latanie, odkąd jako dziecko pierwszy raz wsiadłam do samolotu. To niemożliwe do porównania z czymkolwiek innym uczucie, gdy samolot odrywa się od ziemi, ta świadomość, że panuję nad tak wielką maszyną. Tak, jestem panią pilot ;) Swoją przygodę zaczynałam od małych samolotów na lokalnym lotnisku, ale z czasem zapragnęłam czegoś więcej. Na wiele pytań, które padły w tej książce znałam odpowiedź. Niemniej jednak było także dużo takich ciekawostek, które zupełnie mnie zaskoczyły, a przecież nie jestem w tym zawodzie od niedawna, dlatego tym bardziej polecam osobom niezwiązanym z lotnictwem. Gwarantuję, że się w nim zakochacie!
Filip

Klaskajmy!

Lubię latać, lubię czytać o lataniu. Kiedyś chciałem być pilot, ale potem życie potoczyło się inaczej. Sentyment i zamiłowanie jednak postało. Książka „Turbulencje" to pozycja pełna ciekawostek i naprawdę szokujących, nawet niekiedy zupełnie zaskakujących, faktów dotyczących latania. Osobiście przeczytałem ją w dwa dni, a na koniec nie mogłem nie zaklaskać ;)

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...