Menu

Sklep Podróżnika

Sklep Podróżnika
Pierwszy z dwóch tomów przewodnika narciarskiego po Alpach. Góry te są jednym z najwspanialszych i najłatwiej dostępnych terenów do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego na świecie. Oferują piękną i zróżnicowaną scenerię, długi sezon narciarski, gęstą sieć schronisk i znakomity transport publiczny. Prezentowany przewodnik opisuje wybór najciekawszych tras wysokogórskich w zachodniej części Alp, w rejonie Écrins, Vanoise, Haute Maurienne, Gran Paradiso, Mont Blanc i Zermatt. Jest to zaproszenie do fantastycznej przygody z narciarstwem wysokogórskim zarówno dla osób o dużym doświadczeniu i umiejętnościach jak i dla przeciętnych narciarzy.
Elżbieta Wichrowska-Janikowska zabiera nas tym razem w podróż po Chile, kraju rozciągniętym wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej. Odkryjemy chilijskie miasta: stołeczne Santiago i barwne artystyczne Valparaiso na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Poznamy suche, księżycowe krajobrazy pustyni Atacama, poprzecinane słonymi jeziorami rozciągającymi się u stóp wulkanicznych stożków. Pojedziemy też do przepięknej krainy jezior i wulkanów, na magiczną wyspę Chiloe i daleko na południe – do krainy fiordów i lodowców.
Poznaj niezwykłą stolicę Dolomitów i otaczające ją góry - doskonałe miejsce na inspirująca przygodę dla każdego. Nasi cenieni autorzy, Rafał Kardaś i Dariusz Tkaczyk, zabiorą nas na dwadzieścia trzy ciekawe piesze wycieczki wokół stolicy Dolomitów. Są to propozycje zarówno dla spacerowiczów, jak i dla bardziej wytrawnych turystów. Opisano wybrane ferraty. Poznamy ciekawe fakty na temat samej Cortiny d'Ampezzo, jej historii (zwłaszcza wydarzeń związanych z I wojną światową), kultury, geologii i przyrody, a w części praktycznej znajdziemy informacje przydatne każdemu turyście.
Przewodnik zawiera: - szczegółowe opisy tras pieszych w bawarskiej części Alp - od Alp Algawskich po rejon Berchtesgaden, - 70 tras jedno- i wielodniowych o zróżnicowanym stopniu trudności, - dane dotyczące dojazdu, zakwaterowania i dostępnych map, - informacje o czasie przejść i ewentualnych trudnościach, - poglądowe mapki, barwne zdjęcia, - interesujące informacje krajoznawcze, - słowniczek podstawowych terminów po niemiecku.
Kultura rdzennych ludów Ameryki Środkowej była tak dalece różna od śródziemnomorskiej i europejskiej, że tylko z najwyższym wysiłkiem możemy próbować ją zrozumieć. A jednak, mimo okrutnych zwyczajów, wiecznych zatargów z sąsiadami i nieznajomości koła, ludy Mezoameryki stworzyły cywilizacje, których materialne ślady po dziś dzień budzą zachwyt i zdziwienie, a duchowe dziedzictwo wciąż jest żywe wśród współczesnych mieszkańców Meksyku. Autorka podąża tropami tych cywilizacji: od zbudowanego na gruzach stolicy Azteków miasta Meksyk po ukryte w jukatańskiej dżungli ruiny majańskich królestw.
