Menu

Stromecka Anna

Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.33 (Obsługa podróżnych w portach i terminalach). Prezentuje wiedzę na temat organizowania i wykonywania obsługi podróżnych w portach i terminalach. Przedstawia m.in. oczekiwania klientów, technologie informatyczne w procesie planowania, organizacji oraz eksploatacji portów i terminali, oferty usług dla podróżnych i etapy obsługi podróżnych w terminalach pasażerskich. Pozwala zapoznać się z dokumentacją związaną z planowaniem obsługi podróżnych. Wskazuje też normy i przepisy prawa dotyczące transportu i obsługi podróżnych. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.34 (Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów). Prezentuje wiedzę na temat obsługi ładunków w portach i terminalach, omawia zagadnienia szczegółowe dotyczące organizacji i działalności portów i terminali oraz zarządzania nimi. Zamieszczono tu również ogólne wiadomości z zakresu przepisów prawa dotyczących funkcjonowania tych miejsc oraz zwrócono uwagę na zarządzanie nimi. Problematykę obsługi ładunków przedstawiono w ujęciu teoretycznym i praktycznym. Książka składa się z trzynastu części podzielonych na rozdziały. Jest bogata w definicje, zadania i przykłady. Każda część zaczyna się krótką informacją o jej zawartości, co ułatwia szybkie odnalezienie poszukiwanych treści. Na końcu podręcznika zamieszczono wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.34 (Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów). W publikacji przedstawiono ogólne wiadomości na temat ładunków w transporcie, organizacji procesu magazynowania oraz obsługi procesu transportowego. Szczególną uwagę poświęcono dokumentacji dotyczącej organizacji i realizacji działalności transportowej w portach i terminalach. Zagadnieniom związanym z problematyką ładunków nadano formę teoretyczno-praktyczną. Podręcznik składa się z trzynastu części podzielonych na rozdziały. Zawiera definicje, przykłady oraz ćwiczenia do wykonania na zajęciach lekcyjnych lub w domu, a także propozycje tematów do dyskusji. Na końcu książki zamieszczono wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.