Menu

Sławomir Studniarz

Rozpocznij własną rozmowę z Bogiem! Nie zdziw się, ale właśnie mówi do ciebie Bóg. Co więcej, robi to cały czas! Neale Donald Walsch, autor bestsellerowych Rozmów z Bogiem, zaprasza cię do świadomej obecności w życiu i doświadczania własnych rozmów z Bogiem. Dowodzi, że Bóg przemawia do ciebie na sto sposobów w każdej chwili, używając emocji, słów, obrazów, idei, metafor i wydarzeń, które mogą odmienić twoje życie.Poznaj słynną anegdotę, w której Neale dzieli się z czytelnikami ironicznym przesłaniem od Boga, składającym się z czterech słów: Zupełnie źle mnie zrozumieliście. Dowiedz się, w jak nieoczekiwany, niezapomniany, tajemniczy i cudowny sposób Bóg może ci się nagle objawić, by przekazać ważne przesłanie, które będzie oddziaływać na ciebie do końca twoich dni. Daj się porwać niezwykłym historiom, w których Neale i inni duchowi podróżnicy opowiadają o okolicznościach swych doświadczeń Boga. A są wśród nich: •         matka, która w doznanej wizji znalazła odpowiedź na trapiące ją pytania; •         kobieta, która otrzymała zapewnienie, że zostanie uzdrowiona;•         nauczycielka, której nieoczekiwana wiadomość pomogła nawiązać kontakt z uczniami;•         naukowiec, którego życie po doświadczeniu obecności Boga całkowicie się odmieniło;•         samotna matka, która zrozumiała, że Bóg odpowiedział na jej modlitwy. Zapoznaj się z inspirującymi komentarzami, którymi Neale opatrzył każdą z tych wspaniałych opowieści! Nawiąż własną rozmowę z Bogiem, korzystając z wyjątkowego poradnika, prowadzącego przez sześć etapów tego procesu. Przekonaj się też, jak pogłębić dialog, gdy już się dostroisz do Bożej Mowy! Książka Bóg mówi pomoże ci zrozumieć, że naprawdę rozmawiasz z Bogiem przez cały czas!   
Wybór opowiadań Edgar Allan Poe Twórczość Edgara Allana Poego, amerykańskiego romantyka, zajmuje w kanonie literatury światowej szczególne miejsce. Jego prozatorskie utwory są świadectwem niedościgłej po dziś dzień wyobraźni sprzęgniętej z niesłychanie precyzyjnym, analitycznym intelektem. To prawdziwa mieszanka wybuchowa, która zniewala kolejne pokolenia czytelników. Edgar Allan Poe (1809-1849), amerykański nowelista, poeta i krytyk literacki, twórca prozy detektywistycznej. Na literaturę światową silny wpływ wywarła jego nowelistyka, mistrzowska w cieniowaniu nastrojów niesamowitej fantastyki grozy, a także w precyzyjnym konstruowaniu zagadkowej intrygi sensacyjno-detektywistycznej („Ligeja”, „Czarny kot”, „Zagłada domu Usherów”, „William Wilson”, „Zabójstwo przy rue Morgue”, „Złoty żuk”).
Wiersze Sławomira Studniarza są wyjątkowe. Wydaje się, że ułożył je poeta pochodzący z minionych dziesięcioleci. To mylne wrażenie wynika stąd, że przypominają one, że poezja nie jest tylko komunikatem o sytuacji, o banalnym zdarzeniu czy o zniesmaczeniu życiem. Wiersze te z jednej strony są wizyjne i plastyczne, a z drugiej misterne językowo. Mają swój rytm i nerw. Lektura poezji jest obcowaniem z tajemniczymi obrazami. Czytasz, więc zapoznajesz się z szyfrem. Przypominasz sobie, że wiersz jest dziełem sztuki, a nie skowytem czy brutalnym gestem, którego podstawowym celem jest nachalne zawracanie głowy. Każdy utwór ma sobie właściwą dramaturgię. Jest zapisem skoncentrowania się na formie przekazu, który niesie artystycznie przetworzone głęboko osobiste sprawy. Poetę cechuje wysoka kultura literacka i zarówno wrażliwość duchowa, jak też estetyczna. Dzięki swoim uzdolnieniom mówi oryginalnie o tragicznym pięknie istnienia, a nigdy nie tylko o sobie samym. Powaga istnienia łączy się tu z ludycznością, która podnosi rangę przenoszonych w słowach kwestii. Gorąco polecam twórczość Sławomira Studniarza — takich wierszy jak on nie pisze nikt poza nim. Prof. Zbigniew Chojnowski