W 1957 roku, kiedy szczyt zdobyto po raz pierwszy, zaginął jeden z członków ekspedycji – Hermann Buhl. W 2006 ruszyła wyprawa śladami pierwszych zdobywców i tym razem również doszło do tragedii. Jochen Hemmleb przeplata historie obu wypraw, opowiadając przy tym o wspinaczach, ich motywacjach i dramatach, z którymi muszą się mierzyć. "Książka musi budzić żywe skojarzenia w polskim czytelniku, i to z różnych powodów. Polacy wielokrotnie zapisali się na kartach historii Broad Peaku - wymieńmy tu pierwsze wejście na wierzchołek środkowy (1975) czy pierwsze trawersowanie całego masywu (1984). Już po napisaniu książki miały miejsce kolejne dokonania: pierwsze wejście zimowe, a całkiem niedawno pierwszy zjazd na nartach ze szczytu." - Krystyna Palmowska, pierwsza kobieta na szczycie Broad Peaku
Zebrane w jednym tomie klasyczne już opowiadania wybitnego taternika przed- i powojennego, Wawrzyńca Żuławskiego. Odkrywają przed czytelnikami sedno taternictwa i miłości do gór. Wskrzeszają lata, które odeszły w niepamięć. Pierwsze przejścia tatrzańskich ścian zimą i latem, pełne poświęcenia akcje ratunkowe, samotne włóczęgi wśród skalnych szczytów, schroniska z rodzinną atmosferą, braterstwo liny… Po lekturze opowiadań Żuławskiego chciałoby się, żeby te czasy wróciły. „Sygnały ze skalnych ścian” zawierają wspomnienia Żuławskiego z tatrzańskich akcji ratunkowych, w których brał udział już jako bardzo młody wspinacz. Opowiadania mają niesamowity klimat, smutek przeplata się ze śmiechem, śmierć z życiem. Na ich kartach ożywają wielcy wspinacze tamtych lat. „Tragedie tatrzańskie” kontynuują ten temat, autor w barwny sposób przywołuje najbardziej znane i jednocześnie najtragiczniejsze wypadki tatrzańskie, również te do dziś niewyjaśnione. Ofiarność i śmierć Klimka Bachledy w ścianach Małego Jaworowego, tajemnicza tragedia w Dolinie Jaworowej, krwawa historia Zamarłej Turni… W „Skalnym lecie” Żuławski wraca do początków swojego taternictwa, kiedy jego mistrzem był m.in. Zbigniew Korosadowicz, a wspinaczka z nim miała miejsce tylko w marzeniach. Nowe wydanie wzbogacono niepublikowanymi zdjęciami z archiwum Żuławskiego oraz fotografiami znanego tatrzańskiego fotografa, Jana Sunderlanda. Zostało również opracowane tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.
Zbiór opowiadań Katarzyny Nizinkiewicz, pasjonatki gór i samotnych wędrówek. To wyjątkowa pozycja serii „W górach” – poza literackimi impresjami na książkę składają się zdjęcia autorki. Tak jak opowiadania, tworzą one klimat intymnego, prywatnego świata, którym dla Katarzyny Nizinkiewicz są Pireneje.
Trzytomowy przewodnik po kilkuset drogach wspinaczkowych Alp Austriackich, od bardzo łatwych, dostępnych bez sprzętu asekuracyjnego i szkoleń, po najtrudniejsze, przeznaczone dla osób obytych z uprzężą, skałą i przepaściami. Barwny, wyczerpujący opis tras, sklasyfikowanych według jednolitej skali trudności. Drugie wydanie przewodnika zostało znacząco rozszerzone. Trzy tomy zawierają opisy ponad 500 zróżnicowanych technicznie dróg, poczynając od 5-minutowej ferraty w Lesie Wiedeńskim, aż po ekstremalnie trudny wariant „Arena”na hali Bürgeralm w grupie Hochschwab.
Trzytomowy przewodnik po kilkuset drogach wspinaczkowych Alp Austriackich, od bardzo łatwych, dostępnych bez sprzętu asekuracyjnego i szkoleń, po najtrudniejsze, przeznaczone dla osób obytych z uprzężą, skałą i przepaściami. Barwny, wyczerpujący opis tras, sklasyfikowanych według jednolitej skali trudności. Drugie wydanie przewodnika zostało znacząco rozszerzone. Trzy tomy zawierają opisy ponad 500 zróżnicowanych technicznie dróg, poczynając od 5-minutowej ferraty w Lesie Wiedeńskim, aż po ekstremalnie trudny wariant „Arena” na hali Bürgeralm w grupie Hochschwab.
