Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chemia Nowej Ery 8 Podręcznik Szkoła podstawowa

Kulawik Jan, Kulawik Teresa, Litwin Maria

Chemia Nowej Ery 8 Podręcznik Szkoła podstawowa

35,90

 

Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej „Chemia Nowej Ery” obejmuje treści z chemii nieorganicznej i organicznej. Rozpoczyna go powtórzenie informacji z klasy 7 o tlenkach i wodorotlenkach. Podręcznik w atrakcyjny sposób łączy wiedzę o właściwościach związków chemicznych z ich zastosowaniami.
łatwia opanowanie podstaw chemii tym, którym nauka sprawia trudność, dzięki przykładom rozwiązanych zadań problemowych oraz infografikom Przeczytaj – zrozumiesz! przedstawiającym procesy krok po kroku i kształcącym kluczowe umiejętności.

Kształci umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych poprzez precyzyjne instrukcje zilustrowane schematem i fotografią, z czytelnie wyróżnionymi obserwacjami i wnioskami.
Ułatwia znalezienie najważniejszych treści dzięki Celom lekcji przygotowanym do każdego tematu oraz pojęciom zebranym w Zapamiętaj!
Jest pomocny w utrwaleniu ważnych informacji dzięki takim elementom jak Skojarz i zapamiętaj! oraz Podobieństwa i różnice.
Budzi zainteresowanie przedmiotem i przedstawia chemię jako naukę nowoczesną, silnie związaną z życiem codziennym dzięki wiadomościom wyróżnionym jako Chemia wokół nas oraz licznym infografikom Zastosowania.
Pomocny w sprawdzeniu wiadomości i ćwiczeniu umiejętności przed sprawdzianem dzięki Podsumowaniom oraz przekrojowym zadaniom Sprawdź, czy wiesz… Sprawdź, czy umiesz… na końcu każdego działu.
Rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki treściom Dla dociekliwych i zadaniom o podwyższonym stopniu trudności.

Nowa Era
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-267-3277-5

Liczba stron: 264

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 35,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...