Seria „Góry Słowacji“ przedstawia piesze trasy turystyczne w najciekawszych rejonach Słowacji. W każdym tomie opisano 20 tras o zróżnicowanej trudności, zilustrowanych mapkami i kolorowymi zdjęciami. Podano też informacje o różnicy wzniesień, stopniu trudności i czasie przejścia. Znajdziecie tu również informacje praktyczne, spis atrakcji przyrodniczych i najważniejszych obiektów turystycznych. Tom „Słowacki Raj” opisuje krótsze i dłuższe wycieczki po wąwozach, płaskowyżach i jaskiniach Parku Narodowego Słowacki Raj.
Seria „Góry Słowacji“ przedstawia piesze trasy turystyczne w najciekawszych rejonach Słowacji. W każdym tomie opisano 20 tras o zróżnicowanej trudności, zilustrowanych mapkami i kolorowymi zdjęciami. Podano też informacje o różnicy wzniesień, stopniu trudności i czasie przejścia. Znajdziecie tu również informacje praktyczne, spis atrakcji przyrodniczych i najważniejszych obiektów turystycznych. Tom „Niżne Tatry” opisuje szlaki wiodące na główne wierzchołki masywu, w tym Dziumbir i Chopok, oraz niżnotatrzańską trasę graniową.
Everest przyciąga trekkerów jak magnes. Przewodnik opisuje najpopularniejszą trasę trekkingową w dolinie Khumbu, z Lukli do bazy pod Everestem i na szczyt Kala Patthar, skąd rozciąga się niezrównany widok na najwyższą górę świata. Znajdziemy tu też opisy szlaku z Jiri do Lukli, trasy do Gokyo z pięknymi jeziorami i szczytem Gokyo Ri, Szlaku Trzech Przełęczy, łączącego główne doliny regionu, oraz kilku innych tras poza Khumbu, po stronie tybetańskiej. Stan szlaków został sprawdzony po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. W książce znajdziemy też wiele informacji na temat kultury i historii regionu oraz istotne porady dotyczące zdrowia i aklimatyzacji, a także niezbędnych do podjęcia trekkingu w Himalajach przygotowań i formalności.
Wyjątkowy poradnik dostarczający wiedzy i zapoznający z zaawansowanymi umiejętnościami potrzebnymi do bezpiecznego pokonywania terenów lodowcowych. Setki zabawnych, a jednocześnie niezwykle pomocnych ilustracji autorstwa Mike’a Clellanda wzbogacają jasny i przejrzysty tekst Andy’ego Tysona. Mike i Andy spędzili wspólnie wiele lat, ucząc technik lodowcowych i wędrując po lodowcach całego świata. W „Sztuce pokonywania lodowców” w zabawny sposób przeprowadzają przez gąszcz informacji dotyczących potrzebnego sprzętu, stosowanych węzłów, technik ratunkowych a także wyznaczania trasy i innych umiejętności niezbędnych podczas lodowcowej wyprawy.
Seria „Góry Słowacji“ przedstawia piesze trasy turystyczne w najciekawszych rejonach Słowacji. W każdym tomie opisano 20 tras o zróżnicowanej trudności, zilustrowanych mapkami i kolorowymi zdjęciami. Podano też informacje o różnicy wzniesień, stopniu trudności i czasie przejścia. Znajdziecie tu również informacje praktyczne, spis atrakcji przyrodniczych i najważniejszych obiektów turystycznych. Tom „Mała Fatra” opisuje wycieczki z dolin na główne wierzchołki masywu, w tym na Mały i Wielki Krywań oraz na Mały i Wielki Rozsutec, a także widokową graniówkę Krywańską Fatrą.
Seria „Góry Słowacji“ przedstawia piesze trasy turystyczne w najciekawszych rejonach Słowacji. W każdym tomie opisano 20 tras o zróżnicowanej trudności, zilustrowanych mapkami i kolorowymi zdjęciami. Podano też informacje o różnicy wzniesień, stopniu trudności i czasie przejścia. Znajdziecie tu również informacje praktyczne, spis atrakcji przyrodniczych i najważniejszych obiektów turystycznych. Tom „Wysokie Tatry” opisuje krótsze i dłuższe wycieczki po słowackich Tatrach Wysokich – od Doliny Koprowej po Dolinę Białej Wody.
To jest książka o tej drugiej stronie, o partnerach życiowych alpinistów. Tych co zostają w domach ze swoimi obawami, niepokojem i strachem o powrót swoich bliskich do domu. Bo jak pisze Lionel Terray w swojej książce „Niepotrzebne zwycięstwa”: „Chociaż alpiniści poruszają się blisko nieba, w nieskończonej czystości świata, światła i piękna, nie są przecież aniołami. Są tylko ludźmi”. A więc są śmiertelni. – Leszek Cichy Wspinacze uważają, że ich pasja jest warta ponoszonego ryzyka. Jednak z tym ryzykiem muszą też mierzyć się ich bliscy. Dlaczego zatem planują przyszłość z osobą, która stale naraża się na niebezpieczeństwo? Co dzieje się z nimi, gdy dojdzie do tragedii? Jak radzą sobie w cieniu góry? Te pytania we wspinaczkowym świecie długo pozostawały niewypowiedziane. Maria Coffey załamała to tabu po tym, jak jej partner, Joe Tasker, zaginął na północno-wschodniej grani Everestu. Coffey zaczyna tam, gdzie skończył Jon Krakauer. Opisuje, co dzieje się z bliskimi ofiar tragicznych wypadkach wspinaczkowych. Mówi o stracie głosami najlepszych światowych wspinaczy oraz ich rodzin i partnerów – Conrada Ankera, Chrisa Boningtona, Anatolija Bukriejewa, Lynn Hill, Joego Simpsona, Eda Viestursa i wielu innych. Więc jak w końcu jest? Warto kochać wspinacza…? „Mroczna strona gór” zadaje to pytanie. Ale czy na nie odpowiada? Zapraszamy do lektury.
Zebrane w jednym tomie klasyczne już opowiadania wybitnego taternika przed- i powojennego, Wawrzyńca Żuławskiego. Odkrywają przed czytelnikami sedno taternictwa i miłości do gór. Wskrzeszają lata, które odeszły w niepamięć. Pierwsze przejścia tatrzańskich ścian zimą i latem, pełne poświęcenia akcje ratunkowe, samotne włóczęgi wśród skalnych szczytów, schroniska z rodzinną atmosferą, braterstwo liny… Po lekturze opowiadań Żuławskiego chciałoby się, żeby te czasy wróciły. Nowe wydanie wzbogacono niepublikowanymi zdjęciami z archiwum Żuławskiego oraz fotografiami znanego tatrzańskiego fotografa, Jana Sunderlanda. Zostało również opracowane tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.
Siedem wypraw odeszło z niczym spod wyniosłych grani Dhaulagiri, siódmego szczytu świata, płacąc nieraz życiem najdzielniejszych uczestników. Szczyt zdobyła w 1960 roku dopiero ósma wyprawa, o której dziejach, niepowodzeniach i zwycięstwach opowiada jeden z jej uczestników – Adam Skoczylas. Był on wraz z Jerzym Hajdukiewiczem wśród pierwszych Polaków, którzy po wojnie wyprawili się w Himalaje.?
Nie od dziś wiadomo, że w wypadku sportów związanych z górami lepiej uczyć się na cudzych błędach, gdyż własne mogą zakończyć się tragicznie. “Bezpieczeństwo i ryzyko” to legendarny poradnik na temat górskich niebezpieczeństw, wytrzymałości sprzętu, technik asekuracji i ratownictwa. Autor, Pit Schubert, przez długie lata był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego i osobiście brał udział w dochodzeniach związanych z wieloma opisanymi w książce wypadkami.
Od kiedy zaczęto organizować komercyjne wyprawy na Everest, jego zdobycie stało się dla wielu ludzi Świętym Graalem. Gotowi są ponieść najwyższe koszty – łącznie z utratą życia – byle tylko stanąć na wierzchołku świata. Co takiego ma w sobie Everest, że przyciąga jak magnes marzycieli i awanturników z całego świata? Dziennikarz Michael Kodas, poszukując odpowiedzi na to pytanie, opisuje, jak wobec perspektywy zdobycia szczytu ludzie tracą wszelkie hamulce moralne i z każdym krokiem w górę wyzbywają się swojego człowieczeństwa. Czasy romantycznych pionierów minęły – teraz na Evereście rządzą pieniądze i bezwzględna ambicja. Świetnie napisana, porywająca historia, przerażająca tym bardziej, że prawdziwa.
Nie od dziś wiadomo, że w wypadku sportów związanych z górami lepiej uczyć się na cudzych błędach, gdyż własne mogą zakończyć się tragicznie. “Bezpieczeństwo i ryzyko” to legendarny poradnik na temat górskich niebezpieczeństw, wytrzymałości sprzętu, technik asekuracji i ratownictwa. Autor, Pit Schubert, przez długie lata był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego i osobiście brał udział w dochodzeniach związanych z wieloma opisanymi w książce wypadkami.
Poradnik „Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi” jest zabawny i prosty w użyciu. Unika wielkich słów, aby dorośli mogli go czytać dzieciom na głos. Zadaniem poradnika jest zilustrowanie, jak zdobyć pierwsze umiejętności i przenieść się na bardziej wymagające stoki. Śmieszne rysunki oraz zawarte w książce porady będą świetną pomocą dla wszystkich narciarskich żółtodziobów.
Zebrane w jednym tomie klasyczne już opowiadania wybitnego taternika przed- i powojennego, Wawrzyńca Żuławskiego. Odkrywają przed czytelnikami sedno taternictwa i miłości do gór. Wskrzeszają lata, które odeszły w niepamięć. Pierwsze przejścia tatrzańskich ścian zimą i latem, pełne poświęcenia akcje ratunkowe, samotne włóczęgi wśród skalnych szczytów, schroniska z rodzinną atmosferą, braterstwo liny… Po lekturze opowiadań Żuławskiego chciałoby się, żeby te czasy wróciły. „Sygnały ze skalnych ścian” zawierają wspomnienia Żuławskiego z tatrzańskich akcji ratunkowych, w których brał udział już jako bardzo młody wspinacz. Opowiadania mają niesamowity klimat, smutek przeplata się ze śmiechem, śmierć z życiem. Na ich kartach ożywają wielcy wspinacze tamtych lat. „Tragedie tatrzańskie” kontynuują ten temat, autor w barwny sposób przywołuje najbardziej znane i jednocześnie najtragiczniejsze wypadki tatrzańskie, również te do dziś niewyjaśnione. Ofiarność i śmierć Klimka Bachledy w ścianach Małego Jaworowego, tajemnicza tragedia w Dolinie Jaworowej, krwawa historia Zamarłej Turni… W „Skalnym lecie” Żuławski wraca do początków swojego taternictwa, kiedy jego mistrzem był m.in. Zbigniew Korosadowicz, a wspinaczka z nim miała miejsce tylko w marzeniach. Nowe wydanie wzbogacono niepublikowanymi zdjęciami z archiwum Żuławskiego oraz fotografiami znanego tatrzańskiego fotografa, Jana Sunderlanda. Zostało również opracowane tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.
1 2 3
z 3
skocz do z 3